مهارت آموزی مناسب سربازان سبب ایجاد اشتغال می شود

0 680

یکی از مهمترین طرح هایی که در دوران خدمت سربازی در حال اجرا است، مهارت آموزی سربازان می باشد. طرح مهارت آموزی سربازان با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و سایر نهادها اجرا می شود. هدف از اجرای طرح مهارت آموزی سربازان، ایجاد اشتغال و فراهم کردن نیروی متخصص بازار کار می باشد.

لزوم مهارت آموزی مناسب سربازان به منظور اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس، سرهنگ جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: لازم است تمام دستگاه های دولتی استخدام جوانان و تخصص آنها را در دستور کار خود قرار دهند. در حال حاضر تعامل و همکاری خوبی بین دستگاه ها با هدف استخدام سربازان نیروهای مسلح در استان شکل گرفته است. فراهم کردن بستر آموزشی به عنوان مهمترین عامل ایجاد اشتغال برای جوانان است. ما می توانیم با محیا کردن این شرایط، فضای مناسبی را در جامعه برای اشتغال فراهم کنیم.

اقدامات سازمان های متولی آموزشی در این طرح بسیار مهم است

سرهنگ شاکرمی در ادامه گفت: اقدامات سازمان های متولی آموزش جوانان یعنی وزارت فناوری اطلاعات، جهاد کشاورزی، سازمان فنی و حرفه ای و وزارت ورزش و جوانان در این زمینه بسیار مهم است. لازم است این سازمان ها، تخصص مورد نیاز برای بازار کار داخلی را در نظر بگیرند. بیش از 90 میلیارد ریال اعتبار در حوزه بسیج سازندگی در اختیار سپاه استان قرار گرفته است که می توانیم از این اعتبار به منظور ایجاد اشتغال برای سربازان در سطح استان بهره ببریم. لازم به ذکر است در استان ایلام تعداد 1204 نفر به عنوان سرباز وظیفه در سپاه، ارتش و ناجا مشغول به خدمت هستند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: