چگونه برای امریه سمن ها ثبت نام کنیم؟

0 589

موضوع امریه سمن ها و تشکل های جوانان، روز به روز به صورت جدی تر دنبال می شود. افراد فعال در این سمن ها می توانند منتظر اتفاقات بهتر در این زمینه باشند. جوانان فعال در سمن ها که موعد خدمت وظیفه آن ها فرا رسیده است، می توانند با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، از سابقه فعالیت خود در جهت استفاده از این سهمیه بهره ببرند.

امریه سمن های جوانان

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سمن ها و تشکل هایی که به صورت گمنام فعالیت می کنند را مورد تأید قرار دادند و برای آن ها سهمیه در نظر گرفتند.

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان که موضوع سهمیه امریه سربازی فعالان سمن های جوانان را از بهترین رویدادهای دوره فعالیت خود می داند، گفت: این اتفاق بسیار خوب به جوانان امیدهای زیادی داد.

رتبه بندی سمن ها

محمدمهدی تندگویان افزود: سامانه امریه شش ماه پایانی سربازی فعالان سمن های جوانان در ۲۲ مردادماه سال جاری رونمایی شد که روزانه حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر وارد این سامانه می شوند. این سامانه فقط به جوانانی تعلق دارد که در سمن ها و تشکل های جوانان خدمت می کنند.

با توجه به نظامی که در نظر گرفته ایم، رتبه بندی تشکل ها براساس فعال و غیرفعال بودن آن ها انجام می شود. تشکل های فعالی که رتبه داشته باشند، مجاز به استفاده از این سهمیه هستند. سربازانی که حضور در این تشکل ها در پرونده تشکلی آنها درج شده است و دو سال سابقه فعالیت داوطلبانه دارند، اگر بخواهند در پروسه سربازی قرار گیرند، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

پرداخت حقوق سربازان از سوی سمن ها

تندگویان خاطرنشان کرد: تشکل سرباز باید ۶ ماه حقوق، بیمه و دستمزد سرباز را پرداخت کند. تشکل هایی که بیمه و دستمزد آن ها برقرار باشد، می توانند مشمول این سهمیه شوند.

مشخصات افراد بعد از ثبت نام بررسی می شود. گردش کار با توجه به سهمیه امسال انجام می گیرد. پس از تایید نهایی از جانب مقام عالی وزارت، مشخصات آن ها به ستادکل نیروهای مسلح ارسال می شود.

پس از این که ستاد کل نیروهای مسلح بررسی های لازم را انجام داد، به سرباز ابلاغ می شود که می تواند ۶ ماه آخر خدمت را به عنوان سرباز امریه در تشکل خود به پایان برساند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: