نحوه اعزام به خدمت سربازی در سال 98 چگونه است؟

0 2,964

معمولا مشمولان نظام وظیفه در خصوص نحوه اعزام به خدمت و چگونگی حضور در مراکز آموزشی سوالاتی را دارند. البته لازم است بدانید تمام مواردی که مشمولین در زمان اعزام به خدمت باید بدانند و رعایت کنند، یک هفته قبل از فرا رسیدن تاریخ اعزام به خدمت به ایشان اطلاع رسانی می شود.

نحوه اعزام به خدمت سربازی

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، مشمولان خدمت سربازی پس از ارسال دفترچه اعزام به خدمت، جهت شرکت در دوره آموزشی فرخوان می شوند. نحوه اعزام سربازان وظیفه عمومی به دو شیوه گروهی و انفرادی انجام می شود. در ادامه در خصوص جزئیات نحوه اعزام به خدمت توضیحاتی داده شده است.

اعزام دسته جمعی و انفرادی به چه شکل است؟

پس از فرایند ارسال دفترچه اعزام به خدمت و فراخوان، مشمولان باید در ساعت مشخص به معاونت های وظیفه عمومی در استان ها مراجعه کنند. این مشمولان پس از دریافت بلیط اتوبوس به سمت ترمینال حرکت می کنند و به صورت دسته جمعی به مراکز آموزشی اعزام می شوند. مشمولان خدمت وظیفه در صورت تمایل می توانند بدون دریافت بلیط و به صورت جداگانه خودشان را در ساعت مقرر در محل آموزشی حضور یابند. شما می توانید کد مراکز آموزش به همراه آدرس را بررسی کنید.

لازم به ذکر است در صورتی که فرد مشمول جهت آموزشی در شهر محل سکونت اعزام شده باشد، باید به صورت انفرادی خود را به مرکز آموزشی معرفی کند.

رعایت برخی نکات در زمان اعزام به خدمت

توجه داشته باشید، فرد مشمول در زمان ورود به مرکز آموزشی توسط دژبان ها مورد بازرسی قرار می گیرد. پس وسایل غیر ضروری مانند تلفن همراه، سیگار، چاقو و … را نباید به همراه خود داشته باشد. به مشمولان توصیه می شود قبل از اعزام و مراجعه به مرکز آموزشی، موی سر و محاسن را با شماره 4 کوتاه کند.  برای اطلاعات بیشتر می توانید وسایل مورد نیاز سربازی را بخوانید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: