مشمولان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد برای سربازی اقدام کنند

تاکید سردار کریمی به مشمولان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد

0 637

دانشگاه آزاد اسلامی مدتی قبل اعلام کرد ثبت نام تعدادی از داوطلبان رشته پزشکی که قبولی آنها اعلام شده بود لغو شده است. این دانشگاه هفته گذشته در اطلاعیه ای به آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام آنها را کنسل کرده بود، اعلام کرد می توانند بر اساس جدول منتشره در روی سایت این دانشگاه نسبت به انتخاب رشته مجدد اقدام کنند.

با توجه به قوانیین سازمان نظام وظیفه مشمولان سربازی در بازه زمانی خاصی می توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه ها بپردازند. در صورتی که فرد مشمول پس از ورود به سن 18 سالگی برای مرتبه دوم در دانشگاه قبول نشود باید به خدمت سربازی برود. اکنون مشمولانی که برای سال دوم در کنکور شکت کردند و به دلیل کوتاهی مسئولین دانشگاه آزاد موفق به ثبت نام نشدند، باید وضعیت نظام وظیفه خود را روشن کنند.

واکنش سازمان نظام وظیفه در قبال این دانشجویان

به نقل از ایران آنلاین، سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی در خصوص وضعیت این دانشجویان اینگونه بیان کرد:

تعیین تکلیف آن دسته از دانشجویان پسر که نام نویسی آنها در دانشگاه آزاد هنوز مشخص نشده بر عهده دانشگاه است. دانشگاه آزاد باید هر چه زودتر نسبت به تعیین وضعیت این افراد اقدام کند. این افراد در صورتی که به سن سربازی رسیده باشند، باید خود را برای خدمت سربازی معرفی کنند تا غیبت نخورند. ناگفته نماند به این افراد مهلت داده شده است تا هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند. اگر در این خصوص فردی به صورت موردی و خاص مشکل دارد به سازمان نظام وظیفه مراجعه کند، تا مشکل او حل شود.

راه مناسب برای دانشجویان بازمانده از تحصیل

اگر قرار است این دانشجویان در رشته های دیگر ثبت نام کنند، بهتر است هر چه زودتر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند تا از معافیت تحصیلی برخوردار شوند و مشکل غیبت از سربازی برایشان ایجاد نشود. راه دیگر این است که افراد مشمول سربازی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند و به سربازی بروند و وقتی وضعیتشان از سوی دانشگاه آزاد مشخص شد از سربازی خارج شوند (ایست خدمتی) و به ادامه تحصیل بپردازند. اگر این کار را انجام دهند دیگر غیبت سربازی برایشان لحاظ نمی شود.

سردار کریمی در ادامه اینگونه بیان کرد: قوانین سربازی مانند سال های گذشته به حالت خود باقی است و افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند باید خود را معرفی کنند تا وارد غیبت سربازی نشوند. بر این اساس اگر ثبت نام دانشجویان در دانشگاه آزاد کنسل شده است و به سن 18 سال تمام رسیده اند باید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام نمایند.

البته اگر 18 سال سن داشته باشند و مدرک دیپلم خود را بعد از 18 سالگی اخذ کرده باشند، یک سال فرصت دارند تا خود را جهت اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند. اما اگر مدرک دیپلم را بعد از 18 سالگی اخذ کرده باشند 6 ماه فرصت دارند تا خود را جهت اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: