از استخدام مشمولان بدون کارت پایان خدمت جدا خودداری کنید

2 3,331

محرومیت های اجتماعی یکی از عواقبی است که برای مشمولان غایب یا فراری در نظر گرفته شده است. یکی از این محرومیت های اجتماعی محرومیت سربازان غایب یا فراری از داشتن شغل است. در این راستا دادن شغل به تمامی مشمولان بدون کارت پایان خدمت غیر قانونی بوده و کارفرماهای متخلف طبق قانون، مجازات و جریمه می شوند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

ممنوعیت استخدام مشمولان بدون کارت پایاین خدمت یا معافیت

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان اهواز، سرهنگ سید فرشاد موسوی تبار معاون وظیفه عمومی استان خوزستان گفت: در ماده ۶۲ قانون وظیفه عمومی استخدام مشمولان در کلیه وزارتخانه ها، موسسات وابسته به دولت و حتی کارخانه ها، کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت ممنوع است.

کارفرمایان متخلف طبق قانون، مجازات می شوند

سرهنگ موسوی تبار در مورد استخدام مشمولان فاقد کارت پایان خدمت گفت: به استناد ماده ۶۳ قانون وظیفه عمومی استخدام کنندگان مشمولان بدون کارت پایان خدمت در وزارتخانه ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت برای بار اول و دوم  به کسر نصف حقوق از ۶ ماه تا ۱ سال و در صورت تکرار برای بار سوم یا بیشتر به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم خوهند شد و دادگاه صالح به این قبیل تخلفات رسیدگی می کند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

وی افزود: طبق ماده ۶۳ مکرر الحاقی ۲۲ ابان ۹۰ کسانی که به نحوی مشمولان غایب یا فراری را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه ها و … استخدام کنند، توسط نیروی انتظامی، وزراتخانه‌های تعاون و کار و رفاه اجتماعی، صنعت و معدن و تجارت شناسایی و به محاکم صالحه قضائی معرفی می‌شوند.

مجازات متخلفین غیر دولتی چیست؟

مجازات متخلفین غیر دولتی برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه ۳ سرباز خواهد بود. ضمنا در تبصره این ماده عنوان شده که مراکز آموزشی خصوصی و آزاد نیز نمی توانند این افراد را برای ارائه آموزش به کار گیری نمایند و این امر نیز مشمول مجازات می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. محمدرضا :

  پس چجوری همین الانش خیلی ها هستن که غایبن براحتی شغل ازاد دارن یا حتی کسانی هستن براحتی تو شرکت و کارخونه و..استخدام شدن ؟خیلیام که خودشون کارفرمان پس چرا سراغشون نمیرن؟

  1. باران مشاوره :

   محمدرضای عزیز شما بارها و بارها اینگونه مسائل را در سایت مطرح کرده اید. باران مشاوره قانون گذار نیست و قدرت اجرایی هم ندارد و سعی دارد در حوزه وظیفه عمومی به مشمولان اطلاع رسانی کند. لذا اینکه چرا قانونی اجرا می شود یا قانونی درست اجرا نمی شود و … بر عهده باران مشاوره نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: