پاسخ به ابهامات در خصوص قوانین کسر خدمت های جدید ایثارگری 97

0 2,297

به منظور تکریم جایگاه شهدا و ایثارگران، فرزندان یا … ایشان از معافیت یا کسری خدمت سربازی بهرمند می شوند. در خصوص قوانین کسر خدمت ایثارگری ابهاماتی وجود داشت. سردار کمالی پاسخ به ابهامات در خصوص قوانین کسر خدمت های جدید ایثارگری را بیان نمود. با ما همراه باشید.

داشتن غیبت مانع استفاده از کسر خدمت فرزندان ایثارگر است

رئیس سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به شبهات این طرح پاسخ داد

سردار کمالی: همانطور که در اخبار آمده است قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران 97 تعیین تکلیف شد و بر اساس این قانون بازای هر یک ماه سابقه ایثارگری و رزمندگی یا اسارت و همچنین بازای هر یک درصد جانبازی والدین فرزندان سرباز می توانند 12 روز از خدمت خود کسر کنند.

کمالی درباره رابطه قانون جدید کسری خدمت ایثارگری با قانون قبلی این چنین بیان کرد

قانون قبلی همچنان برای افرادی که والدینشان داری 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری و یا 28 و 29 درصد جانبازی هستند اجرا خواهد شد. این افراد از خدمت سربازی معاف هستند و از آنها تعهد گرفته می شود که هر زمان که لازم باشد برای انجام دوره آموزشی سربازی فراخوان شوند. اما در حال حاضر به این دوره اعزام نمی شوند.

همین حالا با برترین مشاورین کشور تماس بگیرید.

ایشان درباره مدت زمان ادامه این قانون نیز گفت: قانون کسری جدید مربوط به برنامه ششم توسعه می باشد و تا پایان برنامه ششم توسعه این قانون در حال اجرا می باشد.پس از پایان برنامه ششم توسعه درباره اجرای دوباره قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران 97 تصمیم گیری خواهد شد. در خصوص متقاضیان داری غیبت لازم است بدانید در مقررات جدید داشتن غیبت مانع استفاده از کسر خدمت فرزندان ایثارگر است و در صورتی که فرد وارد غیبت شود نمیتواند از این طرح استفاده کند.

آن دسته از سربازان متولد 72 و قبل از آن که تا 19 آذرماه 96 به سربازی رفته اند در صورتی که دارای غیبت باشند می توانند بر اساس قانون قبلی کسر خدمت، یعنی بازای هر ماه ایثارگری و آزادگی و هر یک درصد جانبازی والدین خود 9 روز از خدمت خود کسر کنند. اما نمی توانند از کسری قانون جدید بهره ببرند. این افراد در صورت نداشتن غیبت می توانند بر اساس قانون جدید یعنی 12 روز کسر خدمت درخواست رسیدگی مجدد بدهند و از کسری جدید استفاده کنند.

سردار کمالی در خصوص تجمیع کسری های مختلف نیز اظهار کرد

  • در کل سه نوع تجمیع وجود دارد

حالت اول تجمیع جانبازی و ایثارگری و آزادگی یک ولی است. حالت دوم تجمیع سوابق ایثارگری و جانبازی والدین ( پدر و مادر ) با هم است. حالت سوم تجمیع کسر خدمت ایثارگری با دیگر کسریها می باشد که در هر سه حالت فرد سرباز می تواند از تجمیع کسری ها استفاده نماید.

ناگفته نماند که تمام افرادی که دارای سوابق ایثارگری می باشند، حتی کسانی که سال گذشته در دفاتر پلیس+ 10 ثبت نام کرده اند نیز می توانند از قانون جدید بهره ببرند. ایشان همچنین درباره کارمندان مناطق عملیاتی این چنین گفت: اشخاصی که از طریق سازمانها و وزارتخانه ها به جبهه و مناطق عملیاتی اعزام شده اند می توانند به سازمان مربوطه مرجعه کنند و از طریق آن سازمان به بسیج مستضعفین معرفی شده و نسبت به صدور کسری خدمت فرزندان خود اقدام نمایند.

نا گفته نماند که تمام افرادی که دارای سوابق ایثارگری می باشند، حتی کسانی که سال گذشته در دفاتر پلیس+10 ثبت نام کرده اند نیز می توانند از قانون جدید بهره ببرند.

ایشان همچنین درباره کارمندان مناطق عملیاتی این چنین گفت:

اشخاصی که از طریق سازمانها و وزارتخانه ها به جبهه و مناطق عملیاتی اعزام شده اند می توانند به سازمان مربوطه مرجعه کنند و از طریق آن سازمان به بسیج مستضعفین معرفی شوند نسبت به صدور کسری خدمت فرزندان خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است این کسر خدمت تنها برای فرزندان عزیزان ایثارگر می باشد و سایر بستگان نمی توانند از آن استفاده کنند.

سردار کمالی در خصوص تقسیم کسری خدمت ایثارگری میان دو یا چند فرزند نیز این چنین گفت:

آن دسته از افرادی که قبلا با استفاده از سوابق خود برای فرزندانشان کسری خدمت گرفته اند و دوران خدمت فرزندانشان به پایان رسیده است اکنون نمی توانند ما به تفاوت روزهای کسر خدمت را برای فرزند دیگر بگیرند. برای مثال اگر فردی با 8 ماه سابقه ایثارگری بر اساس قوانین قبلی برای فرزند خود کسری گرفته باشد و خدمت سربازی فرزندش به اتمام رسیده باشددیگر نمی تواند تفاوت 3 روز اضافه را بر اساس قانون جدید برای فرزند دیگر بگیرد.

اما ممکن است سربازی در ماههای پایانی خدمت خود باشد و به واسطه چهار ماه از سابقه ایثارگری پدرش از کسری استفاده کرده باشد و خدمت خود رابه پایان برساند. در این صورت باقیمانده سوابق ایثارگری پدر به فرزند دیگر می رسد و او نیز می تواند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کند.

کمالی در خصوص سربازان امریه نیز اظهار داشت

سربازان امریه اگر تعهد زمانی برای خدمت خود داشته باشند نمی توانند از هیچ کسری خدمت استفاده کنند. اما اگر تعهدی نداده باشند می توانند از کسری خدمت استفاده کنند. ایشان این نکته را یادآور شد که سربازان غایب نمی توانند از کسری استفاده کنند مگر آنکه غیبتشان موجه شود.

  • سربازانی که در طول مدت خدمت دارای اضافه خدمت می باشند می توانند از قانون کسری خدمت بهرمند شوند.

در پایان متذکر شدند که کلیه یگانها ملزم به اجرای ابلاغیه های ستاد کل نیروهای مسلح می باشند. البته ممکن است گاهی ابلاغیه های اجرایی با تاخیر یک یا دو هفته ای به دست برخی یگانها برسد. این امر سبب می شود که در برخی یگانها، اجرای قانون با تاخیر باشد.

اگر یگانی این ابلاغیه را اجرایی نکند حتما با فرمانده آن یگان برخورد خواهد شد.

ایشان تاکید کردند که در قوانین جدید کسر خدمت ایثارگری 97 شرط بهرمندی از این کسری سرباز بودن فرد یا دریافت برگ اعزام به خدمت سربازی می باشد و امکان پیش ثبت نام وجود ندارد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: