منتظر بخشش اضافه خدمت سربازی نباشید

شرکت هایی که مشمولان غایت را به کار گیرند جریمه می شوند

0 644

متاسفانه بسیاری از افرادی که مشمول نظام وظیفه هستند، مرتکب غیتب سربازی می شوند. برخی به امید بخشش غیبت و برخی به امید بخشش اضافه خدمت سربازی هستند. سردار کمالی در خصوص مشمولان غایب توضیحاتی را ارئه دادند.

منتظر بخش اضافه خدمت سربازی نباشید

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بخشودگی های زیاد و مستمر اضافه خدمت های سربازی موجب شده است که گاها مشمولان در خصوص اجرای قوانین بی تفاوت باشند. به مشمولانی که دارای غیبت نظام وظیفه هستند تأکید می‌کنم که به امید بخشودگی غیبت سربازی خود نباشند.

بخشودگی ها متاسفانه ایجاد بی قانونی شده و لطف زیاد به عنوان حق مسلم برداشت شود. پس در نتیجه بخشودگی اضافه خدمت سربازی عملا دیگر قابل اجرا نیست. با توجه به قوانین، نیروی انتظامی این اختیار را دارد مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند و در اصناف و شرکت‌ها اشتغال به کار دارند را شناسایی و به مراجع قانونی تحویل دهد.

جریمه شرکت های بکار گیرنده مشمولان غایب

همچنین لازم است یادآوری کنم شرکت‌هایی که مشمولان دارای غیبت سربازی را بکارگیری می کنند جریمه خواهند شد. میزان این جریمه در مرحله اول برابر هزینه یک سرباز یعنی مبلغ ۱۰ میلیون تومان و برای دفعات دوم و … برابر با هزینه سه سرباز یعنی ۳۰ میلیون تومان می باشد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: