آیا محرومیت اخذ گواهینامه رانندگی برای مشمولین غایب اجرا می شود؟

0 3,591

این روز ها بحث برخود با مشمولین و سربازان فراری تیتر یک اخبار نظام وظیفه شده است. پیشتر خبری در ارتباط با محرومیت های مشمولان غایب و جریمه کارفرماهایشان منتشر کردیم.

امروز معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان در مورد محرومیت های آتی غایبین، معافیت تحصیلی و معافیت کفالت صحبت هایی ارائه کرد. به گفته سرهنگ علی مجیدی محرومیت اخذ گواهینامه رانندگی برای مشمولین غایب نیز ممکن است اجرا شود.

غیبت از خدمت محرومیت در پی دارد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، سرهنگ علی مجیدی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان از محرومیت های غایبین سربازی سخن گفت. بر این اساس مشمولان غایب با محدودیت هایی مثل عدم دریافت وام های بانکی، عدم صدور پروانه کسب، محرومیت از تحصیل در مقاطع بالاتر مواجه خواهند شد.

علاوه بر این موارد ممکن است محرومیت های بیشتری نظیر محرومیت از کاندیدا شدن برای انتخابات مختلف قانونی، ممنوعیت از صدور مجوز خروج از کشور، جلوگیری از بیمه و بازنشستگی نیز اعمال شود. به گفته سرهنگ علی مجیدی حتی ممکن است محرومیت اخذ گواهینامه رانندگی نیز به این محدودیت ها اضافه شود.

دانش آموزان چه زمانی غایب خدمت می شوند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان در ادامه نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان گفت: دانش آموزان اگر به صورت پیوسته مشغول به تحصیل می باشند حداکثر تا پایان ۲۰ سالگی معافیت تحصیلی دارند پس معافیت تحصیلی این افراد بصورت یکسال و تا سن ۲۰ سالگی صادر خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۳ آئین نامه اجرایی معافیت تحصیلی چنانچه دانش آموزی نتواند پس از بیست سالگی موفق به اخذ مدرک متوسطه شود، وارد مهلت معرفی شده و از ادامه تحصیل چه در مقطع متوسطه و چه در دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی محروم خواهد شد.

معافیت کفالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

سرهنگ مجیدی در ادامه نشست خبری به شرایط و قوانین معافیت کفالت اشاره کرد. مشمولانی که شرایط زیر را دارند می توانند برای انواع معافیت های کفالت سربازی اقدام کنند.

  •  مادر فاقد شوهر
  • پدر بیمار نیازمند مراقبت یا پدر با کهولت سن ۷۰ سال تمام
  • داشتن برادر و یا خواهر صغیر زیر ۱۸ سال فاقد پدر و همسر
  • یگانه سرپرست برادر کبیر بالای ۱۸ سال نیازمند مراقبت
  • یگانه نوه ذکور بالای ۱۸ سال جد یا جده فاقد فرزند (معافیت جد)
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: