معافیت ایثارگری برای سربازان غایب و فراری

4 1,661

داشتن سابقه غیبت و یا فرار از سربازی جز مواردی هستند که باعث می شود بسیاری از امتیازات و معافیت های فرد مشمول از وی گرفته شود.

بی شک قسمت اعظم امنیت و آرامش حاکم بر کشور عزیزمان ایران را مدیون جان فشانی های ایثارگران عزیزی هستیم که در طی هشت سال جنگ تحمیلی جسم و جان خود را وقف وجب به وجب خاک این سرزمین کردند. اکنون که از آن دوران بحران گذر کرده ایم باید قدردان الطاف بی شائبه این عزیزان باشیم. اعطای امتیاز معافیت خدمت سربازی به فرزندان ایثارگران کمترین قدم در اعلام این قدر شناسی است.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

آیا به مشمولان فراری یا سربازان غایب معافیت ایثارگری تعلق می گیرد؟

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری جوان، سربازانی که از امتیاز معافیت ایثارگری برخوردارند اما از خدمت فرار کرده اند و یا غیبت دارند نیز می توانند از معافیت ایثارگران استفاده کنند. این عزیزان برای استفاده از این معافیت ابتدا باید خود را به یگان خدمتی خود معرفی نمایند تا به وضعیت غیبت یا فرارشان رسیدگی شود.

این دسته از مشمولان پس از رسیدگی یگان خدمتی و مشخص شدن وضعیت خدمت خود می توانند با ارائه گواهی اشتغال به خدمت به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند و درخواست معافیت خود را جهت رسیدگی ثبت کنند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. Ali :

  سلام،پدر من از سال ۵۹ تا ۶۱ در نیروی هوایی ارتش جزیره کیش خدمت کرده من میتونم از قانون ایثارگری استفاده کنم؛؟؟

  1. باران مشاوره :

   اگر جز ایثارگران باشند بله می شود.

 2. میثم :

  سلام .. مگه این قانون تا پایان شهریور نبود ؟

  1. باران مشاوره :

   پس پایان شهریور قانون جدید ایثارگری اجرا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: