چگونه کارت پایان خدمت سربازی را دریافت کنیم؟

0 4,894
۳.۴/۵ - (۵ امتیاز)

بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی، در رابطه با نحوه صدور کارت پایان خدمت و نحوه پیگیری اخذ کارت پایان خدمت خود سوالاتی دارند، که در این گزارش به برخی از آن ها پاسخ داده شده است.

چگونه کارت پایان خدمت سربازی را دریافت کنیم؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس قوانین نظام وظیفه، پس از اتمام خدمت نیروهای وظیفه در نیروهای مسلح و انجام تسویه حساب، اطلاعات اشخاص شامل مشخصات فردی، سوابق خدمتی و غیره در سامانه یگان های خدمتی ثبت می شود. پس از بررسی (شروع، خاتمه، مدت خدمت انجام شده، اضافه خدمت، کسری خدمت و غیره) در سامانه وظیفه عمومی و تایید وضعیت فرد، صدور کارت پایان خدمت صورت می گیرد.

لازم است بدانید، همزمان با صدور کارت هوشمند، پیامک اطلاع رسانی مبنی بر صدور کارت از طریق سازمان وظیفه عمومی برای متقاضیان ارسال خواهد شد. کارت پایان خدمت حداکثر طی مدت یک هفته پس از ارسال پیامک، از طریق پست به نشانی محل سکونت افراد ارسال می شود.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

نحوه پیگیری افراد برای اخذ کارت پایان خدمت واصل نشده به چه صورت است؟

در صورتی که پیامک صدور کارت پایان خدمت را دریافت کردید، اگر حداکثر ظرف مدت مشخص پس از دریافت پیامک، کارت پایان خدمت برای شما صادر نشد، به منظور پیگیری، در مرحله اول باید به اداره پست محل سکونت خود مراجعه نمایید. در صورتی که کارت شما در مراکز پست نبود، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه و درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت خود را ثبت نمایید.

در صورتی که کارت پایان خدمت برای شما صادر نشده باشد، باید به آخرین رده خدمتی خود و یا معاونت نیروی انسانی نیروی مربوطه مراجعه کنید.

نحوه اقدام برای اصلاح مندرجات کارت پایان خدمت چگونه است؟

برای اصلاح کردن هرگونه سوابق مندرج در کارت پایان خدمت، باید به همراه مدارک مربوطه به آخرین رده خدمتی خود مراجعه کنید. در مرحله اول اطلاعات شما در سامانه رده خدمتی اصلاح می شود و پس از انتقال دادن موارد اصلاحی به سامانه وظیفه عمومی و تایید آن، کارت پایان خدمت جدید صادر می گردد.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: