آیا مدت خدمت سربازی در سال 98 تغییر می کند؟

6 4,017

خدمت سربازی در سال 1303 تصویب شد. بر اساس این قانون تمامی پسرهای بالای 18 چنانچه معافیت تحصیلی نداشته باشند باید خود را برای رفتن به خدمت آماده کنند. در حال حاضر مدت سربازی برای سربازان عادی 21 ماه و مدت خدمت سربازان امریه 24 است.

آیا مدت خدمت سربازی در سال 98 تغییر می کند؟

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایلنا، سردار کمالی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره وضعیت مدت خدمت سربازی در سال 98 توضیحاتی را ارائه کرد. بنا بر گفته های سردار کمالی، سازمان نظام وظیفه در حال جاضر برنامه ای برای افزایش طول دوران خدمت ندارد و تمامی اخبار در این زمینه شایعه است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

سربازان نگران افزایش مدت خدمت نباشند

سردار کمالی در ادامه گفت: مجوز افزایش دوران خدمت سربازی به دلیل کمبود سرباز وجود دارد. اما چنانچه بنا باشد مدت خدمت سربازی افزایش پیدا کند این افزایش مدت خدمت شامل حال کسانی که در حال حاضر سرباز هستند نمی شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. محسن :

  سلام مدت خدمت سربازی برای سربازدیپلم ک آموزشی رادراصفهان وبقیه خدمت رادرپادگان شکاری چابهارقراره بگذراندچندماه است شروع خدمت ۱۸آبان

  1. باران مشاوره :

   خدمت در مناطق عادی 21 ماه است و مناطق مرزی و محروم دو سه ماه کسری می گیرند.

 2. محمد :

  سلام خسته نباشید من دست و پام خیلی عرق میکنن میخواستم بدونم معاف از رزمم میکنن یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام محمد جان
   سوالتون رو در بخش مرتبط مثل معافیت عرق کف دست و پا مطرح کنید.

 3. یاسر :

  آیا من تاپایان شهریور ماه می توانم ازکسری پدر خود استفاده کنم

  1. باران مشاوره :

   سلام یاسر
   قاون 27 و 28 ماه معافیت و کسری ایثارگری تا آخر شهریور مهلت دارد.
   اما قانون جدید ایثارگری تا پایان سال 1401 اجرا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: