مشکلات بیمه سربازان امریه

سربازان امریه مشکلات خود را در مورد بیمه بیان کردند

0 2,177

مدتی است برخی از سربازان امریه در برخی سازمان ها در خصوص بیمه خود دچار مشکل شده اند. برخی از دستگاه های اجرایی با وجود کسر حق بیمه از حقوق سربازان امریه، از بیمه کردن آن ها خودداری کرده اند. همچنین جهادکشاورزی گوی سبقت را از سایر دستگاه ها ربوده است و با وجود گذشت چندین ماه از شروع خدمت سربازان امریه در دستگاه های زیرمجموعه خود، این افراد را هنوز بیمه نکرده است.

مشکل بیمه سربازان امریه از زبان سربازها

یکی از این سربازها در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در این خصوص گفت: مدت 8 ماه است که به عنوان سرباز در جهادکشاورزی مشغول به خدمت هستم. اما هنوز به من بیمه تعلق نگرفته است. وضعیت به گونه ای شده است که صبح ها با ترس از خانه بیرون می آیم، می ترسم که خدایی نکرده اتفاقی برایم بیفتد و به علت نداشتن بیمه، توانایی پرداخت هزینه های درمانی را نداشته باشم.

سرباز دیگری نیز در این خصوص گفت: من متاهل هستم و دارای یک پسر 2 ساله هستم، اما هنوز بعد از گذشت 6 ماه هیچ بیمه ای ندارم. اگر خودم تنها بودم زیاد اهمیت نداشت، اما زن و بچه من چه گناهی کرده اند؟

پاسخ سازمان نظام وظیفه در خصوص بیمه سربازان

در همین خصوص یک منبع آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: برخی دستگاه های اجرایی در بیمه کردن سربازان امریه غفلت می کنند. بعضی از سازمان ها باید بخشی از حق بیمه سرباز را از حقوق وی کسر کنند و بخش دیگر را نیز همان  سازمان پرداخت کند. متاسفانه برخی از سازمان ها مانند جهادکشاورزی، نه تنها سهم خود را واریز نکرده اند ، بلکه از حقوق سرباز بخش مربوط به بیمه را نیز کسر کرده اند، اما هیچ مبلغی به منظور بیمه این افراد به حساب سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح واریز نشده است. در نتیجه این سازمان نتوانسته است دفترچه بیمه برای این افراد صادر کند.

سربازانی که دچار این مشکل هستند به منظور پیگیری باید به سازمان محل خدمتشان مراجعه کنند و در خواست واریز پول هایشان به بیمه را بدهند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: