برگزاری دوره های مهارت برای سربازان در خوزستان و کرمانشاه

0 694

یکی از بزرگترین مشکلات جوانان در کشور معضل بیکاری و عدم اشتغال پس از اتمام خدمت سربازی است. از دلایل بیکاری جوانان می توان به داشتن مهارت کافی برای کار در مراکز صنعتی اشاره کرد. در همین راستا سازمان نظام وظیفه تصمیم گرفته است تا با مهارت آموزی به سربازان آنها را برای جذب شدن در بازار کار آماده نماید.

برگزاری دوره های مهارت برای سربازان در استان کردستان

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه سردار علی اکبر جاویدان گفت: یکی از بزرگترین معضلات جوانان کشور بیکاری و عدم آموختن مهارت و تخصص کافی جهت اشتغال می باشد.

وی افزود: پلیس کرمانشاه برای آموزش دادن به جوانان و ایجاد اشتغال برای آنان با برخی ادارات و سازمانها از جمله اداره کل ورزش و جوانان، جمعیت هلال احمر، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل فنی حرفه ای هماهنگی هایی را انجام داده است.

او ادامه داد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته موافقت نامه ها و تفاهم نامه های امضا شده از این پس سربازان استان توسط دستگاه های نامبده آموزش می بینند و مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را کسب خواهند کرد.

سربازان ستاد فرماندهی انتظامی سطح استان طی هماهنگی های صورت گرفته تحت آموزش مهارت های اشتغالزایی قرار خواهند گرفت. سربازان بخش عمده ای از جمعیت استان را تشکیل می دهند و آموزش آنها گام موثری در ایجاد اشتغال در سطح استان خواهد بود.

برگزاری دوره های مهارت برای سربازان در خوزستان

در همین راستا و به نقل از ایسنا معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان گفت: امسال در انن استان 2900 سرباز به خدمت سربازی مشغول شده اند که از این تعداد 2691 سرباز تا کنون گواهینامه مهارت آموزی دریافت کرده اند.

وی در ادامه با ابراز خورسندی ابراز داشت: سال گذشته سهمیه جذب سرباز این استان 2528 بوده که از این تعداد 1831 سرباز گواهینامه مهارت گرفته بودند و این تعداد امسال افزایش قابل توجهی داشته است.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی در اولین جلسه شورای مهارت استان خوزستان که در استانداری برگزار شد بیان کرد: نیروهای سربازی که وارد پادگان ها و قرارگاه های این منطقه می شوند تعداد قابل توجهی بوده و مهارت آموزی به ایشان گاهم موثری در رفع معضل بیکاری در کشور خواهد بود.

سرهنگ حاجتی در خاتمه سخنان خود افزود: سربازان باید در حاشیه فعالیت ها و آموزش های نظامی خود مهارت آموزی نیز داشته باشند تا وقتی پس از اتمام دوران سربازی وارد اجتماع می شوند دغدغه پیدا کردن شغل نداشته باشند.

مهارت آموزی سربازان علاوه بر اینکه آنها رو توانمند می کند به آنها روحیه و اعتماد به نفس بیشتری داده و زمینه اشتغال آنان را فراهم می نماید و همچنین بار سنگین اشتغال جوانان بر دوش دولت را سبک تر می نماید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: