کاهش مدت دوره آموزشی اعزام اردیبهشت 99

سربازان اعزامی اردیبهشت ماه غربالگری خواهند شد

34 7,248

با توجه به تغییرات چند ماه اخیر در ارتباط با اعزام سربازان و شیوع بیماری کرونا، این روزها اعزامی های اردیبهشت 99 با سوالات بسیاری مواجه هستند. این سوالات شامل ایمن بودن محیط سربازی از ویروس کرنا، نحوه اعزام اردیبهشت 99، طول مدت دوره آموزشی و … می شود. در ادامه پاسخ سردار تقی مهری به این سوالات را برایتان منتشر کرده ایم.

اجرای غربالگری سلامت و فاصله گذاری اجتماعی در پادگان ها

به گزارش باران مشاوره به نقل از سلام نو، سردار تقی مهری در مورد اعزام اردیبهشت ماه سربازان گفت: با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و برای جلوگیری از شیوع کرونا اعزام به خدمت سربازانی که قرار بود اسفند 98 به خدمت اعزام شوند به هفته اول اردیبهشت ماه 99 موکول شد.

در حال حاضر سربازان پیام آور بهداشت و سربازانی که فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند، جزء امریه وزارت بهداشت محسوب می شوند. تعدادی از این سربازان بدلیل شیوع ویروس کرونا در تاریخ ششم فروردین ماه به خدمت فراخوانده شدند و بدون گذراندن دوره آموزشی مستقیما به مراکز درمانی نیروهای مسلح اعزام شدند.

وی ادامه داد: آموزش نظامی هیچ کدام از سربازان امریه وزارت بهداشت لغو نشده است و این عزیزان پس از عادی شدن شرایط دوره آموزش نظامی خود را طی خواهند کرد.

برای آشنایی بیشتر با محتوای اموزش های ارائه شده حتما دوره آموزشی خدمت سربازی را بخوانید.

تمامی سربازان پزشک و پیراپزشک باید در اردیبهشت اعزام شوند

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: با توجه به نیاز مبرم کشور به کادر درمانی تمامی پزشکان و پیرا پزشکانی که قبلا تاریخ اعزمشان مشخص شده است موظفند طبق فراخوان جدید در اردیبهشت ماه به سربازی بیایند و اگر به دلایل ناموجه اعزام خود را به تعویق بیندازند غایب محسوب می شوند.

سربازانی که برای اعزام اردیبهشت خود اقدام نکنند باید دلیل موجه داشته باشند و برای توجیه غیبت خود مستندات لازم و کافی ارائه دهند.

اعزام سربازان زیر دیپلم تا دکتری غیر پزشکی

سردار تقی مهری افزود: سربازانی که دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم تا دکترای غیر پزشکی هستند نیز طبق دستور العمل های صادره از سوی قرارگاه بهداشتی امام رضا در ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح به سربازی اعزام خواهند شد و غیبت سربازان بدلیل شیوع کرونا موجه نخواهد بود.

غربالگری سربازان با دقت بیش از پیش اجرا می شود

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: سربازان نقش اساسی در بنیه نظامی و تامین امنیت کشور دارند. در ایام شیوع کرونا نیز نمی توان سهم سربازان در مبارزه با کرونا و کنترل آن را انکار کرد. سربازان در اقدامات صورت گرفته علیه بیماری کرونا نقش پر رنگی ایفا کردند. این اقدامات عبارتند از:

 • اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی
 • ضد عفونی کردن معابر
 • تامین امنیت و …

لذا سربازان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به خدمت اعزام می شوند.

مراحل غربالگری سربازان در نظام وظیفه

مهری در مورد نگرانی خانواده های سربازان گفت: من به خانواده ها این اطمینان را می دهم که سربازان با دقت تمام و در چندین مرحله غربالگری می شوند. ما نیز نگران سلامتی این عزیزان هستیم و تمام تلاشمان را برای حفظ سلامتی آنها به کار می گیریم.

مرحله اول غربالگری

وی ادامه داد: سربازان از ابتدای شروع اقدامات خود برای اعزام، مورد غربالگری قرار می گیرند. اولین مرحله این غربالگری در پایگاه های بهداشت انجام می شود. طبق هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت تمامی سربازان موظفند قبل از اعزام  به پایگاه های بهداشت محل سکونت خود مراجعه نمایند تا وضعیت سلامتشان چک شود. سربازانی که مشکوک به بیماری کرونا باشند تا زمانی که درمان آنها کامل نشود به خدمت اعزام نمی شوند.

مرحله دوم غربالگری

مرحله دوم غربالگری سربازان هنگام ورود به مراکز آموزشی انجام می شود. همه سربازان در بدو ورود به پادگان غربالگری می شوند و از ورود سربازان مشکوک به کرونا به پادگان ها جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: اگر سربازان با اتوبوس به مراکز آموزشی اعزام شوند با رعایت فاصله مجاز و بصورت یکی درمیان رو صندلی ها می نشینند و در بدو ورود به پادگان مجددا غربالگری می شوند. ضمنا دستکش و محلول های ضدعفونی کننده به مقدار کافی در اختیار سربازان قرار خواهد گرفت.

ضد عفونی پادگان سربازی باران مشاوره
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: کلیه سربازان و پرسنل نظامی که به هر دلیلی از پادگان خارج شوند پس از بازگشت به محل خدمت هر بار وضعیت سلامتشان بررسی می شود. فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها نیز اجرا شده و فاصله تخت ها به دو متر افزایش داده شده است.

غربالگری بطور منظم و در حین دوره خدمت انجام می شود، کیفیت خورد و خوراک سربازان افزایش یافته و فضاهای پر رفت و آمد بصورت منظم ضد عفونی می شود.

وی در پایان تاکید کرد: با رعایت موارد مذکور محیط های پادگانی  از فضاهای شهری و معابر وضعیت بهتری دارند. تا کنون هیچ موردی از فوت سربازان به دلیل کرونا گزارش نشده است و جای هیچ گونه نگرانی برای خانواده ها وجود ندارد.

سربازان حافظان امنیت کشور هستنداعطای تشویقی به سرابازن فعال در عرصه کرونا

سردار تقی مهری فرمانده سازمان وظیفه عمومی در پایان سخنان خود اعلام کرد: برای سربازان فعال در عرصه مقابله با کرونا مشوق هایی در نظر گرفته ایم. این سربازان توسط فرمانده هر یگان شناسایی شده و تشویق های مشخص شده از سوی فرمانده یگان به سربازان اعطا خواهد شد.

کاهش دوره آموزش نظامی مشمولان

سردار مهری درباره دوران آموزشی سربازان اعزامی اردیبشهت گفت: در حال حاضر سربازان پزشک و پیراپزشک امریه وزارت بهداشت نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند و مستقیما به مراکز درمانی اعزام می شوند. البه آموزش این دسته از سربازان لغو نمی شود و پس از رفع مشکل کرونا یک ماه دوره آموزش نظامی را خواهند گذراند.

سربازان زیر دیپلم تا دکتری رشته های غیر پزشکی یک ماه آموزشی خواهند داشت و سربازان بسیجی دارای برگه آموزش تکمیلی نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند. سربازان معاف از رزم نیز فقط دو هفته آموزشی دارند.

وی افزود: کاهش دوره آموزشی فقط شامل حال مشمولان اعزامی اردیبهشت ماه 1399 می شود برای برای مشمولان اعزامی ماه های دیگر فعلا تصمیمی نگرفته ایم.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 34 تا
 1. fateme :

  سلام همسرم 1400/04/01 سرباز شده اموزشی هم نیروی دریایی سیرجان ، مدت اموزشیش یک ماهه هستش؟

  1. باران مشاوره :

   آموزشی فشرده داره برگزار میشه منتها دست پادگان ها برای افزایش مدت بازه معمولا سپاه و ناجا یک ماه، نیرو زمینی ارتش 6 هفته و مرزبانی 8 هفته هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: