همکاری تعاون کرمانشاه و نیروهای مسلح

0 499

سربازان در طول خدمت وظیفه سربازی فرصت آموختن مهارت دارند. آن ها می توانند با کسب مهارت حین خدمت، شغل خود را بعد از پایان دوره سربازی تعیین کنند. مسلماً موفقیت خود را این گونه تضمین خواهند کرد.

همکاری تعاون و نیروهای مسلح

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، بخش تعاون استان کرمانشاه با هدف توانمندسازی سربازان وظیفه، نیزوهای مسلح را یاری می کند.

روز پنجشنبه نشست مشترک تبیین تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دفتر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه برگزار شد. نتایج حاصل از این نشست را به اطلاع می رسانیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: براساس الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش تعاون در مردمی کردن اقتصاد و نیز در ایجاد اشتغال پایدار نقش بسیار موثری دارد.

این تفاهم نامه در راستای سیاست های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری در حوزه توانمندسازی و اشتغال جوانان منعقد شده است. در ضمن توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز مدنظر بوده است.

اهداف تفاهم نامه تعاون و نیروهای مسلح

حسن عزیزی بیان داشت: اهداف این تفاهم نامه از این قرار است:

  • توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی
  • حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد
  • توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمندسازی
  • آموزش های مهارتی و تجمیع سرمایه های خرد در قالب تعاونی

یکی از رویکردهای انعقاد این تفاهم نامه این است که جوانان به ویژه آنان که در زمان خدمت سربازی حرفه ای را آموخته اند، برای ورود به بخش تعاون تشویق شوند.

با تجمیع سرمایه های خرد و تسهیلات دولتی به منظور دستیابی به یک خوداشتغالی پایدار، می توان مردم را از طریق بخش تعاون آموزش داد و توانمند ساخت. ما با هدف ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری و کارگروهی از هر فرصتی استقبال می کنیم.

آیا می دانستید از طریق کد سخا می توانید از وضعیت خدمت سربازی خود مطلع شوید؟

توانمندسازی سربازان

مسعود شاکرمی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست به نقش تعاونی ها در مردمی کردن اقتصاد اشاره کرد و گفت: توجه بیشتر به جایگاه تعاونی ها و نقش آن ها در اقتصاد باعث می شود شعار سال  به تحقق بپیوندد.

در این طرح از طریق آموزش های فنی و حرفه ای، به سربازان در سطح پادگان های استان مهارت می آموزیم تا آن ها را توانمند سازیم. سربازان را بعد از پایان خدمت حمایت می کنیم و با تشکیل شرکت های تعاونی به اشتغال موردنظر می رسانیم.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: