مشمولان غایب نمی توانند از تسهیلات اجتماعی و حتی وام بانکی بهره ببرند / خرید خدمت سربازی پایان امسال متوقف می شود

0 387

همواره این بحث مطرح بوده که از طریقی بتوان مشمولان غایب را ترقیب به انجام خدمت نظام وظیفه نمود. یکی از این روش ها محدود کردن تسهیلات اجتماعی مشمولان غایب است. یکی دیگر از مباحث داغ نظام وظیفه، شرایط خرید خدمت نظام وظیفه سربازی در سال های آتی است. در این رابطه سردار کریمی صحبت هایی انجام دادند.

همچنین بخوانید: اخبار نظام وظیفه

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری اینگونه بیان کرد

در خصوص خرید خدمت سربازی تا کنون ۴۴۴ هزار نفر اقدام کرده و کارت خدمت سربازی خود را دریافت کرده اند. مشمولان غایب نیز می توانند جهت دریافت کارت خدمت سربازی خود از این فرصت به خوبی استفاده کنند. چرا که فقط تا پایان امسال طرح خرید سربازی اجرا می شود. این طرح دیگر تمدید نخواهد شد.

سردار ابراهیم کریمی در ارتباط با مشمولان غایب افزود

بر اساس تفاهم نامه هایی که با بانک مرکزی و وزارت کار از سال گذشته داشته ایم، مشمولانی که دارای غیبت هستند دیگر نمی توانند از تسهیلات بانکی و وام استفاده کنند. اگر واحد صنفی اقدام به استخدام مشمول غایبی نماید در مرحله اول مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در صورت تکرار مبلغ ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جریمه برای آن واحد لحاظ می شود.

همچنین هیچ مشمول غایبی نمی تواند اقدام به اخذ گذرنامه نماید.

در سال گذشته به ۴.۵ میلیون مشمول غایب پیامک ارسال شد. به این مشمولان تا پایان امسال فرصت داده ایم تا نسبت به مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود اقدام کنند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: