نحوه خروج از کشور دانشجویان برای اربعین 97

0 1,150

مانند سال های گذشته، امسال نیز زائرین زیادی برای اربعین راهی کشور عراق خواهند شد. بخشی از این زائرین، دانشجویان هستند. بنا بر گفته سردار کریمی، دانشجویان نیز با شرایط خاصی می توانند در مراسم اربعین شرکت کنند. در ادامه نحوه خروج از کشور دانشجویان برای اربعین 97 را شرح می دهیم.

سردار کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا

نحوه خروج از کشور دانشجویان برای اربعین 97 بدین ترتیب است. دانشجویانی که تصمیم دارند در مراسم راهپیمایی اربعین در کشور عراق شرکت کنند ابتدا باید از طریق سایت پلیس اقدام به ثبت نام کنند (در سایت پلیس سیستم ثبت نام از روز شنبه باز می شود). پس ارسال درخواست ایشان به دانشگاه و تایید دانشجو توسط دانشگاه، باید ضمانت خروج دانشجو توسط دانشگاه صورت بگیرد.

درصورتی که فرد دانشجو بخواهد نسبت به ضمانتش شاخصااقدام کند باید مبلغ 3 میلیون تومان را بعنوان وثیقه واریز کند. دانشجویان دیگر نیز پس از ضمانت توسط دانشگاه باید از طریق دریافت کد از دفتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی دانشگاه مبلغ 100 هزار تومان واریز کنند. پس از این مراحل می توانند کشور خارج شوند.

دانشجویانی که سابقه شرکت در مراسم اربعین را دارند

آن دسته از دانشجویانی که سالهای قبل جهت شرکت در مراسم اربعیت اقدام کرده بودند و درخواست ایشان تایید شده بود ولی اقدام به خروج از کشور نکردند در صورتی که قصد دارند امسال در این مراسم شرکت کنند باید ابتدا از طریق سامانه ورود به کشور را ثبت کنند. سپس مراحل لازم جهت خروج از کشور را انجام دهند.
همچنین افراد مشمولی که دارای غیبت می باشند چناچه در حال حاضر خارج از کشور به سر ببرند، برای ورود به کشور باید ابتدا جریمه غیبت خود را پرداخت کنند( خرید خدمت سربازی). در این صورت می توانند وارد کشور شوند.

مشمولینی که غیبت ندارند چگونه اقدام کنند؟

آن دسته از مشمولانی که غیبت نداشته و قصد خروج از کشور به مدت طولانی را دارند نیز باید مبلغ 20 میلیون تومان پرداخت کنند. هم چنین آن دسته از مشمولینی که قصد خروج کوتاه مدت را دارند باید مبلغ 15 میلیون تومان را به عنوان وثیقه پرداخت نمایند.

در پایان سردار کریمی در خصوص کارت های خدمت جعلی اینگونه گفت: با صدور کارت های جدید دیگر کسی نمی تواند اقدام به جعل کند. زیرا این کارتها کاملا هوشمند است و عده ای نیز قصد داشتند با جعل مدارک از معافیت کفالت بهره ببرند.از این پس این گونه درخواست ها با دقت بیشتری رسیدگی خواهد شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: