معافیت ایثارگری برای سربازان غایب و فراری

7 2,254

داشتن سابقه غیبت و یا فرار از سربازی جز مواردی هستند که باعث می شود بسیاری از امتیازات و معافیت های فرد مشمول از وی گرفته شود.

بی شک قسمت اعظم امنیت و آرامش حاکم بر کشور عزیزمان ایران را مدیون جان فشانی های ایثارگران عزیزی هستیم که در طی هشت سال جنگ تحمیلی جسم و جان خود را وقف وجب به وجب خاک این سرزمین کردند. اکنون که از آن دوران بحران گذر کرده ایم باید قدردان الطاف بی شائبه این عزیزان باشیم. اعطای امتیاز معافیت خدمت سربازی به فرزندان ایثارگران کمترین قدم در اعلام این قدر شناسی است.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

آیا به مشمولان فراری یا سربازان غایب معافیت ایثارگری تعلق می گیرد؟

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری جوان، سربازانی که از امتیاز معافیت ایثارگری برخوردارند اما از خدمت فرار کرده اند و یا غیبت دارند نیز می توانند از معافیت ایثارگران استفاده کنند. این عزیزان برای استفاده از این معافیت ابتدا باید خود را به یگان خدمتی خود معرفی نمایند تا به وضعیت غیبت یا فرارشان رسیدگی شود.

این دسته از مشمولان پس از رسیدگی یگان خدمتی و مشخص شدن وضعیت خدمت خود می توانند با ارائه گواهی اشتغال به خدمت به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند و درخواست معافیت خود را جهت رسیدگی ثبت کنند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 7 تا
 1. امیر :

  سلام خسته نباشید من به علت مشگلات خانوادگی با ۶ ماه ۱۷ روز نهست فراری شدم بعد به دلیل جانباز بودن پدرم از بنیاد شهید نامه گرفتم که مشگل دارم تو دادسرا هم بخشش خوردم ولی تو سوابق خدمتیم درج شده است ایا میتوانم از کسری پدرم استفاده کنم؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   اگه غیبت قبل از خدمت نداری بله

   1. امیر :

    نه ندارم.بابت راهنمایتون از شما تشکر میکنم

 2. Ali :

  سلام،پدر من از سال ۵۹ تا ۶۱ در نیروی هوایی ارتش جزیره کیش خدمت کرده من میتونم از قانون ایثارگری استفاده کنم؛؟؟

  1. باران مشاوره :

   اگر جز ایثارگران باشند بله می شود.

 3. میثم :

  سلام .. مگه این قانون تا پایان شهریور نبود ؟

  1. باران مشاوره :

   پس پایان شهریور قانون جدید ایثارگری اجرا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: