نحوه امتیاز بندی طرح سرباز فناور در سال 99

0 1,575

سرباز فناور عنوان طرحی است که این فرصت را برای سربازان تحصیل کرده فراهم آورده است تا به جای خدمت در پادگان ها به پرورش آموخته ها و تجربیات خود بپردازند و در خدمت رسانی به کشور، مؤثرتر عمل کنند.

تسهیلات ارائه شده برای این طرح به مرور بیشتر و ارزنده تر می شود تا شاهد تأثیرات مثبت و مؤثرتر این طرح در کشور باشیم.

طرح سرباز فناور

به گزارش باران مشاوره، با عنایت مقام معظم رهبری تسهیلات نظام وظیفه سرباز فناور ارائه می شود تا بر اساس آن، مشمولان در شرکت های فناور خود دوران خدمتشان را طی کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: سربازان با ارائه تسهیلات طرح سرباز فناور می توانند دوران خدمت خود را در شرکت هایشان طی کنند. وقتی رهبر کشور با ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان موافق است، مسؤولان در نظر داشته باشند که در صدور چند مجوز ساده سخت گیری نکنند.

ایجاد زنجیره های ارزش

رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: در چند سال اخیر یک تغییر بزرگ در فرهنگ کسب و کار و کارآفرینی کشور به وجود آمده است. تولید، رشد و بالندگی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، در دیدگاه کلان عمومی یک تغییر عمده ایجاد کرده است. بر خلاف گذشته، سیستم آموزشی و والدین پذیرفته اند که هدف جوانان ما اخذ مدرک نیست و آن ها برای ایجاد ارزش افزوده تحصیل می کنند.

همین تغییر دیدگاه و نگرش عمومی و فرهنگ سازی تحرک و رونق بیشتری در زیست بوم نوآوری کشور به وجود می آورد و جریان ورودی استارتاپ ها و فعالان فناور را به این زیست بوم پرفشارتر می کند.

در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان بیشتر از ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت شده اند. فروش این شرکت ها نیز از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بیشتر شده اند. حدود ۴۱ شرکت برخواسته از این زیست بوم در تابلوی بورس معامله می شوند که در مجموع ۲۸۰ هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده اند.

این زیست بوم در برخی رشته ها و حوزه ها به خوبی شکل گرفته است و مسیر طبیعی رشد را طی می کند. در برخی حوزه‎ها نیز زیست بوم نوآوری هنوز به صورت کامل تکوین نیافته است.  زیست بوم نوآوری در همه زمینه ها برای رشد متوازن به توجه بیشتر و تزریق حجم قابل قبولی از سرمایه گذاری نیازمند است.

کشور ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد و زیست بوم نوآروی شکل گرفته، همچنان با ظرفیت های کشور فاصله دارد.

چند سالی است که تمرکز اصلی کار روی ایجاد زنجیرهای ارزش است. اجزای این زنجیره ها در تعامل و اشتراک با هم مانند سلول های در کنار هم هستند و باعث ایجاد ارتباط میان صدها استارتاپ و شرکت در یک حوزه خاص می شوند. زنجیره ها کلیه محصولات و خدمات مورد نیاز آن رشته را به جامعه مصرف عرضه می کنند.

امتیازدهی به متقاضیان سرباز فناور

یکی از بسته های خدمتی که معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به فعالان فناور ارئه می کند، طرح تسهیلات سرباز فناور است. شاخص هایی روی امتیاز بندی مرتبط با این طرح تأثیر می گذارند:

 • سابقه بیمه متقاضی
 • مدرک تحصیلی
 • فروش شرکت

بسته خدمتی تسهیلات نظام وظیفه به سه شاخه تقسیم می شود:

 • امریه در شرکت های دانش بنیان
 • پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان
 • پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی و دولتی

متقاضیان برخورداری از تسهیلات نظام وظیفه هر ماه نزدیک به 400 درخواست به مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ارسال می کنند. یک جدول امتیاز بندی برای سنجش و انتخاب بهترین گزینه های ممکن در نظر گرفته شده است و شاخص هایی در میزان امتیازات هر متقاضی تأثیر دارد. شاخص ها از این قرارند:

 • مدرک تحصیلی متقاضی
 • سابقه بیمه
 • فعالیت های علمی
 • جوایز و میزان فروش شرکت
 • اظهارنامه مالیاتی شرکت دانش بنیانی که فرد متقاضی طرح سرباز فناور، در آن مشغول به کار است و می تواند منعکس کننده واقعی بسیاری از فعالیت های سالانه یک شرکت باشد

تأثیر اظهارنامه مالیاتی در امتیاز شرکت ها

اظهارنامه سال 1398 متقاضیان امریه سرباز فناور برای اعزام در آبان ماه 1399، مبنای محاسبه درخواست آن ها قرار می گیرد. کلیه شرکت ها و افرادی که تمایل دارند تا اظهارنامه مالیاتی سال گذشته شرکت آن ها در محاسبه امتیازشان اعمال شود، تا 2 شهریور ماه سال جاری فرصت دارند که اظهارنامه خود را ارسال کنند.

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده است که اطلاعات هر فرد متقاضی به ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ مشخص ارسال شود. لازم به ذکر است که به درخواست ها و فایل هایی که بعد از این تاریخ ارسال شود، ترتیب اثر داده نمی شود.

افرادی که حین ارسال درخواست خود فارغ التحصیل نشده اند، به فرآیند امتیازبندی وارد می شوند. اگر تایید اولیه انجام شود، لازم است برگ سبز خود را در زمان معلوم ارسال کنند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانهreg.daneshbonyan.ir مراجعه کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: