تسهیلات نخبگی سربازی برای دانش آموزان

0 592

برای نخبگان تسهیلات سربازی ویژه ای در نظر گرفته شده است. افرادی که بتوانند با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، نخبگی خود را اثبات کنند، می توانند از تسهیلات خاص خود بهره مند شوند و توانایی های خود را صرف کار روی پروژه های تحقیقاتی کنند.

شیوع بیماری کرونا در کشور باعث ایجاد تغییراتی در زمینه تسهیلات سربازی نخبگان شده است که آن ها را به اطلاع متقاضیان می رسانیم.

کاهش تسهیلات سربازی نخبگان

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر، شیوع کرونا تسهیلات سربازی نخبگان را برای دو رشته کاهش داده است.

معاون آینده سازمان بنیاد ملی نخبگان گفت: تسهیلات نظام وظیفه بنیاد ملی نخبگان مخاطب زیادی دارد. تعداد بسیاری از نخبگان همه ساله از این تسهیلات بهره می برند. در بنیاد ملی نخبگان 3 نوع تسهیلات داریم که تحت عنوان تسهیلات شهید صیاد شیرازی به نخبگان اعطا می شوند.

 سه دسته تسهیلات سربازی نخبگان

دکتر حسن سالاریه خاطر نشان کرد: اولین گروهی که می توانند از تسهیلات سربازی نخبگان بهره مند شوند، دانش آموختگان برتر دانشگاهی هستند. این افراد در مراکز تحقیقاتی دفاعی، دولتی، بعضا دانشگاه ها، پژوهشکده ها و حتی شرکت های دانش بنیان پروژه هایی را به عنوان خدمت مقدس سربازی خود می گذرانند.

دومین گروهی که می توانند از تسهیلات سربازی نخبگان بهره مند شوند، دانش آموختگان برتر فناور هستند. این افراد با توجه به سابقه فناورانه ای که در شرکتهای دانش بنیان دارند، می توانند با اجرای پروژه هایی در مراکز مذکور از تسهیلات نظام وظیفه بنیاد ملی نخبگان برخوردار شوند.

سومین گروهی که می توانند از تسهیلات سربازی نخبگان بهره مند شوند، دانش آموختگان خارج از کشور هستند. افرادی که برای ارائه خدمت به کشور بازگشته اند، امکان استفاده از تسهیلات سربازی بنیاد ملی نخبگان را دارند.

معرفی سالانه دوهزار نخبه به دانشگاه عالی دفاع

تقریباً سالی دو هزار نفر مشمول بنیاد ملی نخبگان برای تعریف پروژه جایگزین خدمت به دانشگاه عالی دفاع ملی معرفی می شوند. این افراد استفاده کننده از تسهیلات سربازی بنیاد ملی نخبگان می توانند دوره سربازی خود را به صورت انجام یک پروژه پژوهشی بگذرانند. مراکزی که پروژه ها در آن جا به اجرا گذاشته می شوند:

  • شرکتهای دانش بنیان
  • بخش ها و سازمانهای دولتی
  • دانشگاه ها
  • مراکز پژوهشی دانشگاه
  • مجموعه های زیر نظر وزارت دفاع

کاهش تسهیلات رشته های پزشکی و پرستاری

امسال شرایط خاصی با توجه به شیوع کرونا به وجود آمده است و بیمارستان های وابسته به مراکز دفاعی به نیروی سرباز در رشته های پزشکی و پرستاری نیاز مبرم دارند.

تقاضای ستاد کل نیروهای مسلح برای شش ماهه دوم سال 99 باعث شده است که تعداد دانش آموختگان برتری که از این رشته ها برای انجام پروژه جایگزین خدمت به دانشگاه دفاع ملی معرفی شده اند، بسیار کاهش یابد. بنابراین لازم است دانش آموختگان برتر حوزه پزشکی و پرستاری در بیمارستان ها خدمت کنند و کمتر به انجام پروژه های تحقیقاتی بپردازند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: