کرونا باز هم کنکور را به چالش کشید

0 628

تاریخ برگزاری آزمون های سراسری بارها به دلیل تغییر شرایطی که شیوع کرونا در کشور داشته، تغییر کرده است. با توجه به این که داوطلبان نیاز به برنامه ریزی های مهم از جمله اعزام به خدمت دارند، این مسئله نگرانی هایی برایشان ایجاد کرده است.

تعویق احتمالی کنکور

به گزارش باران مشاوره به نقل از فارس، برگزاری آزمون های سراسری سال 99 نزدیک است. هرچند وزارت علوم تأکید به برگزاری آن ها دارد، ممکن است افزایش موج کرونا اتفاقات دیگری را رقم بزند.

نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در موج دوم همه گیری کرونا قرار گرفته ایم و آمار مبتلایان به ویروس رو به افزایش است.  مجلس به طور جدی رصد این موضوع را در دستور کار دارد.

با توجه به این که وزیر بهداشت مرجع تخصصی اعلام نظر در این مورد است، اگر صلاح را بر تعویق کنکور بداند، در مجلس برای به تعویق افتادن کلیه آزمون ها و کنکور سراسری تلاش خواهیم کرد.

چندی پیش آزمون هایی در موج دوم کرونا برگزار شد که بعد از آن مطلع شدیم، تعدادی از داوطلبان به دلیل حضور در آزمون ها به کرونا مبتلا شده اند. بنابراین سلامتی داوطلبان را الویت اساسی و اصلی خود قرار می دهیم و تصمیم گیری می کنیم.

سلامت داوطلبان در اولویت است

اساتید طراح سؤال در قرنطینه هستند، اما جان داوطلبان ارزش بیشتر دارد. حتی اگر نیاز باشد سؤالات آزمون ها و کنکور سراسری مجدداً طراحی شود، باید به سلامتی داوطلبان توجه کنیم.

عده ای با استدلال این که داوطلبان یک سال عقب می افتند یا برخی سربازی شان دچار مشکل می شود، با تعویق کنکور مخالفند. ما با توجه به این که همه دستگاه ها در شرایط غیر عادی با هم همکاری می کنند، در این زمینه هم راهکار داریم.

با توجه به غیر معمول بودن شرایط کشور، تصمیم گیری ها نیز بر همین مبنا صورت می گیرد. بنابراین در این شرایط، نظام آموزشی و سازمان نظام وظیفه نیز قطعا هماهنگ با ما عمل خواهند کرد. تلاش خواهیم کرد با تو جه به هماهنگی بین دستگاه ها آزمون ها را در شرایط و زمان مناسب تری برگزار کنیم.

وزارت علوم و سازمان سنجش در برگزاری آزمون مصمم هستند. حرف های ضد و نقیضی از جانب آن ها گفته می شود که ما توجهی به این اظهارات نداریم و به آن ها اهمیت نمی دهیم.

 

همکاری بین وزات بهداشت و مجلس

نادری اظهار داشت: با توجه به این که وزیر بهداشت سلامت داوطلبان را در اولویت قرار داده است و با مجلس همکاری دارد، قطعاً عملکرد مجلس با هماهنگی وزارت بهداشت خواهد بود.

به زودی قصد برگزاری جلسه فوق العاده ای با حضور وزیر بهداشت را داریم. سعی می شود در طی آن جلسه، آثار و تبعات احتمالی برگزاری آزمون ها و کنکور در شرایط فعلی را عنوان و راهکارهای اساسی را در این بین ارائه کنیم.

سلامت داوطلبان و خانوادهایشان برای مجلس و وزارت بهداشت در اولویت اصلی قرار دارد. هماهنگ با ستاد مقابله با کرونا تلاش می کنیم آزمون ها و کنکور داوطلبان در شرایط مطلوب و دور از هر گونه نگرانی و استرس برگزار شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: