پرونده کتک خوردن سرباز بابلی بسته شد

0 899

در هفته جاری خبری مبنی بر ضرب و شتم یک سرباز توسط بازپرس دادسرا در خبرگزاری ها منتشر شد و اذهان عمومی را به شدت آشفته کرد. سوالی که در این بین ذهن مردم و بخصوص جوانان را مشغول کرده است این است که چرا سربازی که دو سال از بهترین زمان های زندگی خود را با کمترین امکانات صرف خدمت به مملکت می کند باید مورد هتک حرمت و ضرب و شتم قرار بگیرد.

خوشبختانه با پیگیری مراجع ذی صلاح و ستاد کل نیروهای مسلح بازپرس خاطی به اشتباه خود اقرار و از سرباز وظیفه وطن عذرخواهی کرد.

ماجرای سیلی زدن به سرباز بابلی

به گزارش باران مشاوره به نقل از تیتر برتر، عذر خواهی بازپرس دادگستری منجر به بسته شدن پرونده بدرفتاری با سرباز بابلی شد.

اواخر هفته گذشته یکی از بازپرس های دادگستری بابل تصمیم می گیرد از درب ورودی ارباب رجوع به محل کارش وارد شود. دادگستری بابل برای ورود قضات، کارشناسان و وکلا درب جداگانه دارد.

محمد حسن کریمی سرباز وظیفه شناس دادگستری بابل که بازپرس را نشناخته بود، مانند مراجعه کنندگان از وی کارت شناسایی می خواهد و به بازرسی بدنی وی اصرار می ورزد که این مقام قضایی معترضانه سیلی محکمی به صورتش می زند و او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

بازتاب ماجرای سرباز بابلی در فضای مجازی

رفتار ناشایست بازپرس با سرباز بابلی که 19 ماه از خدمت سربازی او می گذرد و فقط 50 روز از خدمتش باقی است، در فضای مجاری بازتاب منفی داشت. این ماجرا تأثر همگان را برانگیخت و اذهان را از سؤالات بسیار پر کرد. در شبکه های مجازی اعلام شد که فردی با اعمال نفوذ خود توانست با سرباز وظیفه رفتار ناشایست داشته باشد.

واکنش ستاد کل نیروهای مسلح به ماجرای سرباز بابلی

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اداره های بازرسی و حفاظت در پادگان ها و مراکز آموزشی و همه دستگاه های مرتبط، گزارش های مختلف سربازان را منعکس می کنند. اگر ثابت شود با سربازی برخورد ناشایست و خلاف قانون شده است، ما موضوع را پیگیری می کنیم.

ستاد کل نیروهای مسلح در نحوه به کارگیری و رفتار با سربازان حساسیت ویژه دارد و از سربازان حمایت می کند. در ارتباط با این سرباز نیز در جهت حفظ حقوق سربازان، شبانه دستوراتی صار شد.

عذر خواهی بازپرس از سرباز وظیفه

کمیته ویژه هیئت نظارت بر حقوق شهروندی استان مازندران مأمور شد به پرونده بازرس و سرباز بابلی رسیدگی کند. این هیئت، عصر دوشنبه با رئیس کل دادگستری و مسئول بازرسی استان مازندران جلسه سه ساعته تشکیل داد و پس از بررسی اوضاع و احوال و شنیدن توضیخات قاضی، بازپرس از سرباز وظیفه عذرخواهی کرد و به این ماجرا خاتمه داد.

رئیس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه گفت: حفظ کرامت انسانی و شأن افراد از جمله قضات و کارکنان دستگاه قضایی، وکلا، سربازان وظیفه شناس، مراجعه کنندگان، متهمان و خانواده هایشان باید در تمام سطوح رعایت شود و ما برای رسیدن به این منظور از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

دنبال حاشیه نیستیم

محسن کریمی پزشک داروساز و پدر محمد حسن کریمی گفت: از ابتدا به دنبال حاشیه نبودیم و فقط خواستار عذرخواهی بازپرس از پسرم بودیم که این امر انجام شد.

گروه های بسیاری از ما خواستند تا در ارتباط با موضوع پسرم مقابل دادگستری تجمع راه بیندازیم که ما برای میدان ندادن به دشمنان انقلاب از این امر اجتناب کردیم. زیرا که معتقدیم برای برپایی این انقلاب خون های زیادی ریخته شده است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: