معافیت سربازی برای متاهلین

آیا افراد متاهل از خدمت سربازی معاف می شوند؟

55 25,612

شرایط معافیت سربازی برای متاهلین چیست؟

گذراندن دوران سربازی شاید برای خیلی از مشمولان خدمت سربازی سخت باشد. برای افراد مشمول متاهل دوران خدمت سربازی به مراتب سخت تر خواهد بود. افراد متاهل نسبت به تامین مخارج زندگی و همسر خود و همچنین دیگر نیاز های یک خانواده تعهد دارند. پس به مراتب ترس از خدمت سربازی برای افراد متاهل می تواند بیشتر باشد. در این مقاله علاوه بر نحوه معافیت سربازی برای متاهلین پاسخ سوالات زیر را نیز می دهیم.

همانگونه که گفته شد افراد متاهل به دلیل تعهد به خانواده نمی توانند مانند یک فرد مشمول مجرد به خدمت سربازی بروند. هراس از خدمت سربازی برای متاهلین بیشتر به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در خصوص قوانین سربازی برای متاهلین است. در این مقاله سعی بر این داریم تا در خصوص خدمت سربازی برای افراد متاهل و همچنین شرایط معافیت سربازی برای متاهلین را به طور کامل شرح دهیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی برای متاهلین و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

معافیت سربازی برای متاهلین

در واقع معافیت سربازی برای متاهلین در قانون نظام وظیفه لحاظ نشده است اما تسهیلات خدمت سربازی برای افراد متاهل در نظر گرفته شده است. بسیاری از نمایندگان مجلس و منتقدین در تلاش هستند تا معافیت سربازی برای متاهلین را در قانون لحاظ کنند. در واقع در صورت اجرا شدن قانون معافیت سربازی برای متاهلین امکان دارد شان و منزلت ازدواج از بین برود. به همین منظور مقام معظم رهبری تاکید بر این دارند که خدمت سربازی باید برای افراد متاهل آسان باشد.

مشاوره تلفنی خدمت سربازی متاهلین

مشاوره سربازی برای متاهلین

عدم داشتن اطلاعات کافی در هر زمینه ای موجب می شود افراد نتوانند درست تصمیم گیری کنند. همانگونه که گفته شد معافیت سربازی برای متاهلین امکان ندارد. با توجه به فرمایشان مقام معظم رهبری تسهیلات خوبی برای سربازهای متاهل در نظر گرفته شده است.

عدم اطلاع از تسهیلات سربازی برای متاهلین باعث می شود افراد متاهل به خدمت سربازی نروند و در اجتماع دچار مشکلاتی شوند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم با مشاوره سربازی مرکز باران به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید و از شرایط سربازی آسان برای متاهلین آگاه شوید.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

تسهیلات سربازی برای متاهلین

مشمولان متاهل نظام وظیفه نسبت به مشمولان مجرد به مراتب دوران خدمت سربازی راحت تری را سپری خواهند کرد. به دلیل تعهد فرد متاهل به خانواده شرایطی فراهم گردیده است که سربازهای متاهل بتوانند همزمان با سپری کردن دوران خدمت سربازی به امورات خانواده خود نیز بپردازند.

تسهیلات خدمت سربازی برای متاهیلن همچون کسری خدمت به ازای فرزند، خدمت در شهر محل سکونت همسر، مرخصی بیشتر نسبت به سایرین و … می باشد. در این مقاله هر یک از این تسهیلات را شرح خواهیم داد.

حتی اگر افراد متاهل دارای غیبت سربازی باشند، می توانند از تمامی تسهیلات مربوط به خدمت سربازی افراد متاهل بهره مند شوند

کسری خدمت برای سربازان متاهل

سربازان متاهل به شرطی که تاریخ اعزام شان با تاریخ اعلام شده نیروهای مسلح مطابقت داشته باشد می توانند از دو ماه کسری خدمت استفاده کنند. کسری خدمت متاهلی شامل سربازان امریه و … نیز می شود. برای اطلاعات بیشتر به “شرایط استفاده از کسری خدمت برای سربازان متاهل” مراجعه کنید.

میزان حقوق سربازان متاهل | 70703025 021

کسری خدمت سربازی فرزند

کسری خدمت سربازی یکی از تسهیلاتی است که در قوانین نظام وظیفه قرار دارد. با توجه به اینکه سرباز های متاهل نسبت به خانواده خود دارای تعهد هستند، می توانند از قانون کسری خدمت سربازی بهره مند شوند. در خصوص کسری خدمت متاهلین لازم است بگوییم در صورتی که افراد متاهل دارای فرزند باشند، به ازای هر فرزند، مدت ۳ ماه از خدمت سربازیشان کسر می شود.

میزان حقوق سربازان متاهل

سربازها در طول مدت خدمت سربازی از حقوق بهره مند می شوند. این حقوق در حدی است که یک سرباز بتواند هزینه ایاب و ذهاب خود را پرداخت نماید. میزان حقوق سربازها بر حسب مدرک تحصیلی متفاوت است. بر اساس مصوبه مجلس و ابلاغیه ستاد کل، میزان حقوق سربازهای متاهل از سرباز مجرد بیشتر خواهد بود.

سربازان متاهل در حقوق دریافتی خود همانند کارکنان رسمی نیروهای مسلح، از حق همسر و اولاد برخوردار هستند. و به همین میزان که به حقوق کارکنان رسمی نیروهای مسلح اضافه می شود به میزان حقوق سرباز متاهل نیز اضافه می شود.

محل خدمت سربازان متاهل

یکی از مهمترین مواردی که دوران خدمت سربازی را مشکل می کند، دور بودن محل خدمت سربازی به محل سکونت فرد است. در قوانین نظام وظیفه برای افراد متاهل به دلیل داشتن تعهد به همسر و خانواده، یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده، محل خدمت سرباز متاهل است.

در واقع سرباز متاهل بر اساس قوانین باید در نزدیکترین محل ممکن به محل سکونت همسر خدمت سربازی را بگذراند. با توجه به اینکه نزدیک به دو سال زمان خدمت سربازی طول می کشد پس نزدیک بودن محل خدمت به محل سکونت همسر می تواند کمک خوبی برای سربازهای متاهل باشد.

برای آموزش فنی و حرفه‌ای که در نیروهای مسلح برای سربازها در حین خدمت سربازی برگزار می‌شود، سربازان متأهل در اولویت قرار دارند

میزان مرخصی سرباز متاهل

تمامی سربازها در طول دوران خدمت سربازی دارای میزان مشخصی مرخصی هستند که این حق را دارند از آن استفاده کنند و فرماندهان مربوطه نیز موظف هستند با مرخصی مشخص شده هر سرباز موافقت کنند. در واقع میزان مرخصی هر سرباز با توجه به شرایط خاصی متفاوت است. اگر سربازی در حالت عادی مشغول به خدمت سربازی باشد، دارای ۲۲ روز مرخصی است.

افراد متاهل دارای حداقل ۳۰ روز مرخصی هستند. در واقع علاوه بر بیشتر بودن میزان مرخصی سرباز متاهل، هچنین می تواند حداقل ۳ روز در هفته خارج از ساعات اداری از پادگان خارج شود. مرخصی افراد متاهل تحت شرایطی ممکن است بیشتر نیز بشود.

شرایط افزایش مرخصی سربازی

 • سربازان متاهل به ازای هر یکصد کیلومتر فاصله از خانه تا محل خدمت ۱ روز مرخصی می گیرند.
 • سربازان متاهل در مناطقی با آب و هوای بد درجه ی ۲ شش روز درجه ی ۳ هشت روز، درجه ی ۴ ده روز مرخصی اضافه می گیرند.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 55 تا
 1. رضا :

  شما همیشه انقدر سرتون شلوغه که هر موقع زنگ میزنیم ۱۰ دیقه پشت خط الاف میکنید بعد دیقه ۲۵۰۰ میگیرید خدارو خوش نمیاد ب قران

  1. باران مشاوره :

   شماره تماستون رو برام بنویسید باهاتون تماس بگیریم مشکل رو بررسی کنیم و اینکه شماره شما رو روی سایت منتشر نخواهیم نکرد و اگه هزینه ای برای شما لحاظ شده عودت خواهیم داد.

 2. رضا :

  باران مشاوره شما هم مثل مسولینی که فقط ابراز نگرانی میکنند ابراز امیدواری میکنید من نمیدونم ابراز امیدواریو اسمشو مشاوره میزارن ؟

  ما که خدمت نمیرفتیم خرج زندگیمون نمیچرخید الان که سربازیم خرج زندگیو هزار بدبختی داریم تو یه محیطیم قرار گرفتیم که عین حیون باهامون برخورد میکنند
  نیاز نیست شما ابراز امیدواری واسه کسی بکنید واقعا اگر دلسوز هستین صدای این همه ادم بدبخت باشین و به گوش مسولین مربوط برسونید
  ماها نیاز به ابراز امیدواری نداریم

  1. باران مشاوره :

   رضا جان باران مشاوره مرکز خصوصی است و فقط در چهارچوب قانون مشاوره میدهد و قانون گذار نیست به همین دلیل حتی نمی تواند نقش سخنگوی مشکلات سربازی شما را ایقا کند و تنها کمکی که در این موارد می تواند انجام دهد این است که کامنت شما را منتشر کند.
   گاها مشمولان سربازی از برخی مشکلات خدمت گله مند هستند اما چون راهکار قانونی برای آن وجود ندارد ما صرفا ابراز همدردی کرده و کامنت آن شخص را منتشر می کنیم. خیلی از سایت ها جتی این گونه کامنت ها را منتشر نمی کنند.

 3. فرهاد :

  سلام بنده متولد ۱۳۶۸هستم سه ساله ازدواج کردم یک فرزند دختر دوساله دارم و هیچ کاری و شغلی هم ندارم مستاجر هستم حال این که بنده دفترچه پر کنم و برم خدمت مقدس سربازی…تکلیف یک زن و دختر در خانه اجاره ای چه میشه مخارج اونها از کجا تامین میشه کرایه خونه پول اب برق گاز و هزاران اتفاق و مشکل دیگه….ایا میدانید دوری از خانواده چه عواقبی برای مشمولین متاهل دارد ….چه عواقبی برای زن و فرزند مشمول متاهل وجود دارد…چه کسی باید در نبود سرپرست زن و بچه مسئولیت نگهداری مراقبت مواظبت از حریم یه زن و دختر تنها رو بر عهده داره …..

  1. فرهاد :

   ای کاش ازدواج نمیکردم و بحث ازدواج و متاهل شدن رو موکول میکردم برای بعد از رفتن به خدمت مقدس سربازی….الان دل کندن از زن و بچه مشکل نداشتن شغل و کار و همچنین نداشتن سرمایه و پول کافی دلایلی شده که ذهن بنده رو مشغول کرده در نبود من و رفتن به خدمت ایا حقوق ناچیز سرباز کفاف زندگی امروزی با یک زن و یک بچه و خانه اجاره ای را میدهد

   1. mehdi :

    تا وقتی دفترچه پست نکردی هیچ اتفاقی نمیفته. اگه دنبال شغل ازادی اصلن خدمت نرو.

    1. باران مشاوره :

     مهدی جان بر اساس قانون مشمول غایب بعد از یک سال مشمول فراری محسوب می شود. البته فعلا این بخش از قانون و جلب این مدل سرباز فراری ها به ندرت اجرا می شود.

 4. مجتبی :

  متاهل بودن توی تقسیم محل اموزشی تاثیر داره؟یعنی مثلا کسی که متاهله احتمال اینکه مرزبانی بیوفته کمتر بشه

  1. باران مشاوره :

   آقا مجتبی بستگی به محل سکونت دارد. تا حد زیادی تاهل تاثیر دارد.

 5. تک درخت :

  سلام خسته نباشید ایا فردی که متاهل هستش ولی تک فرزند ذکور هستن میتونن معافیت بگیرن ؟ در صورتی ک پدر ایشون با این وجود حقوق بازنشستگی میگیرن؟

  1. باران مشاوره :

   اینکه تک فرزند ذکور باشند، دلیل بر گرفتن معافیت نمی شود. معافیت کفالت شرایط خود را دارد.

 6. محمد :

  این قانون که سربازان متاهل در شهر محل سکونت همسر خدمت میکنن از چه سالی قانون شد؟

  1. باران مشاوره :

   این قانون از اول بود، اما صد در صد قابلیت اجرا ندارد.

   1. آتنا :

    همش دروغه چون قانون وجود داره ولی اعمال نمیشه.برادر من دوتا بچه کوچیک داره .۲و نیم ساله و ۶ماهه بعد سربازیش افتاده خارج از شهر.بدون امکان حتی مکالمه تلفنی یا مرخصی و یا حقوق بالاتر.هر ده روز میاد یه شب سر میزنه و میره ..گول این قوانین رو نخورین

 7. مهدی :

  میدونم اگر خدایی نکرده جنگ بشه میفرستن مرز.اما من درحال حاظر رو پرسیدم.در شرایط عادی

  1. باران مشاوره :

   عرض کردیم هر جایی امکان دارد خدمت کند.

  2. سجاد :

   سلام.این قانون خرید خدمت متاهلین با غیبت ٨سال در سال ٩٩ اجرا میشود؟

   1. باران مشاوره :

    قانون خرید خدمت اجرا نمی شود.

 8. مهدی :

  سلام. ممکنه کسی که متاهله فرستاده بشه مرز؟

  1. باران مشاوره :

   مهدی جان بله، در خدمت سربازی الویت دفاع از کشور است. پس هر چیزی امکان دارد.

 9. Reza :

  سلام
  متولد ۷۲ هستم
  امکان خرید هست

  1. باران مشاوره :

   آقا رضا دیگر امکان خرید خدمت سربازی حتی برای متاهلین وجود ندارد مگر اینکه در سال های پیش در این طرح ثبت نام کرده باشید.

 10. محمد رضا تنگ رومی :

  با سلام.من نردیک ۱۶ سال فرار کردم.متاهل هستم چه طوری میتونم معافی بگیرم.یه چیز حدود ۱۱ ماه هم خدمت کردم.چه کار کنم به کجا مراجعه کنم جهت معافی…

  1. باران مشاوره :

   سلام
   معافیت که شامل شما نمی شود مگر اینکه بیماری داشته باشید. پیشنهاد می کنیم خود را جهت ادامه خدمت به یگان خدمتیتان معرفی کنید.

 11. Mahdi :

  سلام.اگر در حین‌خدمت عقد کنیم.چند وقت طول میکشه منو انتقال بدن شهر خودمون.؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا مهدی
   با توجه به تعداد سوالاتتون بهتر است از خطوط مشاوره استفاده کنید.

 12. سرباز وظیفه :

  باسلام.
  من درحال حاظر سرباز هستم،متاهل هستم لیسانس دارم درجم هم استواریکم.وبا وجود بارداری خانمم و شرایط سخت زندگیم هیچکس وضیعت من رو درک نمیکند و هفته ایی ۲۴ ساعت بهم مرخصی میدن.مثل بقیه وسایر سربازهای مجرد.اونم دور از شهر خودم خدمت میکنم فاصله محل خدمتم تا شهر خودم بالای ۵۰ کیلومتره..در آخر خواستم بگم اشتباه کردم اومدم خدمت،باوجود فشار روحی وروانی و دوری از همسر درصورت متاهل بودن..چطور میتونم زندگیم رو اداره بکنم وقتی که هفته ایی ۲۴ساعت میرم خونه،بعضی وقتا دوهفته ایی۲۴ ساعت..قانون برای ما نیست اگه قانونی بود وضعیت ما این نبود.دستور رهبری اینه که متاهلا شهر خودشون باشن چرا نیستیم؟؟؟فردای روز بچم بدنیا بیاد تو این وضعیت اسفناک اقتصادی چکار کنم؟؟

  1. باران مشاوره :

   این موضوع رو از طریق یگان انسانی محل خدمتتون پیگری کنید و درصورت نیاز استشهاد محلی برای وضعیتتان تهیه کنید.

 13. مهدی :

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من حدود ۹ ماه کسری به دلیل انجام پروژه برای صنایع دفاعی دارم اگر خدمت برم باید بقیه خدمتم را در صنایع دفاعی بگذرونم . راستش در شرف ازدواج هم هستم میخواستم بدونم اگر خدمت برم به خاطر متاهل بودن شهر خودم خدمت میکنم یا همون صنایع دفاعی ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا مهدی
   شما باید خدمت خود را در وزارت دفاع سپری کنید. اینکه در شهر خودتان پذیرش داشته باشند بستگی به شانستان دارد.

 14. اردشير :

  واقعا باید سربازی برای افرادی که ۵ساله از عقد و ازدواجشون گذشته یا معافیت داشته باشه یا حداقل فروشی بشه
  من خودم به شخصه حاضرم هرچقدر پول بدم و قانونی خدمتمو بخرم

 15. حسن## :

  بخدابدبخت شدیم رفتیم خدمت من متاهلم زندگیم داره ازهم میپاشه،مرخصی تو۶۰روز۳روزبه من میدن میگن نزدیک خونه ای نزدیک خونه چه دردمن میخوره وقتی ی ساعتم نمیزارن برم خونه اون بالاهمش میخونن مرخصی بیشتری دارین کجاس این مرخصی بیشتر

  1. حسن## :

   چرا جواب منو ندادین

   1. باران مشاوره :

    حسن جان
    باران مشاوره یک مرکز مشاوره تلفنی است و صرفا به شما مشاوره می دهد. به همین جهت تغییر در قانون مرخصی ها و … را باید از نهاد های ذی ربط دنبال کنید.

 16. اکبر :

  سلام من اموزشی وزارت دفاع قزوین پذیرش شدم و محل زندگی من و همسرم زنجان هست آیا امکان داره که بعد اموزش توی قزوین مجبور به ادامه خدمت بشم یا حتما انتقال میدن به زنجان
  و آیا اطلاع دارین که وزارت دفاع زنجان کجا پذیرش میکنه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام اکبر
   با توجه به اینکه متاهل هستید، احتمال اینکه بعد از آموزشی در شهر خودتان خدمت کنید، بسیار زیاد است.

 17. غریب :

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما بزرگواران
  شمارو بخدا قسم میدم حرفها و مشکلات مارو به گوش بزرگان و کسانیکه میتوانند کاری بکنند برسانید منم مثل خیلیها سرباز فراری هستم و بخاطر مشکلات خانوادگی داشتم همسرم رو از دست میدادم و الان دوتا بچه دارم یک پسر ۱۷ساله یک دختر ۱۵ ساله و از طرفی مستأجر هستم واز طرف دیگر باید مخارج مادرم رو هم باید بدم مادری که مریضه و داره کور میشه و پدری هم ندارم و تک پسر خانواده هستم و الان هم ۴۱ سال سن دارم ، تا کی باید جون بدم هر روز میمیرم و زنده میشم

 18. کاج :

  سلام همسر من سال ۹۲ سرباز بوده به مدت ۷ ماه و بعد فرار کرده الان میخواد برگرده میخواستم ببینم چه جریمه هایی شاملش میشه و اینکه قانون کسر خدمت به ازای فرزند شاملش میشه یا خیر

  1. باران مشاوره :

   سلام
   اگر خود را معرفی کند جهت خدمت، تسهیلاتی از قبیل عدم بازداشت برایشان در نظر می گیرند. در صورت معرفی اضافه خدمت می خورد اما امکان بخشش وجود دارد و کسری فرزند نیز شامل حالشان می شود.

 19. حسن دشتی :

  سلام خسته نباشی من الان ۳۰ سالمه متاهل و یک بچه دارم اجاره نشینم هیچ درآمدی هم نداری هیچ کارخانه هم به کار نمیگرن برم خدمت اجاره خونه و خرج زندگی چطور میشه

 20. رضا :

  سلام وقت بخیر من معافیت کفالت گرفتم سال ۱۳۸۶ الی الان تصمیم گرفتم برگردم خدمت _امکانش هستش

  1. باران مشاوره :

   سلام رضا جان
   بله، شما می توانید نسبت به ابطال معافیت خود اقدام کنید و به خدمت سربازی اعزام شوید.

 21. جواد محمدی :

  رفتن به سربازی متاهلین خسارت محض هست، چون پسری که الان ازدواج میکنه با این شرایط اقتصادی داره برای تداوم نظام که نسل آوری میشه داره واقعا جهاد میکنه، سربازی بدرد جون های مجرد میخوره که کار ندارن و مرد نشدن. بنظرم باید برای متاهلین شرایطی رو فراهم کنن که بتونن سربازی رو قسطی بخرن. بنظر من ماهی یک میلیون خوب هست که کلش میشه ۲۱ میلیون. با این ماهی یک میلیون میتونن حقوق عملا سه الی ۴ سرباز درجه دار رو در ماه بدن، از طرفی متاهلین هم راحت میشن از این زندگی سگی.
  بنده اینطور بهتون بگم که الان سربازم و متاهل هم هستم. پدرم تا الان دراومده دارم دیونه میشم.

  1. باران مشاوره :

   جواد محمدی عزیز
   ما هم مثل شما امیدواریم شرایط خدمت متاهلین باز هم بهتر شود

 22. میلاد :

  سلام،اینایی که نوشتین رو هیچ کدومش رو اجرا نمیکنن من به امید اینکه شهر محل سکونت همسر که همان شهر خودم هست خدمت میکنم دفترچه فرستادم ولی بعد آموزش منو به شهر دیگه دادن،و الان با این که متاهل هستم در شهر دیگه خدمت میکنم و کلی مشکلات دارم که داره زندگیم متلاشی میشه به همه جا هم نامه دادم هیچ کس جواب درست حسابی نمیده کم کم تصمیم به فرار از خدمت گرفته ام چون دیگه روحیه و امکان خدمت ندارم

  1. باران مشاوره :

   میلاد جان سلام
   برای حل مشکلتون و ارائه راهکار قانونی با خطوط مشاوره تماس بگیرید.

 23. هانیه :

  واقعا چرا باید متاهلین برن سربازی خب خیلی سخته واقعا مخارج زندگی دوری ازهمسر و فرزند خیلی نامردیه منی ک طاقت ی ثانیه دوریه همسرمو ندارم میتونم ماهی ی بار ببینمش اگ من چیزیم بشه دولت پاسخگوعه واقعا؟؟اگ اتفاقی برای زندگی مشترکمون بیفته کی پاسخگوعه؟!پولیم ک ب سربازا میدن براخرج خودشون کم میاد چ برسه ب خونوادش..

  1. باران مشاوره :

   امیدوارم شاهد تسهیلات بیشتری برای همه سربازان مخصوصا سربازان متاهل باشیم.

 24. امیر :

  این را هم اضافه کنم من بخاطر تغییر قانون الان غایب هستم چون سال۸۸اواخرش با لیسانس رفتم خدمت ۷ماه از سربازی گذشته بود که ارشد قبول شدم برای همین از معافیت تحصیلی استفاده کردم اون موقع پدرم۵۸ساله بود و من تک فرزند پسر و از جایی که تک فرزند پسر پدر۶۰سال میرسید معاف میشد برای همین رفتم دنبال کارشناسی ارشد در همین حین ازدواج کردم سر کار رفتم اما وقتی اواخر تحصیل درخواست کفالت دادم گفتن آقا چند ماه ای میشه قانون کفالت عوض شده و سن پدر به۶۵سال افزایش یافته!!!!! شما جای من بودی چیکار میکردی؟؟؟متاهل شدم سر کار رفتم و قصدم فرار و غیبت نبود اما با تغییر سلیقه ای قانون گرفتار شدم حق امثال من معافیت هستش و بس.

 25. امیر :

  همش درست اما این را درک نکردید که منه متاهل که۳۳سال سن دارم و ۸ساله زندگی مشترک دارم نه مرخصی خدمت به دردم میخوره نه اینکه محلش کجا باشه آقاجون رفتن به خدمت یعنی از دست دادن کار و اشتغال در این اوضاع بد مملکت بعد از کجا شکم زن و بچه رو سیر کنیم؟؟؟
  یه جوری حرف میزنید انگار در کشورهای اسکاندیناوی زندگی میکنید و از اوضاع ایران بی خبرید نه عزیزم بهترین کار معافیت متاهلینی هست که بالای ۳۰سال سن دارند و حداقل۵سال از زندگیه مشترکشون گذشته . اینجوری به قل شما ازدواج هم به سخره گرفته نمیشه!!!!

  1. باران مشاوره :

   امیر جان امیدواریم سازمان نظام وظیفه تسهیلات بیشتری را به همه مشمولان خدمت سربازی مخصوصا مشمولان متاهل ارائه کند.

  2. کریم حیدری :

   آفرین بسیار نظر خوب و پسندیده ای رو گفتید ولی متاسفانه کی به فکر معیشت و خرج زندگی مردمه براشون مهم نیست که منه متاهل با ۳۷سال سن و ۱۲سال از ازداجم میگذره ماهی یک تومن کرایه خونه دارم ماهی ۱۵۰۰قسط وام دارم از کجا باید بیارم تازه بیام برم خدمت بخدا اگه اجباری بشه خودمو آتیش میزنم

   1. آریا :

    درود برشما. اگر سربازی حین خدمت سربازی متاهل شود آیا شامل کسری خدمت یا معافیت می شود یا اضافه خدمت بخشوده می شود.

    1. باران مشاوره :

     آریا متاهل ها کسری ندارند. این افراد از مزایای دیگری بهره مند می شوند. متن مقاله را با دقت بخوانید. ممکن است در طرح بخشودگی میثاق ۶ اضافه شما بخشیده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: