مهلت ارسال مدارک امریه شرکت های دانش بنیان

افراد کلیدی شرکت های دانش بنیان، در شرکت خودشان خدمت می کنند

0 758

طرح سرباز فناور مختص مشمولانی است که در شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند. افرادی که دارای سابقه فعالیت در شرکت های دانش بنیان هستند، می توانند مدت خدمت سربازی خود را به عنوان امریه در شرکت خود سپری کنند. استفاده از تسهیلات امریه شرکت های دانش بنیان دارای شرایط است که در خبر به آن می پردازیم.

مهلت ارسال مدارک امریه شرکت های دانش بنیان

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشمولان متقاضی تسهیلات نظام وظیفه تخصصی که تاریخ اعزام به خدمتشان اول تیر ماه سال ۱۳۹۸ است و همچنین در سامانه سینا ثبت نام انجام داده اند، در صورت تمایل به استفاده از امریه در شرکت دانش بنیان (۲۲ ماه خدمت در شرکت دانش بنیان) فقط تا پایان ۱۴ اردیبهشت ماه می توانند اقدام کنند. این دسته از افراد تا تاریخ ذکر شده فرصت دارند تا برگ اعزام به خدمت خود را از طریق سامانه سرباز فناور ارسال کنند.

تسهیلات نظام وظیفه برای صاحبان شرکت های دانش بنیان

نا گفته نماند تسهیلات نظام وظیفه تخصصی از سال گذشته آغاز گرده است. این تسهیلات به شکل اعزام نیروهای وظیفه مامور در شرکت های دانش بنیان می باشد. همچنین با توجه به این تسهیلات افرادی که بنیانگذار یا افراد کلیدی شرکت های دانش بنیان هستند و مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند، در صورت تایید شرایط لازم می توانند پس از گذراندن دوره آموزشی سربازی، ما بقی خدمت سربازی خود را در شرکت خود سپری کنند. مدت خدمت سربازی به عنوان امریه در شرکت های دانش بنیان جدای از آموزشی ۲۲ ماه می باشد.

شرایط امریه شرکت های دانش بنیان

مشمولانی می توانند از تسهیلات امریه شرکت های دانش بنیان بهره مند شوند که حداقل از سوابق بیمه وی در شرکت دانش بنیان سه ماه گذشته باشد. همچنین با توجه به امتیازبندی بهره مندی دانش آموختگان برتر فناور از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی حداقل باید ۶۰ امتیاز را کسب کنند.

مشمولان برای استفاده از این تسهیلات باید در سامانه سینا تقاضای خود را ثبت کنند. بعد از احراز شرایط، حداقل ۴۵ روز قبل از تاریخ اعزام به خدمت، برگ اعزام به خدمت خود را برای مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان از طریق سامانه ارسال کنند.

شرایط امریه در وزارتخانه و نهادهای دولتی

علاوه بر شرکت های دانش بنیان، وزارتخانه و سایر نهادهای دولتی نیز دارای سهمیه امریه سربازی هستند. این سهمیه با توجه به نیاز این نهاد ها هر ساله مشخص می شود. مرکز مشاوره سربازی باران برخی از این مراکز به همراه شرایط پذیرش امریه آنها را در قالب جدول زیر برای شما آماده کرده است.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: