تخفیف مجازات سرباز فراری ها/ معافیت مددجویی در هرمزگان/ تجلیل از سربازان نمونه

2 1,215

امروز چند خبر کوتاه سربازی در مورد در نظر گرفتن تخفیف در مجازات سربازان فراری از خدمت، معافیت مددجویان استان هرمزگان، تجلیل از سربازان نمونه ساری و چهارمحال و بختیاری منتشر شد. در ادامه به شرح مختصری در مورد هر یک از این خبرها می پردازیم.

سربازان فراری خودشان را معرفی کنند تا تخفیف در مجازات بگیرند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مشرق، حجت الاسلام شکرالله بهرامی معاون رییس قوه قضاییه در حاشیه آیین معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان گفت: فرار از خدمت سربازی یکی از جرائم مورد بررسی در سازمان قضایی نیروهای مسلح است. با توجه به اینکه افرادی خواسته یا ناخواسته به خدمت سربازی نمی روند ممکن است پس از مدتی پشیمان می شوند، برای مجازات آنها تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.

معاون رییس قوه قضاییه توضیح داد: سربازانی فراری در صورت مراجعه به محلی که برای اعزام پیش بینی شده یا مراجعه به محل خدمت خود از بیشترین تخفیف بهره مند می شوند. این سربازان در انتهای دوره خدمت ضرورت خود از نهایت تخفیف و موارد عفو در تعقیب و عفو از مجازات برخوردار می شوند.

معافیت مددجویان هرمزگان از سربازی

معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان اعلام کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری ۱۲۶ نفر از فرزندان خانواده های تحت حمایت کمیته امداد این استان از معافیت خدمت سربازی بهره مند شدند.

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری برنا، احمد پایان در این باره گفت: برای کمک و حمایت از معیشت خانواده های نیازمند و توانمند سازی اقشار ضعیف جامعه و با همکاری سازمان نظام وظیفه عمومی خدمات ویژه ای به این اقشار داده می شود.

در همین راستا در ۹ ماه نخست امسال ۱۲۶ نفر از مشمولین تحت پوشش کمیته امداد استان هرمزگان از خدمت سربازی معاف شدند که ۲۸ نفر از آنها ساکن مناطق شهری و ۹۸ نفر بقیه ساکن مناطق روستایی بودند. ضمنا ۸۱ نفر از فرزندان مددجویان در همین مدت زمان از نامه انتقالی محل خدمت استفاده نموده اند.

وی در ادامه به امتیاز معافیت مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و توضیح داد: تنها یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و یا تک پسر خانواده های دارای سه فرزند دختر می توانند از خدمت سربازی معاف شوند.

سالن غدیر فرماندهی انتظامی مازندران میزبان دوازدهمین جشنواره جوان سرباز علی اکبر شد

به گزارش باران مشاوره به نقل از صدا و سیمای مرکز مازندران، معاونت نیروی انسانی فرماندهی انتظامی این استان گفت: این جشن به منظور ایجاد جو رقابت برای بالابردن سطح روحی و روانی و ارتقای توانایی های مهارتی برگزار شده است و برگزاری این گونه جشن ها شان و قداست سربازی را بالا می برد.

در این جشنواره ۱۳ سرباز بعنوان سرباز نمونه به ناجا معرفی شدند تا به رقابت با سربازان نمونه کشور بپردازند. در صورت انتخب این سربازان بعنوان سرباز نخبه از آنها قدردانی خواهد شد.

از ۵۰ سرباز نمونه استان چهار محال بختیاری تجلیل شد

به گزارش باران مشاوره به نقل از گروه استان های شهرکرد، سردار غلام عباس غلامزاده فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال دوازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر و جوان سرباز در این استان برگزار شد. در این مراسم از ۵۰ سرباز نمونه، نخبه و فرهنگی این استان تجلیل شد.

سردار غلام عباس غلامزاده در این باره گفت: هدف از برگزاری این گونه جشن ها ایجاد نشاط، اشتیاق و پویایی برای سربازان و بالا بردن روحیه و انگیزه سربازان است و این اقدامات قدردانی از تلاش کارکنان وظیفه و ادای احترام به جایگاه والای سربازی است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. صادق :

  سلام علیکم، ما ۶ برادرهستیم که ۵نفرانها به سربازی رفتند وحالانوبت من است ک برم، وپدرمم بالای۶۵سن دارد وهم اینکه تحت پوشش کمیته هستیم ایابنده معاف خواهم شد یا کسری تعلق من خواهدگرفت؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا صادق
   معافیت کفالت به شما تعلق نمی گیرد و هیچ کسری به این دلیل وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: