معافیت حافظان قرآن از خدمت سربازی

آیا حافظان قرآن از خدمت سربازی معاف می شوند؟

12 14,477

آنچه در مقاله معافیت سربازی حافظان قرآن می خوانید:

 • تسهیلات نظام وظیفه برای دارندگان مقام های کشوری و بین المللی در زمینه حفظ و قرائت قرآن
 • معافیت سربازی حافظان قرآن و کسری خدمت و دیگر تسهیلات در سال ۹۷
 • پاسخگویی به سوالات متداول تسهیلات سربازی برای معافیت حافظان قرآن

معافیت حافظان قرآن از خدمت سربازی یکی از راه های معافیت خدمت نظام وظیفه است. بسیارند مشمولانی که تمایل دارند از تسهیلات معافیت های سربازی استفاده کنند و به خدمت سربازی نروند. مشمولان زیادی هستند که به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند از کسری های خدمت سربازی و انواع معافیت ها بهره مند شوند. در این مقاله قصد داریم در خصوص مشمولانی صحبت کنیم که در زمینه قرآنی و … فعالیت دارند و دارای مقام های کشوری و بین المللی هستند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت حافظان قرآن از خدمت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

معافیت از سربازی و یا استفاده از تسهیلات کسری خدمت سربازی کار دشواری نیست. اما بسیاری از مشمولان خدمت سربازی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نمی توانند از تسهیلات نظام وظیفه به خوبی استفاده کنند.

برخی از مشمولان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به خدمت سربازی می روند و در حین انجام خدمت سربازی متوجه می شوند که شرایط معافیت سربازی و یا انواع کسری خدمت سربازی را داشته اند. همین امر باعث می شود فرد از ادامه خدمت سربازی منصرف شود و یا خدمت سربازی را به سختی سپری کند.

معافیت قاریان و حافظان قرآن از خدمت سربازی و یا کسری خدمت سربازی می تواند بهترین راه برای تشویق جوانان در مسیر توجه به قرآن باشد

معافیت حافظان قرآن و قاریان از خدمت سربازی

در جامعه اسلامی قرآن از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در کشور ما نیز بسیاری از جوانان را به سمت این کتاب الهی و ارزشمند تشویق می کنند. با توجه به اهمیت این موضوع لازم است تسهیلاتی برای جوانانی که در این زمینه می درخشند در نظر گرفته شود. در حال حاضر جوانان ما در زمینه حفظ و قرائت قرآن در دنیا کاملا درخشیده اند و جزو نفرات برتر دنیا در این زمینه می باشند.

با توجه به اهمیت این موضوع لازم است دولت نیز تسهیلاتی را برای جوانان در نظر بگیرد تا جوانان با شور و اشتیاق بیشتری به سمت این کتاب آسمانی سوق داده شوند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

قوانین خدمت سربازی قاریان و حافظان قرآن

موضوع ارائه تسهیلات نظام وظیفه به نفرات برتر مسابقات قرآنی مطرح گردیده است. موضوع معافیت حافظان قرآن و قاریان از خدمت سربازی بسیار با اهمیت است. در حال حاضر با تاکید مقام معظم رهبری در قوانین نظام وظیفه برای این دسته از مشمولان تسهیلاتی اتخاذ شده است.

حافظان و قاریان قرآن کریم می توانند از تسهیلات نظام وظیفه مانند : کسری خدمت، استفاده از سهمیه امریه، اعزام به سربازی در نزدیکترین محل به زندگی و … بهره مند شوند.

 

مشاوره تلفنی مشاوره معافیت قاریان و حافظان قرآن از خدمت سربازی | مشاوره باران 70703025 021

شروط بخشش اضافه خدمت برای حافظان قرآن در طرح میثاق ۶

چند سالی است که شرایط بخشودگی اضافه خدمت سنواتی دشوار شده و دستور عفو عمومی به ندرت صادر می شود. حتی بحث هایی مطرح شد که غیبت سنواتی سربازان بخشیده نشود تا تفاوتی بین مشمولانی که به موقع به خدمت آمده و مشمولان دارای سابقه غیبت وجود داشته باشد.

با وجود این سخت گیری ها بخشودگی اضافه خدمت سنواتی در اختیار فرمانده یگان خدمتی است. البته فقط فرمانده هایی می توانند غیبت را ببخشند که جایگاه مشخص شده در قانون را داشته باشد.

حافظان قرآن می توانند با استفاده از شروط زیر تمام اضافه خدمت یا بخشی از آن را از بین ببرند.

 1. اگر حداقل یک جز از قرآن را حفظ باشید می توانید شامل قانون بخشش شوید.
 2. حفظ بودن حداقل یک پنجم اصول کافی، نهج البلاغه یا صحیفه سجادیه نیز می تواند منجر به کاهش یا بخشش تمام اضافه خدمت سنواتی شود.
 3. اگر سرباز هستید و در مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی یا … در سطح یگانی، استانی، نیرویی مقام اول تا سوم را کسب کنید نیز شامل این قانون می شوید.
 4. اگر سرباز هستید و در مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی یا … در سطح سازمان های نیروهای مسلح مقام اول تا دهم را کسب کنید نیز شامل این قانون می شوید.

حتما بخوانید: معافیت عفو رهبری

مشاوره معافیت قاریان و حافظان قرآن از خدمت سربازی

برای اخذ تسهیلات در مورد معافیت قاریان و حافظان قرآن از خدمت سربازی بهتر است با افراد آگاه در این زمینه مشورت نمایید. از آنجایی که تبصره های خدمت سربازی بسیار زیاد است به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

با مشاوره تلفنی بدون نیاز به مراجعه حضوری و در کمترین زمان ممکن می توانید از آخرین قوانین خدمت سربازی مطلع شوید. مشاوره نظام وظیفه مرکز باران آماده است تا به شما در فرایند دریافت تسهیلات قاریان و حافظان قرآن از خدمت سربازی کمک کند.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 12 تا
 1. علیرضا :

  سلام وقت بخیر
  ما چگونه میتونیم ازین طرح های تشویقی در سربازی بهره مند بشیم؟ من مدرک حفظ درجه ۳ رو دارم. کجا مراجعه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   برو نیرو انسانی.

 2. محمد :

  سلام اگر حافظ قرآن باشیم چقدر سری خدمت میدن؟

  1. باران مشاوره :

   کسری نداره حفظ قران ولی مثلا اگه اضافه خدمت دفترچه ای داشته باشی به خاطر حفظ قران شامل طرح میثاق ۶ میشی

 3. عرفان :

  سلام
  حافظان کل قرآن مشمول معافیت میشن یا فقط مشمول امتیازاتی مثل کسری اضافه خدمت و… میشن؟

  1. باران مشاوره :

   عرفان جان حفظ قران معافیت یا کسری خدمت نداره

 4. محمد :

  سلام
  مطالب مفید و خیلی عالی بود میخواستم بپرسم من چند جزء حفظ هستم و موئد سربازیم هست اگر سربازی نرم و بقیه قرآن رو حفظ کنم غیبتی برام ثبت نمیشه؟

  1. باران مشاوره :

   خیر محمد جان شما غیبت خواهید خورد. حافظان قران از موارد تشویقی مثل درجه و مرخصی و تعیین محل خدمت بهره مند می شوند.

 5. رضا :

  سلام.یعنی اگه یک جز قران رو هم حفظ باشیم میتونیم محل خدمتمونو خودمون انتخاب کنیم؟

  1. باران مشاوره :

   آقا رضا به میزانش اشاره نشده است. از طریق سامانه نخبگان پیگیری کنید.

 6. محمد :

  سلام من شنیدم حافظان قران معاف هستند ایا صحت داره؟؟ باید مقام کسب کرده باشن یا نه مصاحبه میکنن و معافیت میدن .کسى که قرانو حفظه اما هیچ مدرک و مقامى نداره باید چیکار کنه؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   محمد جان معافیت ندارند اما شامل تسهیلات دیگر در قالب سرباز نخبه و … می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: