مرخصی اضطراری برای مشمولان مناطق سیل زده

سردار کمالی تسهیلات نظام وظیفه برای مشمولان مناطق سیل را عنوان کرد

0 651

وقوع سیل در برخی از مناطق کشور به نوعی همه آحاد جامعه را درگیر خود کرده است. بسیاری از افراد در این مناطق شاید مشمول نظام وظیفه باشند. ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به اهمیت نقش سرباز در جامعه برای آرامش خاطر سربازان و مشمولانی که در مناطق سیل زده ساکن هستند تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

دیده نشدن سربازان در زمینه امدادرسانی مناطق سیل زده

به گزارش صدا و سیما، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سربازان نیرو های مسلح پیش قراول امنیت و دفاع از کشور هستند. در حوادث نیز سربازان همیشه پیش قراول هستند و پیش از هر سازمانی در مناطق حادثه دیده حضور خواهند یافت. در حال حاضر نیز چندین هزار سرباز در مناطق سیل زده در کمال مظلومیت حضور دارند. سربازان نیرو های مسلح تعدادشان از همه افرادی که برای امدادرسانی در این مناطق حضور دارند بیشتر است، اما دیده نمی شوند.

تسهیلات جدید نظام وظیفه برای سربازان مناطق سیل زده

سردار کمالی در خصوص تسهیلات در زمینه سیل اخیر گفت: ما در مرحله اول اعزام سربازان و مشمولان مناطق سیل زده را به مدت دو ماه به تعویق انداختیم. همچنین با توجه به اینکه ممکن بود برخی سربازان به صورت عمدی یا سهوی با توجه به این شرایط پیش آمده مرتکب غیبت شوند، دستور دادیم به مدت یک ماه برای این سربازان مرخصی اضطراری در نظر گرفته شود. در مرحله بعد برای آن دسته از سربازانی که خانواده هایشان در مناطق سیل زده با مشکل مواجه شده اند تسهیلاتی از جمله انتقال به محل سکونت، معافیت و بخشودگی از خدمت را نیز در نظر خواهیم گرفت.

سردار کمالی در ادامه بیان کرد: بخشی از این تسهیلات در نظر گرفته شده در اختیار مقام معظم رهبری و بخشی دیگر در اختیار رئیس ستاد کل نیرو های مسلح است. در حال حاضر این تصمیمات توسط رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گرفته و اجرایی خواهد شد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: