نحوه تقسیم کسری ایثارگری بین فرزندان چگونه است؟

مهلت استفاده از کسری ایثارگری برای غابین اعلام شد

2 1,824

نحوه تقسیم کسری ایثارگری و همچنین موضوع تعلق این کسری به مشمولان غایب یکی از سوالات متداول فرزندان ایثارگران است. همانطور که می دانید شرط عدم غیبت، یکی از شروط مهم برای استفاده از تهسیلات نظام وظیفه است. بر این اساس برای استفاده از کسری ایثارگری، مشمول نباید غیبت داشته باشد.

امسال به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب، امکان گرفتن کسری ایثارگری برای مشمولان میسر شد اما مهلت استفاده از کسری ایثارگری برای مشمولان غایب محدود است. در ادامه مهلت استفاده از این تسهیلات و همچنین تقسیم بندی کسری ایثارگری را بیان می کنیم.

چناچه شرایط استفاده از کسری ایثارگری را دارید، برای اطلاع از میزان کسری ایثارگری با توجه به سابقه ایثارگری این مطلب را بخوانید.

مهلت استفاده از کسری ایثارگری برای غابین

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح درباره کسر خدمت فرزندان ایثارگر بیان کرد: در گذشته امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای مشمولان غایب وجود نداشت. در حال حاضر کسری ایثارگری به مشمولان غایب نیز تعلق می گیرد. هم کسانی که در حال خدمت هستند و هم کسانی که تا ۱۲ فرورین ۹۸ دفترچه خود را ارسال کنند می توانند از این کسری استفاده کنند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

تقسیم کسری ایثارگری بین فرزندان

بر اساس قوانین نظام وظیفه عمومی، کسر خدمت ایثارگری فقط برای یک فرزند به صورت همزمان قابل استفاده می باشد. پدر فرزندان نمی تواند سوابق ایثارگری را در حالت عادی بین فرزندان تقسیم کند. اما گاهی امکان دارد مدت کسر خدمت اخذ شده برای فرزند، بیشتر از مدت زمان باقیمانده از خدمت او باشد. در این حالت فرزند دیگر این حق را دارد تا از الباقی مدت باقیمانده استفاده نماید. فرزند دوم می تواند از سابقه باقی مانده بهره مند شود.

 • به مثال زیر توجه کنید:

اگر فرد ایثارگر دارای ۲۵ ماه سابقه جبهه باشد، به فرزند وی ۱۰ ماه کسری خدمت ایثارگری تعلق می گیرد. اکنون اگر مدت باقیمانده از خدمت سربازی فرزندش ۶ ماه باشد، پس ۶ ماه از کسری برای فرزندش محاسبه می شود. به دلیل اینکه با این ۶ ماه خدمت فرزندش به اتمام می رسد، ۴ ماه باقیمانده به فرزند دوم می رسد.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. میثم :

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک سوالی دارم واقعا ممنون میشم کمکم کنید
  من برادرم کسر خدمت ایثارگری داشت و به اسم برادرم ثبت شده بود..ولی سربازیشو از طریق بنیاد نخبگان گذروند و از این کسری استفاده نکرد..حالا من دار حال خدمت هستم و میخوام از اون استفاده کنم..البته این نکته رو بگم من ۸ ماه کسر از طریق پروژه تحقیقاتی دارم..حالا سوالم اینه ایا من میتونم از این کسر خدمت استفاده کنم؟ اگر بله،ممنون میشم راهنمایی کنید به کجا باید مراجعه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   آقا میثم اگه کسری را برادرتان استفاده نکرده باشد شانس دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: