نحوه اخذ امریه سربازی سمن ها

0 796

برای جوانان فعال در انجمن های مردم نهاد (اسمن ها یا انجیوها) امکاناتی فراهم شده است تا بتوانند مدتی از خدمت سربازی خود را در این نهادها سپری کنند.

سازمان های مردم نهاد یا انجیوها رابط مردم و قوای حاکم در کشور هستند. این نهادهای غیر دولتی بودجه خود را از کمک های مردمی و گاه کمک دولت تأمین می کنند. اهداف این گروه های اجتماعی به دست آوردن سود نیست و در آن ها جمعی هدفمند به فعالیت می پردازند.

امریه تشکل ها و سمن های جوانان

به گزارش باران مشاوره، به تشکل ها و سمن های جوانان، سهمیه امریه سربازی تعلق می گیرد.

در روز “تشکل ها و مشارکت های اجتماعی” برای فعالان سازمان های مردم نهاد، سامانه امریه سربازی سمن ها راه اندازی شد. راه اندازی این سامانه در حضور محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان و نیز مدیران کل این حوزه انجام گرفت.

در طرح امریه سربازی سمن ها، متقاضییان شش ماه آخر خدمت خود را در قالب امریه در همان تشکلی که سابقه فعالیت داشته اند سپری می کنند.

شش ماه آخر و خدمت در تشکل ها

تندگویان گفت: هرچند در حوزه تشکل ها و  ENGها با بی مهری مواجه بودیم، توانستیم در بحث سرباز مهارت، آموزش های مهارتی را به عهده بگیریم و گردش کاری در مورد امریه تشکل های جوانان را خدمت مقام معظم رهبری ارائه دهیم.

مقام معظم رهبری نامه ای با عنوان سمن های جوانان به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند و سهمیه ای برای بهره برداری از امریه سربازی مشخص نمودند. این سربازان شش ماه پایانی خدمت را در تشکل های خود می گذرانند.

ثبت نام امریه تشکل ها

متقاضضیان برای پذیرش امریه سربازی سمن ها باید در به سامانه http://msy.gov.ir مراجعه کرده و مشخصات خود را وارد نمایند. سهمیه اعلام شده برای امریه سمن ها در سامانه مذکور، مربوط به سال جاری و سال آینده است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: