مدت خدمت سربازی/ کسری بسیج/ سربازهای فراری در سال 98

0 1,244

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص جزئیات خدمت سربازی اینچنین بیان کرد:

مدت خدمت سربازی چقدر است؟

بر اساس ماده 4 قانون، خدمت مقدس سربازی 24 ماه است و نیروهای مسلح این اختیار را دارد که مدت آن را کم یا زیاد کند. در حال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق عملیاتی و امنیتی 18 ماه، در مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه، در مناطق عادی 21 ماه و در نهادهای دولتی (سرباز امریه) 24 ماه می باشد.

  • نکته: طول خدمت از آذر سال 99 قرار است تغیر کند. افزایش مدت خدمت فقط شامل مشمولانی می شود که از آذر 99 به بعد اعزام شوند. این قانون شامل مشمولانی که ایست خدمت زده اند نیز می شود برای اطلاعا بیشتر می توانید به دلایل افزایش مدت خدمت سربازی مراجعه کنید.

کسری بسیج لحاظ می شود؟

کسری بسیج تسهیلاتی است که به تمام بسیجیان فعال ارائه می شود. این کسری هم در سپاه و هم در ارتش برای نیروهای وظیفه عمومی لحاظ می شود.

رتبه های برتر برای خدمت سربازی تسهیلات دارند؟

رتبه های برتر المپادهای علمی نیز می توانند از تسهیلات معافیت نظام وظیفه استفاده کنند اما نه با هر رتبه ای.  این افراد با دارا بودن شرایطی خاص از خدمت سربازی معاف هستند.

همچنین بخوانید: آیا از خدمت سربازی معاف می شوم؟

مسئله خروج از کشور سربازان برای اربعین

سربازها می توانند در این مراسم حضور پیدا کنند.نیروهای مسلح مجاز هستند مجوز خروج از کشور را برای سربازها صادر کنند. در صورتی که سربازی این مجوز را داشته باشد داشتن یا نداشتن مرخصی ایشان ملاک نیست و می تواند جهت شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین از کشور خارج شود.

سربازان فراری می توانند از کسری خدمت استفاده کنند؟

سربازهایی که به خدمت وظیفه رفته اند و از خدمت سربازی فرار کردند بعد از اینکه به جرمشان در دادسرای نظامی رسیدگی شود می توانند از تسهیلات کسری خدمت خود استفاده کنند.

در جزئیات کامل کسر خدمت ایثارگری سال 97 همه ابهام ها در این خصوص بر طرف شده است.

همچنین بخوانید: مقاله نحوه استفاده از کسری خدمت فرزندان ایثارگر را در سایت باران مشاوره بخوانید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: