پروژه کسری خدمت نخبگان سال 97

جزئیات انجام پروژه کسری خدمت نخبگان سال 97 اعلام شد

0 854

پروژه کسری خدمت سربازی یکی از تسهیلاتی است که بسیاری از مشمولان دارای تحصیلات دانشگاهی تمایل به کسب اطلاعات کامل از آن دارند. انجام پروژه کسری خدمت برای تمام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر امکان پذیر است. اما شرایط برای پروژه کسری خدمت نخبگان سال 97 برای افراد نخبه کمی متفاوت است.

هم چنبن بخوانید: برای پروژه کسر از خدمت نظام وظیفه باید چه شرایطی داشت؟

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص جزئیات پروژه کسری خدمت نخبگان سال 97  اینگونه بیان کرد :

در گذشته برخی از مشمولان نظام وظیفه به عنوان نخبه و استعداد برتر خدمت سربازی را با انجام پروژه های تحقیقاتی می گذراندند. اکنون به افراد نخبه، دانش آموختگان برتر و فناور نیز گفته می شود. این افراد از طریق بنیاد ملی نخبگان انتخاب می شوند. سپس به مرکز امور نخبگان دانشگاه عالی دفاع ملی ستاد کل نیروهای مسلح معرفی خواهند شد. به طور میانگین سالانه حدود 2500 نفر از سوی بنیاد ملی نخبگان به ستاد کل معرفی می شوند و از تسهیلات انجام پروژه سربازی بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است تسهیلات انجام پروژه نخبگان با کسری خدمت پروژه سربازی تفاوت دارد.

تفاوت در این است که دانش آموختگان برتر ( نخبگان ) تمام طول مدت سربازی خود را با انجام پروژه در یکی از سازمان های مربوطه سپری می کنند و در دستگاه های دولتی خدمت می کنند. حقوق این افراد (نخبگان) نسبت به سرباز های دیگر کمی بیشتر است.

امور اجرایی نخبگان به عهده دانشگاه دفاع ملی نیرو های مسلح است. پروژه نخبگان پس از اتمام، در کمیته ارزشیابی بررسی می شود. در صورت داشتن شرایط لازم، فرد نخبه پس از گذراندن دوره آموزشی نظام وظیفه، کارت پایان خدمت خود را دریافت می کند. افراد متقاضی می توانند جهت اطلاع از قوانین دانش آموختگان برتر به سایت بنیاد ملی نخبگان مراجعه نمایند.

برای اطلاع کامل از آیین نامه تسهیلات نخبگان در داخل و خارج از کشور فایل های زیر را دانلود نمایید.

شیوه نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر ایرانی غیرمقیم از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی | باران مشاوره
شیوه نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر ایرانی فناور از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی | باران مشاوره
شیوه نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی | باران مشاوره

خواندن این مقاله را از دست ندهید: انواع روش های کسر از خدمت نظام وظیفه 

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: