صدور کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی چقدر طول می کشد؟

209 15,130
۴.۱/۵ - (۸ امتیاز)

اخیرا سربازان زیادی در مورد وضعیت صدور کارت پایان خدمت سربازی خود سوالاتی را مطرح می کنند. عده ای از مشمولان تصور می کنند تامین کارت های خام با مشکل رو به رو شده و به همین دلیل صدور کارتشات به تعویق افتاده است. سردار تقی مهر در این زمینه توضیحاتی ارائه نمود.

صدور کارت پایان خدمت سربازی در ۱۵ روز

سردار تقی مهری ،در پاسخ به این سوال که آیا تامین کارتهای خام و صدور کارتهای معافیت و پایان خدمت با مشکلی موجه شده است یا نه گفت: در صورت تکمیل پرونده افراد حداکثر ظرف ۱۵ روز کارتهای معافیت یا پایان خدمت آنها آماده می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

صدور کارت معافیت سربازی از چه زمانی آغاز می شود؟

سردار مهری افزود: متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ۱۵ روزه در مورد کارتهای معافیت از زمان اتمام مراحل و گذراندن جلسات کمیسیون و اخذ مدارک شروع می شود نه از زمان درخواست معافیت. یعنی کارت معافیت ظرف ۱۵ روز پس از گذراندن تمامی مراحل و کمیسیونها صادر می گردد و جای هیچگونه نگرانی نیست..

علت طولانی شدن زمان صدور کارت پایان خدمت

سردار مهری در ادامه اضافه کرد دلیل طولانی شدن زمان صدور کارت برخی افراد نقص مدارک آنها بوده و به محض رفع نقص  مدارک کارت این دسته مشولین هم ظرف ۱۵ روز صادر می شود لذا متقاضیان هرچه سریعتر نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام نمایند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 209 تا
 1. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد :

  سلام من برای معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت از طریق ماده ۶بهزیستی حمایت از حقوق معلولان استفاده کردم کمیسیون پزشکی بیمارستان سیدالشهدا کرمان معافیت کفالت پدرنیازمندمراقبت را تایید کرد کمیسیون پزشکی اداره کل بهزیستی استان کرمان هم معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت را تایید کرد پدرمن معلولیت ذهنی شدید دارد ولی کمیسیون شورای پزشکی معاونت وظیفه عمومی شهرستان سیرجان تایید نکرد پرونده پزشکی کفالت پدرم را رئیس نظام وظیفه شهرستان شهربابک به معاونت وظیفه عمومی استان کرمان برای بررسی درخواست مجددپرونده فرستاد کمیسیون شورای عالی پزشکی با پدرومادروبرادرم رفتم از مادرم پرسید پزشک معتمدمعاونت وظیفه عمومی استان کرمان هیچ کاری می تواند انجام دهد مادرم گفت نه گفت خودش می تواند کارهایش را انجام دهد مادرم گفت نه پزشک معتمدمعاونت وظیفه عمومی استان کرمان از پدرم خواست دست‌هایش را نشان دهد پدر من نشان دادمادرم گفت یه چیزی نوشته مهر هم زده یعنی معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت را تایید کرده است

  1. باران مشاوره :

   سلام.تنها در صورتی که پدرتون رو نیازمند مراقبت (حتی برای انجام کارهای شخصی خودش هم نیاز به کمک شخص دومی داشته باشد) تشخیص بدهند برای شما معافیت کفالت رو تایید خواهند کرد.

 2. محمودی :

  سلام رفتم کمسیون بعد گفتن برین یگان هاتون جواب تون میاد یگان مشکل اعصاب و روان دارم بنظر شما جوابش چی است

  1. باران مشاوره :

   سلام.نوع معافیت شما با توجه به نوع بیماری و مزمن و تحت حاد بودن آن با توجه به آزمایش ها و تست هایی که از شما میگیرند توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه مشخص میگردد.

 3. Alireza :

  سلام عزیزان. توضیحی در مورد صدور کارت معافیتم میدم امیدوارم از نگرانیتون کم کنه.
  من تاریخ ۲۸ خرداد مدارک معافیتم رو تکمیل کردم.
  تاریخ ۶ تیر مدارک تایید شد / ۱۱ تیر رفت برای صدور کارت / ۲۵ ام وضعیت صدور کارت و امروز ۲۹ تیر پست برام اورد. هر لحظه میتونید وضعیت کارتتون با ارسال پیامک با فرمت زیر به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ پیگیری کنید
  ۲,شماره سخا,کدملی

 4. امیر :

  سلام آیا معافیت از رزم و کسری در دوران آموزشی در کارت پایان خدمت درج میشود

  1. باران مشاوره :

   سلام.کلیه ی اطلاعات مربوط به دوران خدمتی شما بر روی تراشه کارت پایان خدمت شما ثبت می گردد. از نظر ظاهری تنها درجه نظامی- مدت خدمت و معافیت دائم پزشکی روی کارت پایان خدمت چاپ می گردد.

 5. شایان :

  برای دوستان میگم که نگران نباشید.
  کارت معافیت من ۲۰ روزه اومد و نبودم و توی پست مونده بود.
  اگر بعد از ۴۰ روز کارت نیومد و توی سایت خورده بود صدور کارت
  بدونید اومده نبودید
  پس برید پست منطقه

  1. امیررضا :

   کدوم سایت باید بریم واسه پیگیریش؟

 6. حمیدرضا :

  سلام از تاریخ کمیسیونم بیست روز میگذره، تو سایت سخا هنوز در وضعیت معرفی به بیمارستان ذکر شده، چطور باید پیگیری کنم ؟
  ممنونم

  1. باران مشاوره :

   سلام.هنوز اطلاعات مربوط به رای نهایی معافیت پزشکی رو برای شما در سایت بارگذاری نکردن مجددا طی روزهای آتی مراجعه فرمایید.

 7. htmak :

  سلام من الان یک ماهیی هست ک کارای معافیت رو انجام دادم ولی توی سایت سخا فقط نوشته شده ک معرفی شده به حوضه کفالت و هیچ خبری هم از جانب اونجا نیومده..الان من باید چ کار کنم؟ چجوری پیگیری کنم ک چ شده فرایندش

  1. باران مشاوره :

   سلام.درصورتی که مدارک ارسالی تون مورد تایید کارشناسان نظام وظیفه قرار بگیرد از طریق پیامک برای تشکیل کمیسیون به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 8. سینا :

  سلام من برا معافیت پزشکی رفتم نظام وظیفه تشکیل پرونده دادم بعد رفتم پزشک اولیه تایید کرد بعدش پرونده تخویل نظام وظیفه دادم گفتن برا مرحله بعد یعنی شورای پزشکی دو هفته دیگه نامش میاد با گذشت پنجاه روز هنوز نامش نیومده باید چیکار کنم؟!

  1. باران مشاوره :

   سلام.از طریق نظام وظیفه یا دفاتر پلیس +۱۰ زمان تشکیل کمیسیون پزشکی تون رو پیگیری کنید.

 9. علی :

  از تاریخ دوازدهم اردیبهشت وضعیتم معرفی به صدور کارت هست. نزدیک به چهل روز گذشته و هنوز کارت صادر نشده. چه مدت باید منتظر بمونم و از چه طریقی پیگیری کنم
  معافیت پزشکی هستم
  ضمن اینکه نحوه دریافت کد پیگیری مرسوله چطور هست

  1. باران مشاوره :

   سلام
   از زمان صدور کارت نهایتا یکماه طول میکشه تا بیاد
   ولی خود صدور ممکنه بیشتر طول بکشه
   یکماه صبر کن اگه نیومد برو نظام وظیفه پیگیری کن

  2. ح :

   سلام داداش اومد بلاخره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: