معافیت سربازی برای پذیرفتگان دانشگاه فرهنگیان لرستان

0 839
۵/۵ - (۱ امتیاز)

قانون سربازی ذهن بسیاری از پسران را به خود مشغول کرده است. مشمولان زیادی هر ساله به دنبال راه قانونی برای معافیت از سربازی هستند. قبولی در دانشگاه فرهنگیان یکی از راه های اخذ معافیت از خدمت است. در ادامه به معرفی و شرایط این دانشگاه می پردازیم.

دانشگاه فرهگیان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان لرستان، دانشگاه فرهنگیان ادامه دهنده راه مرکز تربیت معلم است که سابقا وجود داشت. از سال ۹۱ با مصوبه شواری عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه فرهنگیان تاسیس شد. این دانشگاه توانسته در مدت کوتاهی به عنوان یک دانشگاه مهم خود را مطرح کند و با دانشگاه های برتر کشور رقابت کند.

معافیت سربازی و دانشگاه فرهنگیان

بنا بر گفته های دکتر جودکی رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان، برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان امتیازات خوبی در نظر گرفته شده است. بر این اساس همه داوطلبانی که در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند از خدمت سربازی معاف می شوند.

علاوه بر معاف شدن از سربازی این افراد نه تنها پولی بابت تحصیل پرداخت نمی کنند بلکه حقوق و مزایا هم دریافت خواهند کرد. قبول شدگان از بدو ورود در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

رشته های جدید دانشگاه فرهنگیان

به گفته دکتر جودکی واحد لرستان تا کنون در دو رشته آموزش ابتدایی و آموزش تاریخ  دانشجو گرفته است اما برای سال ۹۸ تلاش شده تا تعداد رشته های افزایش پیدا کند. در مهر سال ۹۸ دانشگاه فرهنگیان لرستان علاوه بر رشته های آموزش ابتدایی و تاریخ در سه رشته جدید (علوم اجتماعی، الهیات و معارف اسلامی و زبان عربی) نیز پذیرش می گیرد. همچنین تمام دوران تحصیل پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان جزو سنوات خدمتی آن ها محسوب می شود.

اگر برای رفتن به دانشگاه فرهنگیان مردد هستید توصیه می کنیم از تیم مشاوره تحصیلی باران مشاوره کمک بیگرید.

دانشگاه فرهنگیان در لرستان چند شعبه دارد؟

شعبه های دانشگاه فرهنگیان در لرستان چهار تا است. در سنوات قبل بیش از هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان لرستان تحصیل کرده اند. از این تعداد ۵۵۹ نفر آقا و ۵۳۲ نفر خانم بوده اند. مراکز دانشگاه فرهنگیان در لرستان به شرح زیر است.

  1. مرکز برادران خرم آباد
  2. مرکز خواهران خرم آباد
  3. مرکز برادران الیگودرز
  4. مرکز خواهران بروجرد

ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه فرهنگیان لرستان در مهر ۹۸

این دانشگاه در مهر  ماه ۵۲۳ را پذیرش خواهد کرد. از تعداد مذکور ۳۳۷ نفر آقا و ۱۸۶ نفر خانم خواهند بود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: