نحوه تقسیم سربازان در مراکز آموزشی بر چه اساسی صورت می گیرد؟

در دوره آموزشی سربازی نیروها بر چه اساسی تقسیم می شوند؟

14 5,436

همانگونه که می دانید، تقسیم بندی سربازان برای اعزام به خدمت در مرحله اول به عهده سازمان نظام وظیفه می باشد. پس از اعزام به آموزشی دیگر سربازان در اختیار یگان های و نیروهای مربوطه می باشند. به صورت کلی دوره آموزشی برای تمام سربازان در تمام نیروهای دفاعی دارای برنامه مشخص و یکسان می باشد.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

نحوه تقسیم سربازان در مراکز آموزشی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مشمولان خدمت سربازی، پس از ورود به مراکز آموزشی، در خصوص چگونگی تقسیم بندی در دوره آموزشی دغدغه هایی را دارند. در ادامه در خصوص نحوه تقسیم سربازان در مراکز آموزشی نکاتی ذکر شده است. با توجه به قوانین نظام وظیفه، مشمولان پس از وارد شدن به پادگان و مرکز آموزشی، بر اساس وضعیت تاهل، معافیت از رزم، سابقه خدمت در بسیج و یا افرادی که قبلا دوره آموزشی را گذرانده اند، تقسیم بندی می شوند.

جزئیات تقسیم بندی سربازان را در مقاله نحوه تقسیم سربازان پس از آموزشی را بخوانید.

جزئیات دوره آموزشی

سربازان خدمت وظیفه لازم است مدارک مورد نیاز مانند کپی شناسنامه و عقدنامه، برگ سبز بسیج، مدارک پزشکی و مدارک ترخیص از دوره آموزشی (در صورت دارا بودن) را به همراه خود داشته باشند. بعد از طی کردن این فرآیند، با تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات فردی، به گردان و گروهان های مربوطه معرفی می شوند.

لازم به ذکر است؛ سربازانی که متاهل هستند، در دوره آموزشی یک روز زودتر از سایر افراد به مرخصی می روند. آن دسته از سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند، با توجه به نیرویی که قرار است در آن خدمت کنند، دوره آموزشی کوتاه تری را نسبت به سایرین سپری می کنند. همچنین آن دسته از سربازانی که معاف از رزم هستند، در دوره آموزش تیراندازی، استفاده از سلاح و مراسم صبحگاه حضور نمی یابند.

همچنین بخوانید: دوره کد سربازی چیست؟

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 14 تا
 1. علی 66 :

  سلام خدمت شما.باتوجه به اینکه معاف از رزم هستم و نیرو انتظامی ام افتادم میخام بدونم درزمان تقسیم آیا ماهارو مرزبانی میفرستن؟

  1. باران مشاوره :

   تقسیم نیرو بر اساس نیاز به سرباز هست.

 2. رضا :

  سلام و خسته نباشید پس از دوره ی اموزشی روی چه ملاکی تقسیم بندی می شوند من دوست ددرن در سپاه شهر خودم بیفتم احتمال دارد جایی به غیر از شهر خودم بیفتم

  1. باران مشاوره :

   رضا جان ملاک اصلی نیاز به سرباز هست و سربازان در سطح نیرو تقسیم میشن. مثلا نیرو زمینی نمی افته پادگان نیروهوایی.

 3. علی اسماعیلی :

  سلام ببخشید میخواستم بدونم سربازهای معاف از رزم دوره آموزشی کمتری باید طی کنند؟

  1. باران مشاوره :

   تو بعضی جاها ممکنه به خاطر کرونا کمتر باشه

 4. امیرحسین یونسی :

  سلام وقتتون بخیر
  دست راست من از کتف تا انگشت و دست چپم از مچ تا انگشت سوختگی ۲ تا ۳ درصد داره و سال۹۵ عمل پیوند پوست انجام دادم و با بلند کردن وسایل سنگین و گرمای هوا مشکل دارم؛ امکان داره بتونم بخاطر این مشکل معاف کامل بشم یا اگه نشد معاف از رزم؟

  1. باران مشاوره :

   امیر حسین باید دید پزشک کمیسیون وضعیت شما را چگونه ارزیابی می کند. اصلا نمی توان چیزی را حدس زد.

 5. محمدرضا :

  سلام من دستم چند بار آسیب دیده یبار ک ارنجم خورد شده بود ولی ن مدرکی دارم ن چیزی نمیتونم دستمو زیاد کار بزنم آخ خیلی ضعیفه۳/۲/۹۹تاریخ اعزاممه چیکا کنم بتونم ثابت کنم

  1. باران مشاوره :

   اگر اعزامتان اردیبهشت ماه است به بهداری یگان مراجعه کنید در غیر این صورت درخواست معافیت پزشکی در پلیس + ۱۰ ثبت کنید.

 6. مهدی واعظی :

  سلام چند درصد احتمال دآرد یک شخص با توجه به داشتن صافی کف پا و حمله پانیک در تهران بیفتد؟

  1. باران مشاوره :

   آقای واعظی سلام
   رابطه ای بین معافیت از رزم و تقسیم سرباز در شهر خود وجود ندارد. تقسیم سرباز بر اساس نیاز به نیرو انجام می شود.

 7. جعفر نواصر :

  سلام خسته نباشید میخوام بدانم گروه ب در آموزش سربازی چه گروهی است لطفا راهنماییم کنید

  1. باران مشاوره :

   سلام جعفر
   گروه ب در آموزشی همان گروه معاف از رزم می باشد. یعنی این گروه از فعالیت های سنگین معاف می باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025 تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: