شرایط جدید معافیت و کسری خدمت فرزندان کارکنان وزارت نفت

0 810

کسری خدمت ایثارگری یکی از انواع کسری های خدمت می باشد. این کسری خدمت به منظور تکیرم و احترام به خانواده شهدا، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و … تعلق می گیرد. در قانون جدید شرایط برای اخذ معافیت و کسری خدمت فرزندان کارکنان وزارت نفت تغییر کرده است.

بر اساس قانون قبل فقط یک فرزند می توانست از کسری خدمت استفاده کند اما در قانون جدید امکان استفاده برای دیگر فرزندان وجود دارد

نداف نماینده وزارت نفت در کمیسیون سوابق جنگی، شرایط جدید معافیت و کسری خدمت فرزندان کارکنان وزارت نفت که در دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی بودند را با توجه به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، اینگونه بیان کرد:

بر اساس این بخشنامه به ازای هر ماه سابقه حضور در جبهه و یا هر درصد جانبازی یا یک ماه اسارت، ۱۲ روز از خدمت سربازی فرزندان ایشان کسر می شود. هم چنین قانون قبلی که کسری خدمت مختص متولدین قبل از ۲۹ اسفند ۷۲ بود نیز منتفی شد. بر اساس قانون قبل فقط یک فرزند می توانست از کسری خدمت استفاده کند. اما با توجه به قوانین جدید، افرادی که از نصف مدت سوابق خود در مناطق عملیاتی استفاده کرده باشند و کسری گرفته باشند، دوباره می توانند الباقی آن را برای فرزند دیگر استفاده کنند.

همین حالا با برترین مشاورین کشور تماس بگیرید.

اجازه دهید مثالی برای معافیت و کسری خدمت فرزندان کارکنان وزارت نفت بیاوریم. شخصی را که حدود ۴۲ ماه در زمان جنگ را در مناطق عملیاتی حضور داشته را در نظر بگیرید. این شخص در سال ۹۲ از سوابقش برای کسری خدمت فرزندش استفاده کرده است. اکنون نیز می تواند ۲۲ ماه باقیمانده از سوابقش را برای فرزند دیگرش که در حال خدمت است استفاده کند.

ایشان در ادامه گفتتند: شهرهای آبادان، خرمشهر، گیلان غرب، سوسنگرد، سرپل ذهاب و دهلران از شهریور ۵۹ تا ۲۷ مرداد ۶۷ و شهرهای اهواز، ایلام، شوش، اندیمشک، دزفول، حمیدیه و ماهشهر از ۳۱ شهریور ۵۹ تا ۱۵ تیر ۶۱ و مناطق عملیاتی لاوان، بهرگان، خارک و سیری از ۳۱ شهریور ۵۹ تا ۲۷ مرداد ۶۷ وهمچنین شهرهای بندر امام و چشمه خوش نیز از ابتدای جنگ تا پایان جنگ جزو مناطق جنگی محسوب میشوند.

متقاضیان باید پس از تکمیل فرم درخواست رسیدگی به سوابق ایثارگری کارکنان دولت، آن را به امور اداری محل خدمت خود ارائه داده و سپس آن واحد نسبت به استخراج سوابق و مدارک و تکمیل فرم کمیسیون اقدام نماید.

با توجه به اینکه مدت جنگ ۹۵ ماه بوده است، اگر فردی تمام این مدت را در مناطق جنگی بوده باشد، می تواند ۳ فرزند خود را از خدمت سربازی معاف کند و اگر ۲۸ ماه حضور در جبهه داشته باشد می تواند ۱ فرزند خود را معاف از خدمت سربازی کند. هم چنین می توانند از تلفیق سوابق حضور در جبهه،جانبازی و آزادگی خود استفاده نماید.

ایشان یاد آور شد: این قانون تا ۲۰ بهمن امسال اعتبار دارد. لذا همکاران می توانند نهایتا تا ۲۰ دی ماه برای استفاده از این قانون نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

همچنین بخوانید: انواع معافیت ایثارگری

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: