نمره موی سر برای اعزامی های نیمه دوم سال ۹۹

0 2,020

پسران در دوره خدمت و حتی قبل از آن در دوران مدرسه ناچارند برای کوتاهی موی سر خود اقدام کنند. این قانون به منظور رعایت بهداشت تنظیم شده است که اغلب افراد با آن مشکل دارند. امروزه بهداشت فردی در سطح بالایی رعایت می شود، حتی بیشتر مکان های عمومی نیز به خوبی بهداشت را رعایت می کنند.

با توجه به ارتقای سطح بهداشت در جامعه، کوتاهی موی سر افراد و خصوصاً تراشیدن موی سر سربازان مانند سابق ضرورت ندارد. این درخواست بسیاری از سربازان است که در حال حاضر مسؤولین مورد توجه قرار داده اند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

خبر خوش در رابطه با تراشیدن موی سر سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از افکار نیوز، اغلب سربازان با تراشیدن موی سر مشکل دارند. این موضوع در گذشته  باعث ناراحتی مشمولان وظیفه می شد. سال گذشته رئیس پیشین اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح در این رابطه خبر های خوشی به سربازان داد.

سردار موسی کمالی گفت: سربازی همیشه با تراشیدن موی سر همراه بوده است. در بررسی های اخیر، ارتقای سطح بهداشت فردی ملاحظه می شود. در ضمن امکانات یگان های نیرو های مسلح در زمینه بهداشت مناسب است.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

حذف اجبار تراشیدن مو با نمره ۴ برای سربازی

به منظور توجه به علاقه جوانان و نیز خوشایند سازی و افزایش جذابیت و نشاط خدمت سربازی برای آن ها، تصمیم به حذف قانون تراشیدن موی سر سربازان با نمره ۴ از سربازی گرفته شد. البته لازم به ذکر است که نمره موی سر بر اساس ضوابط داخلی پادگان تعیین می شود و فرمانده پادگان بنا به صلاحدید خود می تواند نمره موی سر را تغییر دهد.

حتما بخوانید: در شهر خود خدمت کنید

نمره کوتاهی موی سر در سربازی برای نیمسال دوم ۹۹

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی نمره کوتاهی موی سر این گونه است:

  • کارکنان وظیفه دیپلم و پایین تر در مراکز آموزش، نمره ۱۰
  • سرباز و سرجوخه در حین خدمت، نمره ۱۰ تا ۱۶
  • فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزشی، نمره ۱۶
  • افسر و درجه دار حین خدمت، نمره ۱۶ تا ۲۰

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: