کاهش مدت دوره آموزشی اعزام اردیبهشت ۹۹

سربازان اعزامی اردیبهشت ماه غربالگری خواهند شد

30 5,797

با توجه به تغییرات چند ماه اخیر در ارتباط با اعزام سربازان و شیوع بیماری کرونا، این روزها اعزامی های اردیبهشت ۹۹ با سوالات بسیاری مواجه هستند. این سوالات شامل ایمن بودن محیط سربازی از ویروس کرنا، نحوه اعزام اردیبهشت ۹۹، طول مدت دوره آموزشی و … می شود. در ادامه پاسخ سردار تقی مهری به این سوالات را برایتان منتشر کرده ایم.

اجرای غربالگری سلامت و فاصله گذاری اجتماعی در پادگان ها

به گزارش باران مشاوره به نقل از سلام نو، سردار تقی مهری در مورد اعزام اردیبهشت ماه سربازان گفت: با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و برای جلوگیری از شیوع کرونا اعزام به خدمت سربازانی که قرار بود اسفند ۹۸ به خدمت اعزام شوند به هفته اول اردیبهشت ماه ۹۹ موکول شد.

در حال حاضر سربازان پیام آور بهداشت و سربازانی که فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند، جزء امریه وزارت بهداشت محسوب می شوند. تعدادی از این سربازان بدلیل شیوع ویروس کرونا در تاریخ ششم فروردین ماه به خدمت فراخوانده شدند و بدون گذراندن دوره آموزشی مستقیما به مراکز درمانی نیروهای مسلح اعزام شدند.

وی ادامه داد: آموزش نظامی هیچ کدام از سربازان امریه وزارت بهداشت لغو نشده است و این عزیزان پس از عادی شدن شرایط دوره آموزش نظامی خود را طی خواهند کرد.

برای آشنایی بیشتر با محتوای اموزش های ارائه شده حتما دوره آموزشی خدمت سربازی را بخوانید.

تمامی سربازان پزشک و پیراپزشک باید در اردیبهشت اعزام شوند

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: با توجه به نیاز مبرم کشور به کادر درمانی تمامی پزشکان و پیرا پزشکانی که قبلا تاریخ اعزمشان مشخص شده است موظفند طبق فراخوان جدید در اردیبهشت ماه به سربازی بیایند و اگر به دلایل ناموجه اعزام خود را به تعویق بیندازند غایب محسوب می شوند.

سربازانی که برای اعزام اردیبهشت خود اقدام نکنند باید دلیل موجه داشته باشند و برای توجیه غیبت خود مستندات لازم و کافی ارائه دهند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

اعزام سربازان زیر دیپلم تا دکتری غیر پزشکی

سردار تقی مهری افزود: سربازانی که دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم تا دکترای غیر پزشکی هستند نیز طبق دستور العمل های صادره از سوی قرارگاه بهداشتی امام رضا در ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح به سربازی اعزام خواهند شد و غیبت سربازان بدلیل شیوع کرونا موجه نخواهد بود.

غربالگری سربازان با دقت بیش از پیش اجرا می شود

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: سربازان نقش اساسی در بنیه نظامی و تامین امنیت کشور دارند. در ایام شیوع کرونا نیز نمی توان سهم سربازان در مبارزه با کرونا و کنترل آن را انکار کرد. سربازان در اقدامات صورت گرفته علیه بیماری کرونا نقش پر رنگی ایفا کردند. این اقدامات عبارتند از:

 • اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی
 • ضد عفونی کردن معابر
 • تامین امنیت و …

لذا سربازان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به خدمت اعزام می شوند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

مراحل غربالگری سربازان در نظام وظیفه

مهری در مورد نگرانی خانواده های سربازان گفت: من به خانواده ها این اطمینان را می دهم که سربازان با دقت تمام و در چندین مرحله غربالگری می شوند. ما نیز نگران سلامتی این عزیزان هستیم و تمام تلاشمان را برای حفظ سلامتی آنها به کار می گیریم.

مرحله اول غربالگری

وی ادامه داد: سربازان از ابتدای شروع اقدامات خود برای اعزام، مورد غربالگری قرار می گیرند. اولین مرحله این غربالگری در پایگاه های بهداشت انجام می شود. طبق هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت تمامی سربازان موظفند قبل از اعزام  به پایگاه های بهداشت محل سکونت خود مراجعه نمایند تا وضعیت سلامتشان چک شود. سربازانی که مشکوک به بیماری کرونا باشند تا زمانی که درمان آنها کامل نشود به خدمت اعزام نمی شوند.

مرحله دوم غربالگری

مرحله دوم غربالگری سربازان هنگام ورود به مراکز آموزشی انجام می شود. همه سربازان در بدو ورود به پادگان غربالگری می شوند و از ورود سربازان مشکوک به کرونا به پادگان ها جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: اگر سربازان با اتوبوس به مراکز آموزشی اعزام شوند با رعایت فاصله مجاز و بصورت یکی درمیان رو صندلی ها می نشینند و در بدو ورود به پادگان مجددا غربالگری می شوند. ضمنا دستکش و محلول های ضدعفونی کننده به مقدار کافی در اختیار سربازان قرار خواهد گرفت.

ضد عفونی پادگان سربازی باران مشاوره
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: کلیه سربازان و پرسنل نظامی که به هر دلیلی از پادگان خارج شوند پس از بازگشت به محل خدمت هر بار وضعیت سلامتشان بررسی می شود. فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها نیز اجرا شده و فاصله تخت ها به دو متر افزایش داده شده است.

غربالگری بطور منظم و در حین دوره خدمت انجام می شود، کیفیت خورد و خوراک سربازان افزایش یافته و فضاهای پر رفت و آمد بصورت منظم ضد عفونی می شود.

وی در پایان تاکید کرد: با رعایت موارد مذکور محیط های پادگانی  از فضاهای شهری و معابر وضعیت بهتری دارند. تا کنون هیچ موردی از فوت سربازان به دلیل کرونا گزارش نشده است و جای هیچ گونه نگرانی برای خانواده ها وجود ندارد.

سربازان حافظان امنیت کشور هستنداعطای تشویقی به سرابازن فعال در عرصه کرونا

سردار تقی مهری فرمانده سازمان وظیفه عمومی در پایان سخنان خود اعلام کرد: برای سربازان فعال در عرصه مقابله با کرونا مشوق هایی در نظر گرفته ایم. این سربازان توسط فرمانده هر یگان شناسایی شده و تشویق های مشخص شده از سوی فرمانده یگان به سربازان اعطا خواهد شد.

کاهش دوره آموزش نظامی مشمولان

سردار مهری درباره دوران آموزشی سربازان اعزامی اردیبشهت گفت: در حال حاضر سربازان پزشک و پیراپزشک امریه وزارت بهداشت نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند و مستقیما به مراکز درمانی اعزام می شوند. البه آموزش این دسته از سربازان لغو نمی شود و پس از رفع مشکل کرونا یک ماه دوره آموزش نظامی را خواهند گذراند.

سربازان زیر دیپلم تا دکتری رشته های غیر پزشکی یک ماه آموزشی خواهند داشت و سربازان بسیجی دارای برگه آموزش تکمیلی نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند. سربازان معاف از رزم نیز فقط دو هفته آموزشی دارند.

وی افزود: کاهش دوره آموزشی فقط شامل حال مشمولان اعزامی اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ می شود برای برای مشمولان اعزامی ماه های دیگر فعلا تصمیمی نگرفته ایم.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 30 تا
 1. ماهان :

  سلام. گفتند طول مدت سربازی اعزامی های اردیبهشت مرزبانی ۴۵ روز هست. ولی الان بیش از ۴۵ روز شده و خبری از ترخیص سربازان نیست. چرا؟

  1. باران مشاوره :

   ستاد کل گفته ایرادی ندارد دوره آموزشی فشرده شود. دست نیروها در این زمینه باز است.

 2. آذین :

  سلام. شوهرم با مدرک دکتری متاهل و دارای فرزند هستن و معاف از رزم. اعزام ۱تیر ۹۹. اول اینکه چند روز آموزشی باید برن؟ دوم اینکه احتمالا کجا میندازن؟ ما کرمانیم

  1. باران مشاوره :

   مدت آموزشی تیر ماه ظاهرا قرار است به روال عادی برگردد که می شود ۶۰ الی ۷۵ روز. و اینکه مدرک تحصیلی تاثیری در طول مدت آموزشی ندارد. تقسیم سرباز بر اساس نیاز به نیرو انجام می شود و چیزی مشخص نیست.

 3. حسن طاووسی :

  سلام وارادت پسر من تک فرزند هست همین یه دونه کمی هم چاقه که معاف از رزم دادن بهش ولی بردنش نیرو دریایی سیرجان بعد آموزشی هم اصفهان پادگان نداره باید بره بندر عباس ما باید چکار کنیم راسته میگن دوهفته آموزشی دارند

  1. باران مشاوره :

   آقای طاووسی معاف از رزم ها در اردیبهشت ۲هفته قرار شد خدمت کنند. اما ظاهرا به این بخشنامه عمل نمی شود.

 4. صبا :

  سلام دوره ی اموزش مرزبانی اعزامی های اردیبهشت هم یک ماه هست؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   خیر ۴۵ روزه هستند.

 5. M/m :

  شوهرم ۱اردیبهشت اعزام پادگان شهید درویشی اهواز شد عایا دوره اموزشی ۱ماه؟؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   بله یک ماه آموزشی دارند.

 6. صیاد :

  سلام. آیا پلیپ یک طرفه باعث میشه معاف از رزم بشه. همه مدارک کامل شده و اعزام خرداد ۹۹هستش. کجا باید بگن که پلیپ دارن. چون بسختی نفس میکشه

  1. باران مشاوره :

   وقتی آموزشی می روند از وضعیت ایشان اطلاع خواهند داشت. خودشان هم می توانند وضعیتش را به گوش بهداری یگان برساند. در اردیبهشت ماه اعزام مشمولان با بیماری های تنفسی، ریوی و … بهتعویق افتاد.

 7. علی :

  سلام من اعزام خرداد ۹۹ هستم آیا مدت آموزشیم ۱ ماه است؟

  1. باران مشاوره :

   علی جان هنوز چیری برای اعزام خرداد رسما اعلام نشده است.

 8. صبا :

  سلام ببخشید داداش من ۹۹/۲/۳ به پادگان پدافند هوایی شهید بابایی اصفهان رفته ولی خبری نداده و زنگی نزده چطوری میتونیم شماره پادگان رو پیدا کنیم؟۱۱۸ داره؟

  1. باران مشاوره :

   صبا خانم باران مشاوره شماره تلفن پادگان ها را ندارد. شماره ها به سختی پیدا شده و معمولا تلفن را نیز سخت جواب می دهند.

 9. بلمانی :

  سلام در خبر آمده دوره آموزشی سربازان دسته دوم یک ماهه است پس چطور مرکز آموزش۰۲شهید انشائی به بچه های ما گفته ۶ هفته قرنطینه هستند و سه روزی که بچه های ما انجا هستند حتی امکانات اولیه بهداشتی در اختیارشان نیست؟؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   اطلاعیه رسمی وظیفه عمومی گفته است طول آموزشی یک ماهه است. اینکه چرا ۶ هفته طول می دهند را باران مشاوره نمی تواند پاسخ بدهد.

 10. F :

  سلام ببخشید در متن خبر گفته شده معاف از رزم ها دو هفته میروند آیا همه معافیت از رزم هارو شامل میشه؟

  1. باران مشاوره :

   نازی خانم برخی معاف از رزم ها مثل بیماران ریوی، قلبی و … تعویق اعزام خوردند و بقیه قرار شده است دو هفته آموزش ببینند.

 11. محسن :

  سلام.منبع این جمله که گفتید ((سربازان معاف از رزم فقط دو هفته آموزشی دارند)) چیه؟ من جایی دیگه این مطلب ندیدم، نه در ایسنا نه در سایت خود نظام وظیفه، از فرمانده پادگان هم پرسیدم گفت چنین چیزی نیست

  1. باران مشاوره :

   محسن جان مصاحبه سردار تقی مهری است و در ابتدای خبر گفته ایم منبع کجاست.

   1. محسن :

    سلام.در هیچکدان از مصاحبه ها چنین چیزی مطرح نشده، من خودمم معاف از رزمم و از ۲/۱ اعزام شدم و پادگان هم گفت چنین چیزی نیست

    1. باران مشاوره :

     پادگان شما اعمال سلیقه می کند. متن مصاحبه سردار مهری را روی سایت قرار دادیم.

 12. مرجان :

  سلام
  همسر من اعزام ۱ اردیبهشت بوده
  اما میگن که هنوز به پادگان ها اعلام نشده یک ماهه شدن دوره آموزشی

  1. باران مشاوره :

   مرجان خانم اباران مشاوره قدرت اجرایی ندارد. ما اخبار سربازی را پوشش می دهیم و در حوزه سربازی اطلاع رسانی می کنیم.

 13. منصور :

  سلام ۹۹/۲/۱اعزامم است نیرو انتظامی کرمان تکمیلی ۴۵ روزه هم دارم نباید دیگه دوره اموزشی را بگذرونم

  1. باران مشاوره :

   منصور جان شما دوره آموزشی نخواهید داشت.

 14. مجتبی :

  ببخشید من پارسال سال ۹۸ کنکور دادم ولی رد شدم میخواستم بدونم که میشه سال ۹۹ کنکور بدم بدون اینکه غیبت بخورم امکان داره

  1. باران مشاوره :

   باید ببینید که چقدر از فرجه معرفی شما باقی مانده است. این پرسش را از طریق پلیس +۱۰ پیگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: