معافیت سربازی برای متاهلین

آیا افراد متاهل از خدمت سربازی معاف می شوند؟

59 27,598

شرایط معافیت سربازی برای متاهلین چیست؟

گذراندن دوران سربازی شاید برای خیلی از مشمولان خدمت سربازی سخت باشد. برای افراد مشمول متاهل دوران خدمت سربازی به مراتب سخت تر خواهد بود. افراد متاهل نسبت به تامین مخارج زندگی و همسر خود و همچنین دیگر نیاز های یک خانواده تعهد دارند. پس به مراتب ترس از خدمت سربازی برای افراد متاهل می تواند بیشتر باشد. در این مقاله علاوه بر نحوه معافیت سربازی برای متاهلین پاسخ سوالات زیر را نیز می دهیم.

همانگونه که گفته شد افراد متاهل به دلیل تعهد به خانواده نمی توانند مانند یک فرد مشمول مجرد به خدمت سربازی بروند. هراس از خدمت سربازی برای متاهلین بیشتر به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در خصوص قوانین سربازی برای متاهلین است. در این مقاله سعی بر این داریم تا در خصوص خدمت سربازی برای افراد متاهل و همچنین شرایط معافیت سربازی برای متاهلین را به طور کامل شرح دهیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی برای متاهلین و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

معافیت سربازی برای متاهلین

در واقع معافیت سربازی برای متاهلین در قانون نظام وظیفه لحاظ نشده است اما تسهیلات خدمت سربازی برای افراد متاهل در نظر گرفته شده است. بسیاری از نمایندگان مجلس و منتقدین در تلاش هستند تا معافیت سربازی برای متاهلین را در قانون لحاظ کنند. در واقع در صورت اجرا شدن قانون معافیت سربازی برای متاهلین امکان دارد شان و منزلت ازدواج از بین برود. به همین منظور مقام معظم رهبری تاکید بر این دارند که خدمت سربازی باید برای افراد متاهل آسان باشد.

مشاوره تلفنی خدمت سربازی متاهلین

مشاوره سربازی برای متاهلین

عدم داشتن اطلاعات کافی در هر زمینه ای موجب می شود افراد نتوانند درست تصمیم گیری کنند. همانگونه که گفته شد معافیت سربازی برای متاهلین امکان ندارد. با توجه به فرمایشان مقام معظم رهبری تسهیلات خوبی برای سربازهای متاهل در نظر گرفته شده است.

عدم اطلاع از تسهیلات سربازی برای متاهلین باعث می شود افراد متاهل به خدمت سربازی نروند و در اجتماع دچار مشکلاتی شوند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم با مشاوره سربازی مرکز باران به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید و از شرایط سربازی آسان برای متاهلین آگاه شوید.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

تسهیلات سربازی برای متاهلین

مشمولان متاهل نظام وظیفه نسبت به مشمولان مجرد به مراتب دوران خدمت سربازی راحت تری را سپری خواهند کرد. به دلیل تعهد فرد متاهل به خانواده شرایطی فراهم گردیده است که سربازهای متاهل بتوانند همزمان با سپری کردن دوران خدمت سربازی به امورات خانواده خود نیز بپردازند.

تسهیلات خدمت سربازی برای متاهیلن همچون کسری خدمت به ازای فرزند، خدمت در شهر محل سکونت همسر، مرخصی بیشتر نسبت به سایرین و … می باشد. در این مقاله هر یک از این تسهیلات را شرح خواهیم داد.

حتی اگر افراد متاهل دارای غیبت سربازی باشند، می توانند از تمامی تسهیلات مربوط به خدمت سربازی افراد متاهل بهره مند شوند

کسری خدمت برای سربازان متاهل

سربازان متاهل به شرطی که تاریخ اعزام شان با تاریخ اعلام شده نیروهای مسلح مطابقت داشته باشد می توانند از دو ماه کسری خدمت استفاده کنند. کسری خدمت متاهلی شامل سربازان امریه و … نیز می شود. برای اطلاعات بیشتر به “شرایط استفاده از کسری خدمت برای سربازان متاهل” مراجعه کنید.

میزان حقوق سربازان متاهل | 70703025 021

کسری خدمت سربازی فرزند

کسری خدمت سربازی یکی از تسهیلاتی است که در قوانین نظام وظیفه قرار دارد. با توجه به اینکه سرباز های متاهل نسبت به خانواده خود دارای تعهد هستند، می توانند از قانون کسری خدمت سربازی بهره مند شوند. در خصوص کسری خدمت متاهلین لازم است بگوییم در صورتی که افراد متاهل دارای فرزند باشند، به ازای هر فرزند، مدت ۳ ماه از خدمت سربازیشان کسر می شود.

میزان حقوق سربازان متاهل

سربازها در طول مدت خدمت سربازی از حقوق بهره مند می شوند. این حقوق در حدی است که یک سرباز بتواند هزینه ایاب و ذهاب خود را پرداخت نماید. میزان حقوق سربازها بر حسب مدرک تحصیلی متفاوت است. بر اساس مصوبه مجلس و ابلاغیه ستاد کل، میزان حقوق سربازهای متاهل از سرباز مجرد بیشتر خواهد بود.

سربازان متاهل در حقوق دریافتی خود همانند کارکنان رسمی نیروهای مسلح، از حق همسر و اولاد برخوردار هستند. و به همین میزان که به حقوق کارکنان رسمی نیروهای مسلح اضافه می شود به میزان حقوق سرباز متاهل نیز اضافه می شود.

محل خدمت سربازان متاهل

یکی از مهمترین مواردی که دوران خدمت سربازی را مشکل می کند، دور بودن محل خدمت سربازی به محل سکونت فرد است. در قوانین نظام وظیفه برای افراد متاهل به دلیل داشتن تعهد به همسر و خانواده، یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده، محل خدمت سرباز متاهل است.

در واقع سرباز متاهل بر اساس قوانین باید در نزدیکترین محل ممکن به محل سکونت همسر خدمت سربازی را بگذراند. با توجه به اینکه نزدیک به دو سال زمان خدمت سربازی طول می کشد پس نزدیک بودن محل خدمت به محل سکونت همسر می تواند کمک خوبی برای سربازهای متاهل باشد.

برای آموزش فنی و حرفه‌ای که در نیروهای مسلح برای سربازها در حین خدمت سربازی برگزار می‌شود، سربازان متأهل در اولویت قرار دارند

میزان مرخصی سرباز متاهل

تمامی سربازها در طول دوران خدمت سربازی دارای میزان مشخصی مرخصی هستند که این حق را دارند از آن استفاده کنند و فرماندهان مربوطه نیز موظف هستند با مرخصی مشخص شده هر سرباز موافقت کنند. در واقع میزان مرخصی هر سرباز با توجه به شرایط خاصی متفاوت است. اگر سربازی در حالت عادی مشغول به خدمت سربازی باشد، دارای ۲۲ روز مرخصی است.

افراد متاهل دارای حداقل ۳۰ روز مرخصی هستند. در واقع علاوه بر بیشتر بودن میزان مرخصی سرباز متاهل، هچنین می تواند حداقل ۳ روز در هفته خارج از ساعات اداری از پادگان خارج شود. مرخصی افراد متاهل تحت شرایطی ممکن است بیشتر نیز بشود.

شرایط افزایش مرخصی سربازی

 • سربازان متاهل به ازای هر یکصد کیلومتر فاصله از خانه تا محل خدمت ۱ روز مرخصی می گیرند.
 • سربازان متاهل در مناطقی با آب و هوای بد درجه ی ۲ شش روز درجه ی ۳ هشت روز، درجه ی ۴ ده روز مرخصی اضافه می گیرند.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 59 تا
 1. حسین سرخه :

  باسلام خدمت شما
  بنده دانشجو بودم و از بهمن ۹۸معافیت تحصیلی تمام شده تا خود امروز بعدشم متاهل شدم و دارای یک فرزندم
  بسیج نزدیک ۷الی۱۰ سال فعالم
  حقیقت نمیتونم خانوادم تنها بزارم
  چند روز پیش احضاریه از طرف ک مال دانشگاه بود اومد
  ایا از بسیج کسری میگیرم یا ن

  1. باران مشاوره :

   اون بخش از سابقه که قبل از وردو به غیبت هست کسری داره

 2. ساسان :

  سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت شما بزرگوارن/بنده متولد سال ۶۹ هستم با مدرک کارشناسی ارشد و متاهل هستم / خاستم سوال کنم برای خرید تبصره یا ماده ی جدیدی ارائه شده یا باید دفترچه رو پست کنم/تا اونجایی که تونستم مقالات کاربردی و بسیار عالی شمارو مطالعه کردم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم امیدوارم شما بتونید راهنماییم کنید/با تشکر از زحمات شما

  1. باران مشاوره :

   ساسان جان دمت گرم که مفاله های مارو خوندی، قانون خرید چند سالی هست برداشته شده و تو بودجه سال ۱۴۰۰ هم نیمد پس امسال هم خبری از فروش نیست،
   در کل ستاد کل با فروش مخالفه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: