معافیت سربازی برای ورزشکاران

شرایط معافیت سربازی ورزشکاران چیست؟

18 4,395

در این مقاله قصد داریم نحوه معافیت سربازی برای ورزشکاران را شرح بدهیم. در قانون نظام وظیفه عمومی افرادی می توانند پاسپورت و مجوز تردد در خارج از کشور را داشته باشند که وضعیت نظام وظیفه آنها مشخص باشد. ورزشکاران نیز یکی از اقشار جامعه هستند که به دلیل شرکت در مسابقات برون مرزی، نیاز به تردد و خروج از کشور دارند.

لزوم معافیت سربازی برای ورزشکاران

بسیاری از ورزشکاران که در رده بزرگسالان و تیم های امید، در رشته های مختلف و در تیم های برتر حضور دارند، جهت خروج از کشور دچار مشکل می شوند. دلیل این مشکل مشخص نبودن وضعیت نظام وظیفه آنها است. به همین منظور اکثر ورزشکاران تمایل دارند به جای رفتن به خدمت سربازی به دنبال راهی برای معافیت از خدمت سربازی باشند. در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط معافیت سربازی برای ورزشکاران بیشتر توضیح دهیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی برای ورزشکاران و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

معافیت ورزشکاران از خدمت سربازی

مدتی است در خبرگزاری ها از عدم بازی فلان ورزشکار در مسابقات به دلیل مشکل سربازی سخن می گویند. معافیت ورزشکاران از خدمت سربازی در قانون لحاظ شده است. اما بهتر است با شرایط معافیت سربازی برای ورزشکاران بیشتر آشنا شوید. در اینجا لازم است بدانید در قوانین نظام وظیفه شرایطی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است که بتوانند از تسهیلات معافیت سربازی برای ورزشکاران استفاده نمایند.

معافیت سربازی ورزشکاران دارای شرایط و انواع مختلفی است

تمام ورزشکاران در تمام رشته های ورزشی با داشتن شرایط خاص می توانند از معافیت سربازی ورزشکاران استفاده کنند

معافیت سربازی ورزشکاران شامل چه کسانی می شود؟

در قوانین نظام وظیفه تسهیلات معافیت سربازی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است. اما با توجه به قوانین فقط یک عده خاص از ورزشکاران می توانند از معافیت سربازی ورزشکاران بهره مند شوند. لازم است بدانید فقط ورزشکارانی که در تیم های لیگ برتری و ملی و یا در سطح کشوری و بین المللی در ورزش حضور دارند می توانند از قوانین معافیت سربازی برای ورزشکاران بهره مند شوند.

انواع معافیت سربازی برای ورزشکاران

معافیت های سربازی دارای انواع مختلفی می باشد. معافیت موقت مانند معافیت تحصیلی که دارای مدت زمان مشخص می باشد و پس از پایان این مدت فرد مشمول باید به خدمت سربازی برود. معافیت دائم سربازی که بر اساس این نوع معافیت فرد مشمول در زمان صلح از خدمت سربازی معاف می شود. معافیت از رزم که به این معناست که فرد مشمول دیگر نیازی نیست در حین خدمت سربازی در فعالیت های سنگین شرکت کند.

معافیت سربازی برای ورزشکاران نیز به دو شکل امکان دارد. ورزشکاران در رده های مشخص از معافیت موقت ورزشکاران بهره مند می شوند. برخی از ورزشکاران نیز با کسب عناوین قهرمانی و برتر می توانند از معافیت سربازی ورزشکار قهرمانی و معافیت دائم بهره مند شوند.

به شما توصیه می کنیم مقاله تفاوت معافیت موقت و معافیت دائم را بخوانید یا با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

معافیت موقت ورزشکاران

معافیت موقت ورزشکاران همانند معافیت تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی در رده های مختلف است. در واقع معافیت موقت برای ورزشکاران در رده های مختلف دارای شرط سنی می باشد. پس از پایان مدت مشخص فرد ورزشکار باید به خدمت سربازی برود و یا در تیم های نظامی و رده های نظامی به ورزش خود ادامه دهد.

معافیت دائم ورزشکاران از خدمت

بر اساس قانون نظام وظیفه عمومی معافیت دائم ورزشکاران دارای شرایط خاصی است. ورزشکارانی که در رده های کشوری و بین المللی حضور پیدا می کنند در صورت داشتن شرایط خاصی می توانند معافیت ورزشکاران از خدمت سربازی را به دست بیاورند.

معافیت سربازی فرزندان قهرمانان پارالمپیک

تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه برای ورزشکاران قهرمان در نظر گرفته اشت شامل ورزشکاران پارالمپیکی نیز می شود. بر این اساس یکی از فرزندان قهرمانان مسابقات جهانی پارالمپیک که در ۲۵ رشته ورزشی مانند والیبال، بسکتبال، وزنه برداری و… رتبه های اول تا سوم را به دست آورند، از خدمت سربازی معاف می شوند. این قانون فقط منجر به معافیت یکی از فرزندان ورزشکار می شود.

  • چنانچه ورزشکاری در دوره های مختلف مسابقات پارالمپیک جهانی قهرمان شود باز هم نمی تواند بیش از یک فرزندش را از خدمت معاف کند.

مشاوره تلفنی معافیت سربازی برای ورزشکاران

همانگونه که گفته شد ورزشکاران برای معافیت از سربازی باید دارای شرایط خاصی باشند. در واقع لازم است این را بدانید قوانین نظام وظیفه دارای پیچیدگی های بسیاری است که امکان دارد صرفا با دانستن شرایط انواع معافیت ها، نتوانید درست تصمیم بگیرید. لازم است برای اینکه اقدام درست را انجام دهید از مشاورین مجرب در زمینه قوانین نظام وظیفه کمک بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

guest
18 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
error: