پاسخ به سوالات نظام وظیفه

سردار کمالی به سوالات و ابهامات نظام وظیفه و سربازی جوانان پاسخ داد

55 2,079

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح این روزها تلاش دارد تا در فضای مجازی به سوالات و ابهامات نظام وظیفه و سربازی جوانان و خانواده ها پاسخ دهد.

در زیر بخش اول سوالات شهروندان از سردار کمالی و پاسخ وی به این سوالات را می خوانید.

۱) سلام بر سردار عزیز، کسی که از دو یا سه جا کسری داره آیا باید برای تجمیع این کسری ها جایی بره یا هر کدوم رو جداگانه می بره یگان خدمتیش و جداگانه ثبت می کنه؟

 • باید از هر کدام جداگانه بگیرد با برگ اعزام.

۲) سلام سردار خسته نباشید، بنده سرباز یگان حفاظت منابع طبیعی هستم، در واقع امریه نظامی آن سازمان هستم که ۲۱ ماه خدمت می کنیم و با لباس نظامی یعنی مانند بقیه امریه های اداری ک ۲۴ ماه خدمت می کنن و از سپاه اعزام می شوند و لباس شخصی هستند نیستیم. با این وجود این سازمان اعلام کردن چون شما امریه نظامی هستید کسری به شما تعلق نمی گیرد. درحالی که قبلا در جواب دوستی شما فرمودید این طرح شامل کلیه سربازان درحال خدمت می شود چه امریه باشد چه نباشد. بنده هم همین مورد رو استناد کردم ولی گفتند که به ما ن تنها چنین چیزی ابلاغ نشده بلکه کلا طرح مربوطه به این سازمان ابلاغ نشده است.

 • تعلق می گیرد. ابلاغ شده رعایت نکنند با آنها برخورد می شود و ستاد یکسره عمل می کند.

۳) اگر کسی درحین خدمت دانشگاه قبول شود و برود.بعد از اتمام درس بخواهد بیاید سربازی دقیقا همان ارگان قبلی مشغول می شود؟؟؟ مثلا کسی که ارتش بوده همان ارتش؟؟؟ قابل تغییر از ارتش به سپاه و یا جای دیگر نیست؟

 • همان سازمان سابق.
@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

۴) ببخشید من غیبت پشت دفترچه ای داشتم ولی سال ۹۶رهبر معظم انقلاب بخشیدن تا ۲۲بهمن می خواستن ببینم تعلق میگیره

 • بخشش اضافه خدمت است. کسری تعلق نمی گیرد.

۵) سلام خسته نباشید. می خواستم صحت خبری رو از زبان شما بزرگوار جویا بشم که آیا قانون کسری خدمت سه ماهه متاهلی دوباره ابلاغ می شود؟ چون ما توو پادگان شنیدیم که قراره دوباره سربازان متاهل می توانند از این کسری استفاه کنند. اگه این خبر درست باشه – کی این قانون دوباره اجرایی می شود؟ متشکرم

 • چنین قانونی وجود ندارد و قرار هم نیست ابلاغ شود.

برای کسب اطلاع از انواع کسری خدمت سربازی این مقاله را بخوانید.

۶) عزیز جان پدرم چند روزی هست فوت کردند، تنها پسر خانواده و سرباز هستم، سه تا خواهر بزرگتر از خودم دارم، شزایط زندگی طوری هستش که نمی تونم تنهاشون بذارم، میشه کفالت مادرمو بگیرم و کارت پایان خدمت بهم بدن؟ ممنون میشم جواب بدید، چون در غیر اینصورت مجبور به فرار از خدمت میشم.

 • سلام چنانچه برادر بالای ۱۸ سال نداشته باشی فقط میتوانی معافیت کفالت بگیری.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله نحوه اخذ کفالت پدر را مطالعه نمایید.

۷) سلام خسته نباشید. اینکه قرار است اعطای پروژه های تحقیقاتی کسری خدمت متوقف شود، صحت دارد؟

 • پروژه تحقیقاتی متوقف نشده ولی برای نیروهای مسلح سهمیه تعیین شده است.

۸) سلام وقت بخیر من امریه شهرداریم و معاف از رزمم بخاطر دیسک کمر خیلی کم حالا میتونم برم معاف از رزمم لغو کنم؟ و آیا توکارتم معاف ازرزم میخوره یانه ؟

 • لغو کردنی نیست مگه اینکه بتوانی اثبات کنی سالم هستی. فعلا در تراشه کارت اطلاعات ثبت میشود.

همچنین بخوانید: معافیت پزشکی دیسک کمر

۹) آیا احتمال دارد برای تجمیع مدت کسری های خدمت (ایثارگری پدر، فعالیت در بسیج و پروژه تحقیقاتی) محدودیتی گذاشته شود؟

 • خیر

۱۰) من و تعدادی از دوستان که پروژه کسر خدمت برای سپاه انجام دادیم پیرو قانون جدیدی مبنی بر اینکه سربازها باید قبل اعزام دفاع کنن از محل انجام پروژه برای نیرو انسانی سپاه نامه بردیم تا تمدیدمون کنن، سپاه هم نامه زده به ناجا منتها اونها اعمال نمیکنن در سیستم، از طرفی سپاه هم به یه عده که از برج ۴ بودن گفته نرین ما توجیه غیبت میزنیم که نامه نگاریش انجام شده و ناجا این کار رو هم نکرده. ماهایی که اعزام برج ۶ هستیم هم همین روزاست که غیبتمون ثبت سیستم بشه. ما بالغ بر ۵۰ نفریم که این مشکل و داریم خواهش میکنم یه راه حلی ارایه بدید.

 • سازمان ها باید به موقع تقاضا بفرستن، متاسفانه تا نزدیک اعزام صبر میکنند بعد که نیرو ها در سامانه تقسیم شدن لیست می برد و برنامه ناجا را بهم میریزد. ولی چون لیست فوق از سوی ستاد تایید شده باید انجام شود.

۱۱) من در کنکور سال ۹۲ وارد دانشگاه آزاد شدم و در سال ۹۴ انصراف دادم. در کنکور سال ۹۴ رتبه ۱۳ منطقه ۳ رو کسب کردم و دانشجو رشته مهندسی شیمی دانشگاه شریف هستم. قصد شرکت در کنکور ۹۸ رشته تجربی رو داشتم.میخواستم بدونم در صورت کسب رتبه ۱ تا ۳ کشوری در کنکور ۹۸، با توجه وضعیت انصراف قبلی، معافیت دائمی سربازی(عنایت رهبری مخصوص رتبه های ۱تا۳ کشور) به من تعلق میگیره؟

ضمنا این معافیت رتبه های ۱ تا ۳ کشوری مخصوص رشته های اصلی(تجربی، ریاضی، انسانی) هستش یا رشته زبان رو هم شامل میشه؟

 • اولا چنین معافیتی وجود ندارد و چند سال پیش متوقف شده ثانیا هر فردی یک بار حق انصراف دارد بار دوم انصراف بدهی حق ادامه تحصیل نداری و باید بروی سربازی

۱۲) با سلام و احترام. بنده در حال حاضر سرباز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیای هستم اما به دلیل مشکلات خانوادگی قادر نیستم در ساعات طولانی مدت پروژه حاضر باشم لذا سوالم از حضرت عالی این هست که آیا امکان انتقال از قرارگاه سازندگی به سپاه های استانی مقدور است یا خیر؟

 • سلام تقاضای انتقال به نیروی انسانی قرار گاه بدهید کمک می کنم
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

۱۳) سلام سردار عزیز. میخواستم بدونم کسانی که شاغل در نیروهای مسلح هستند چند سال بعد کارت پایان خدمت بهشون تعلق میگیره. ممنون بابت پیگیریهاتون.

 • دو سال

۱۴) پدرم عمل قلب انجام داده و دو برادر هستیم برادرم الان متاهل و شهر دیگه هست و ۳۰سالشه فرزند دوم میتونه کفالت پدر را بگیره.

 • کفالت فقط برای تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال است

۱۵) سلام سردار خسته نباشید کسی که اضافه دفترچه داشته باشه بعد بخشیده شده باشه داخل برگه اعزامش ثبت میشه یا خیر؟

 • در سامانه ثبت هست چون غیبت بخشیده نشده و نمیشود فقط فقط اضافه خدمت بخشیده شده است

۱۶) آیا در قانون جدید غیبت مانع از استفاده کسر خدمت بسیج میشود؟

 • بله مانع می باشد

۱۷) ایا قانونی ب این مضمون ک ب ازای هر ماه کسری بسیج ۳ روز خلع باید سر باز داشته باشه هست یا نه؟ مثال هنگ مرزی خرمشهر ب ازای هر ماه کسری سه روز خلع حساب میکنه یعنی اگ کسی ۳ماه و ۱۵ روز کسری بسیج بیاره باید ۱۰ یا ۱۱ روز خلع بکشه ینی ۳ ماه و ۱۵ روزش تبدیل میشه به ۳ ماه و ۴ یا ۵ روز. آیا همچین قانونی وجود داره؟یا نه؟

 • سلام چنین قانونی وجود ندارد انشاالله در اولین جلسه موضوع بررسی مشود.

۱۸) سلام و عرض ادب ببخشید ، سرباز زندانی که قبلا (سال ۹۲) با دیپلم حدود ۶ ماه سرباز بوده حالا با لیسانس ادامه خدمتشو بخواد بره آیا دوباره باید آموزشی مجدد بره؟؟؟ چون نظام وظیفه ها هر کدوم جواب های ضد و نقیضی میدن.

 • قانون ثابتی وجود ندارد بعضی مثل اجا و مرزبانی آموزش میدهند بعضی مثل سپاه آموزش مجدد نمیدهند.
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 55 تا
 1. افشین :

  سلام من معافیت دائم شدم فیش ها را هم واریز کردم الان مسئول اون گفته کد ملی برادران را برام بیار بردم چک کرد گفت معافیت تو بایکی از برادر هات در بند هست هر دو نفرتون باید بیاید دوباره چک بشید خواستم ببینم قوانین همینه یا شک کرده که تقلب کردم چون حقم داره ضایع میشه

  1. باران مشاوره :

   افشین جان باید بگویید دنبال چه معافیتی هستید تا بتوانیم راهنماییتان کنیم.

 2. محمود ناصری :

  اگر کسی یک ماه غیبت دارد میتواند برای پذیرش اقدام کند .

  1. باران مشاوره :

   خیر آقای ناصری این امکان برای شما وجود ندارد.

 3. hosein :

  اگر پدرمان ایثارگر باشد سنواتمان بخشیده میشود اعزامی ۳/۹۷هستم.خواهشا راه کار بما نشان بدید

  1. باران مشاوره :

   تا اعزام قبل ۱۲ فروردین ۹۸ ایثارگران می توانند از کسری با وجود غیتب استفاده کنند. اینکه سنواتتان بخشیده شده یا نه را نیز بر همین اساس از یگانتان پیگیری کنید.

 4. محمد علی :

  با سلام خدمت شما،یه خورده قضیش پیچیده است من در سال ۹۵ در دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی پذیرفته شدم و بعد ۳ ترم به دلیل مشکلاتی انصراف دادم و حدود ۶ ماه بعد در دانشگاه غیرانتفاعی مقطع کارشناسی ثبت نام کردم و تا الان که بهمن ۹۸ است در حال تحصیلم.سوال من این است که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه میتوانم دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم و در مقطع دکتری حرفه ای تحصیل کنم،آیا از لحاظ نظام وظیفه مشکلی دارد؟آیا براییم معافیت تحصیلی صادر میشود؟تو رو خدا پاسخ دهید بسیار سرگردانم.

  1. باران مشاوره :

   خیر، شما نمی توانید دکترای پیوسته شرکت کنید. برای ادامه تحصیل میتوانید در مقطع بالاتر ثبت نام کنید.

 5. سینا :

  سلام
  من ۹۵ برای بار دوم کنکور کارشناسی دادم و الان هم دارم کارشناسی رو ۱۰ ترمه تموم میکنم.
  الان میتونم برای ارشد یکسال پشت کنکور بمونم یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   آقا سینا شما از تاریخ فارغ التحصیلی فقط یک سال فرصت دارید.

 6. sajad :

  سلام خسته نباشید من بدم دو ۹۷خدمت رفتم ۲۱ماه دارم‌خدمت میکنم آیا اضافه دفترچه ای ۹۷ عفو رهبری میخورد یاخیر؟

  1. باران مشاوره :

   خیر، بر اساس قوانین جدید بخشش سنواتی به یگان های خدمتی واگذار شده است.

 7. محمد :

  با ۳تا بیماری معاف رزم میشه معاف دائم شد چون واقعا سخته برام.ایا راهی نداره لطفا جواب بدین ممنون

  1. باران مشاوره :

   محمد جان هیچ فرمولی برای تبدیل معافیت از رزم به معافیت دائم وجود ندارد.

 8. علی :

  باسلام خدمت شما.
  ببخشید میخواستم بدونم منی ک خیلی علاقمند به تحصیل هستم ایا راه حلی هست برای ادامه تحصیل در دانشگاه؟چرا ک امسال رفتم برای ثبت نام گفتن برو کارت معافیت یا پایان خدمت بیار، در ضمن ۲۲ سالم.

  1. باران مشاوره :

   علی جان به دلیل غیبت نمی توانید ادامه تحصیل بدهید. باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید.

 9. حسین :

  با سلام می خواستم بپرسم میشه هم از کسری بسیج استفاده کرد و هم برای بخشش اضافه خدمت های انضباطی در حین اقدام نمود؟ منظورم اینه که هر دو داخل پرونده اعمال میشه ؟ یا فقط یکیش رو قبول می کنن ؟
  البته منظورم اضافه خدمت سنواتی نیست. همون اضافه خدمت های در حین خدمت می باشد.

  1. باران مشاوره :

   حسین آقا این بستگی به تصمیم فرمانده یگان مربوطه دارد. در هر صورت اگر کسری بسیج در سیستم برای شما ثبت شده باشد، اضافه خدمت انضباطی این کسری را از بین نمی برد. بخشش اضافه خدمت سنواتی نیز بر عهده یگان است.

 10. محمد صفری :

  سلام خسته نباشید من اعزامی ۱دی هستم میخوام بدونم اگر ۱دی نرم و دوباره دفترچه پست کنم برای برج دوازده اضافه خدمت میخورم؟؟؟همون جای قبلی میندازن ؟؟؟اگر اضافه میخورم امیدی هست به بخشش؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   آقای صفری سلام
   شما باید درخوسا تعویق خدمت بزنید که بعید می دانم الان موافقت شود چون چیزی به اعزامتان نمانده است. در غیر این صورت غیبت می خورید.
   اینکه جای قبلی بیفتید یا نه شانسی است ولی دسته شما تغییر نمی کند.

   1. محمد صفری :

    دسته تغییر نمیکنه یعنی چی؟؟؟یعنی اینکه ارتش باشه بیوفتم دنبالش واسه سپاه امکانش نیست؟؟؟

    1. باران مشاوره :

     خیر. معمولا نمی شود.

   2. محمد صفری :

    من الان ارتش هستم میخوام نرم و دوباره دفترچه پست کنم و پذیرش سپاه بگیرم که بیوفتم سپاه اینجوری میشه یا نه؟؟؟یعنی اگر نخوام الان هم برم بازم ارتش میخوره کد؟؟؟؟

 11. مسعود :

  سلام.ببخشید من اگه امروز دفترچه رو پست کنم ایا اعزامی به برج دوازده میخوره یا ده سوال دوم اینکه پدرم مدت یک سال از خدمت سربازی رو در دزفول دوران جنگ بوده ایا کسری تعلق میگیره.

  1. باران مشاوره :

   سلام مسعود عزیز
   انشاالله برج دوزاده اعزام می شوید. سوال دوم را باید از طریق یگان خدمتی پدرتان پیگیری کنید.

 12. Arman :

  بنده در حال اتمام دوره کارشناسی ارشد هستم،پدر بزرگی دارم که بالای ۸۰ سال سن دارن(پدر پدرم هستن) و من از ایشون نگه داری می کنم،پدربزرگم تحت پوشش کمیته امداد هستن،ایشون سه پسر بزرگ دارن که تمامی شون خدمت سربازی رو انجام دادن،ولی به پدر بزرگم کمک نمی کنن و نگه داری نمی کنن،سوال من این هست که آیا من میتونم با توجه به شرایطی که پدر بزرگم دارن از خدمت سربازی معاف شوم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا سینا
   با توجه به تعدا سوالاتتون بهتر است از خطوط مشاوره استفاده کنید.

 13. میثم :

  سلام بیماران دارای واریکوسل از خدمت معاف میشوند

  1. باران مشاوره :

   با توجه به تعداد سوالاتتون از تیم مشاوره باران بهتر است از خطوط مشاوره تلفنی استفاده کنید.

   1. کلمات :

    واریکوسل گرید۳ معاف کامل دارد یا معاف از رزم

    1. باران مشاوره :

     از خطوط مشاوره استفاده کنید.

 14. یوسف :

  با عرض سلام. من چند سال قبل بین لیسانس و ارشد به خدمت اعزام شدم و مدت دو ماه و سیزده روز، یعنی آموزشی کامل و حدود دو هفته در یگان، در نیروی انتظامی خدمت کردم. سپس برای مقطع ارشد پذیرفته شدم و معافیت تحصیلی گرفتم. الآن هم در حال اتمام دوره دکتری هستم و سازمان انرژی اتمی با امریه من موافقت کرده. آیا امکان عوض کردن رسته خدمتی، حتی به قیمت نادیده گرفتن پرونده قبلی سربازی وجود دارد تا بتوانم از امریه سازمان انرژی اتمی استفاده کنم؟ با سپاس

  1. باران مشاوره :

   سلام یوسف خان
   یکی از قوانین امریه، نداشتن سابقه خدمت قبلی می باشد. این موضوع را باید از طریق همان سازمان انرژی اتمی پیگیر شوید.

 15. هادی :

  با سلام پدر بنده در دوران جنگ علاوه بر ۱۸ ماه دوره ضرورت، ۶ماه هم دوره احتیاط خدمت سربازی رو در فرودگاه مهرآباد تهران گذرونده آیا بنده میتونم از بابت دوره احتیاط پدرم کسری خدمت بگیرم؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا هادی
   این موضوع را باید از یگان خدمتی پدرتان پیگیر شوید.

 16. امیرحسین :

  سلام.
  ایا کرمانشاه(خود شهرستان کرمانشاه)جز مناطق جنگی هست که برای کارت ایثار اقدام کنم؟
  تو کارت پایان خدمت نوشته باختران که همون اسم قدیمیه کرمانشاه!
  با تشکر

  1. باران مشاوره :

   سلام امیر حسین
   این موضوع را باید از امور ایثارگران یگان مربوطه پیگیر شوید.

 17. حاجی زاده :

  باسلام
  بنده چند بار تلفن زدم ولی با وجود کسر هزینه و منتظر ماندن برای صحبت با کارشناس تلفن هر بار قطع شد

  1. باران مشاوره :

   سلام آقای حاجی زاده
   برای دریافت مشاوره به شماره ۷۷۱۷۴۲۱۱ ۰۲۱ تماس بگیرید.

 18. علی :

  سلام ببخشید من قبل از اینکه مشمول خدمت بشم بخاطر اعتیاد پدرم مجبور شدم سوم دبیرستان ترک تحصیل کنم و سرکار برم و چون پایان خدمت نداشتم جایی استخدام نمیشدم و نمیدونستم که غیبت باعث میشه معاف نشم. غیبتم که رسید به ۱سال اقدام کردم گفتن بخاطر غیبت نمیتونی معافی بگیری
  الان من هم هزینه خونه رو میدم هم کمپ. پدرم واقعا از کار افتاده شده
  مادرم هم ۵۱سالشه و بیماری قلبی داره
  میخاستم بدونم راهی هست که بتونه کمکم کنه
  الان تقریبا ۳سال و نیم غیبت دارم نمیدونم چیکار کنم نه میتونم درس بخونم نه جایی استخدام بشم لطفا کمکم کنین

  1. باران مشاوره :

   علی جان سلام
   برای حل مشکل غیبت باید مدارک لازم برای اثبات کمپ بودن پدرتان در این مدت را فراهم کنید. در غیر اینصورت تنها راه اعزام به خدمت است.

 19. حمید :

  با سلام.بنده بیماری دوقطبی دارم.و یک ماه هم بستری شدم.در بین مراحل معافیت در کدام مرحله باید این مورد رو ذکر کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام حمید عزیز
   برای پاسخ سوالتون به نحوه گرفتن معافیت پزشکی بیماری دو قطبی مراجعه کنید.

 20. فرزاد :

  سلام بنده ساکن خوزستان هسم…در شهر گیلان غرب کرمانشاه خدمت میکنم نیرو انتظامی ..میخاستم ببینم کسری مسافت یا عملیاتی چیزی شامل من میشود یا نه

  مسافت ۵۵۰کیلومتر

  1. باران مشاوره :

   سلام فرزاد جان
   مسافت موجب کسری نمی شود. اگر در مرز خدمت کنید یا در مناطق بد آب و هوا به شما کسری مناطق تعلق می گیرد.

 21. peyman :

  سلام آیا میشود ترم اول ارشد دانشگاه دولتی را مرخصی گرفت و چهار ماه باقی مانده خدمت سربازی را به اتمام رساند؟ یعنی از نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه رفت؟

  1. باران مشاوره :

   سلام پیمان عزیز
   خیر، شما برای انجام خدمت سربازی یا باید درس را به اتمام رسانده باشید و یا باید از تحصیل انصراف دهید.

 22. سجاد :

  سلام خسته نباشین.من سال ۹۵رفتم خدمت اموزشی تموم کردم و چن روز در یگان خدمتی بودم..بد ب علت دیسک کمر پدرم دیگ خدمت نرفتم تک پسر خانواده هستم و پدرم۴۸سالشه و دوبار از دو ناحیه کمرشو عمل کرده و دکتر خودش از کار افتادگی زده برای پدرم..و پدرم یه کلیه ندارد..مادرم هم مریضی اعصاب و روان دارد..ایا میتونم معافیت بگیرم؟تورو خدا راهکاری پیشنهاد بدین

  1. باران مشاوره :

   سلام سجاد جان
   شما چون مرتکب فرار شده اید باید در مرحله اول خود را به یگان خدمتی معرفی کرده و از آنجا به دادسرا فرستاده شوید.
   در دادسرا مدارک و مستندات خود را باید ارائه دهید و در صورتی که بتوانید اثبات کنید زمان فرار و علت آن به دلیل بیماری شدید پدر و نیازمند بودن ایشان به مراقبت است و تا الان نیز این وضعیت ادامه داشته است، شما را به کمیسیون میفرستند.

 23. رضا نجفی :

  با سلام ببخشید بنده ۱ شهریور اعزام به خدمت ۰۱. تهران .هستم 

  می خواستم بدانم با توجه به رشته. مهندس ارشد سازه های سواحل بنادر دریایی که دارم. ایا در ارتش .بنا .به این مدرک.  بعد آموزشی خدمت خواهم کرد. ایا به عنوان سابقه. کار. میشود تعریف کرد. یا اصلا . ارتش. به عنوان امریه بنده را پذیرش میکننا
  در کل میتوانم بنا به رشته تحصیلی خود فعالیتی داشته باشم.   با تشکر از شما
  سوال دوم = بنده تا چه زمانی قبل اعزام میتوانم تاریخ. اعزام را تمدیدکنم
  ایا اگر تمدید کنم امکان تغییر ارگان آموزشی هست
  ایا می تونم در هنگام آموزشی. امریه. بگیرم
  با تشکر. لطفا پاسخ دهید 🙏🌷

  1. باران مشاوره :

   سلام رضا جان
   برای اینکه بتوانید متناسب با مدرک تحصیلی به خدمت بروید فقط می توانیم پیشنهاد امریه را به شما داشته باشیم.
   شما ۴۰ روز تا تاریخ اعزام فرصت دارید برای تمدید درخواست دهید.
   اگر اعزام خود را تمدید کنید امکان تغییر ارگان وجود دارد.
   برای امریه باید حداقل سه ماه قبل از اعزام اقدام کنید و همزمان با آموزشی این امکان وجود ندارد.

 24. Soheil noruzi :

  سلام خسته نباشد
  من پیش دانشگاهیمو تا شهریور امسال نمیتونم بگیرم و برج۶ اعزامم
  میشه حین خدمت بصورت غیر حضوری واحد هامو بگیرم و هم در کنکور ۹۹ شرکت کنم و ایست خدمت بگیرم

  1. باران مشاوره :

   سهیل جان سلام
   بر اساس قانون نمی توانید در حین خدمت ادامه تحصیل دهید. اما می توانید با هماهنگی یگان خدمتی برای اخذ پیش دانشگاهی به صورت غیر حضوری ثبت نام کنی و همزمان با خدمت پیش دانشگاهی را پاس کنید. و در کنکور نیز شرکت کنید.

 25. رحیمی :

  باسلام ،دوره احتیاط که در سال ۱۳۶۰ گذرانده شده در کارت پایان خدمت الکتریکی جدید محاسبه میشود یا نه؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام بر شما جناب آقای رحیمی
   تمام مواردی که در کارت پایان خدمت قدیمی شما درج شده بود، در کارت پایان خدمت الکترونیکی شما نیز لحاظ می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: