قوانین خروج از کشور متعهدین خدمت

39 2,167

تمامی افرادی که قصد خروج از کشور لازم است باید مجوز خروج از کشور را داشته باشند. یکی از مهمترین شروط خروج از کشور مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه افراد می باشد. بسیاری از افراد به عنوان متعهد خدمت در برخی سازمان ها اشتغال دارند. اما شرایط و قوانین خروج از کشور افراد متعهد خدمت چگونه است؟

تعریف متعهدین خدمت

برای پاسخ به چگونگی شرایط و قوانین خروج از کشور افراد متعهد بهتر است ابتدا بدانیم تعریف متعهدین خدمت چیست؟ بر اساس قوانین نظام وظیفه، بسیاری از مشمولان می توانند با انجام تعهد خدمتی در سازمان ها کارت پایان خدمت دریافت کنند. افراد متعهد خدمت می توانند در سازمان های دولتی مانند: شرکت ملی نفتکش، کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی، وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه خدمت کنند.

در ادامه قوانین خروج از کشور افراد متعهد خدمت را بررسی می کنیم.

پاسخ به سوالات متداول قوانین خروج از کشور متعهدین خدمت

میزان وثیقه خروج از کشور متعهدین خدمت چقدر است؟

 • متعهدین خدمت به منظور خروج از کشور لازم است با توجه به نوع سفر مبلغی را به عنوان وثیقه ارائه دهند. وثیقه سفر زیارتی برای متعهدین خدمت، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر های سیاحتی ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد می باشد.

صدور مجوز ماموریت های سازمانی چگونه انجام می شود؟

 • صدور مجوز خروج متعهدین خدمت برای ماموریت های سازمانی با درخواست و ضمانت سازمان به مربوطه امکان پذیر می باشد.
 • در صورتی که فرد متعهد خدمت قصد انجام سفرهای شخصی را داشته باشد، لازم است اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوطه را ارائه دهد.
 • صدور مجوز خروج از کشور برای متعهدین خدمت آموزش و پرورش و قوه قضائیه توسط معاونت وظیفه عمومی استان ها انجام می شود.

تکلیف خروج از کشور متعهدینی که خدمت را تمام کرده و کارت پایان خدمت نگرفته اند چه می شود؟

 • افراد متعهد خدمت که مدت تعهدشان به پایان رسیده است و کارت پایان خدمت را دریافت نکرده اند نیز در صورتی که گواهی پایان تعهد را از یگان مربوطه ارائه دهند می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز بدون ارائه وثیقه از کشور خارج شوند.

اگر با سوال و ابهام های زیادی در ارتباط به خدمت وظیفه عمومی مواجه هستید به شما توصیه می کنیم از مشاوره سربازی کمک بگیرید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 39 تا
 1. آوا :

  سلام. من برای دریافت مدرک اصلی و ترجمه اون نیاز دارم که از طریق لغو تعهد خدمت رایگان اقدام کنم. میخواستم بدونم چنانچه من ۱۰ سال تعهد به آموزش و پرورش دارم و فعلا ۴ سال گذشته، چجور میتونم مدرکم رو برای ترجمه ببرم؟ چون همین الانشم مدرک موقتم دست آ.پ هست و بهم نمیده. اگر بخابم مقداری از هزینه ازادسازی مدرک رو با سابقه بیمه پوشش بدم و بقیه رو بپردازم باز هم به دلیل تعهدم به آ.پ مدرکم دست اون ها میره. میخاستم بدونم اگر تمام هزینه تعهد خدمت رایگان رو خودم بپردازم و از سابقه بیمه استفاده نکنم، باز هم مدرک من به دستم نمیرسه؟ چون متعهد به خدمت در آ.پ هستم یا چون خودم هزینه اش رو پرداخت کردم به دست خودم میرسه؟ آیا راهی هست بدون اینکه مشکلی برام پیش بیاد مدرکم رو ترجمه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   در این مورد خاص سخت گیری می کنن. باید به دایره حقوقی محل خدمتت مراجعه کنی و درخواست بدی شاید موافقت کنن

   1. آوا :

    ممنونم از پاسخ شما🍁

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: