تکلیف تردد مشمولان خارج از کشور مشخص شد

0 1,155

یکی از محدودیت هایی که قانون برای مشمولان نظام وظیفه در نظر گرفته است محدودیت خروج از کشور پیش از رسیدن به سن خدمت است. همچنین مشمولینی که در خارج از کشور سکونت دارند و به سن خدمت رسیده اند برای تردد به داخل کشور محدودیت هایی  دارند.

در ماه های اخیر و به دلیلی شیوع کرونا ورود و خروج مشمولان دچار مشکلاتی شده که باعث شده  مشمولاننتوانند برای تردد خود مهلت های قانونی لازم را رعایت نمایند. سازمان نظام وظیفه برای این دسته از سربازان تخفیفاتی در نظر گرفته است که به آنها می پردازیم.

مشمولان خارج از کشور فعلا برای تردد مشکلی ندارند

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایلنا، رییس سازمان نظام وظیفه عمومی سردار تقی مهری اعلام کرد: بدلیل شیوع کرونا تمامی مشمولان غایب و غیر غایب کشور می توانند بدون هیچ محدودیت زمانی به کشور یا محل اقامت خود بازگردند و تا اطلاع ثانوی هیچ مشکلی برای آنها بوجود نخواهد آمد.

البته تردد هر دسته از این مشمولان با توجه به شرایط آنها ضوابط ویژه خود را داراست. برای رفع ابهامات خود می توانید به سوالات متداول خروج از کشور مراجعه کنید.

ضوابط تردد مشمولان به داخل یا خارج کشور در روزهای کرونایی

سردار تقی مهری در این باره گفت: مشولان غایب که کمتر از سه سال در خارج از کشور بوده اند می توانند در حال حاضر برای یک بار وارد کشور شده و برای بازگشت هیچ محدودیتی نخواهند داشت و فقط باید تاییدیه وزارت امور خارجه را دریافت نمایند.

وی افزود: بنابر قوانین نظام وظیفه مشمولان غایب پس از ورود به کشور فقط شش ماه فرصت اقامت خواهند داشت و پس از آن باید از کشور خارج شوند اما در حال حاضر با توجه به شرایط بوجود آمده بخاطر کرونا این مشمولان برای اقامت در کشور محدودیتی نخواهند داشت.

سردار مهری ادامه داد: برای مشمولان غایبی هم که به مدت یک ماه از کشور خارج شده اند اما بدلیل کرونا ماندگار شده و قادر به بازگشت نیستند محدودیتی وجود ندارد. این افراد تا زمانیکه بدلیل شیوع کرونا قادر به بازگشت به کشور نباشند محدودیتی نخواهند داشت و هیچ مشکلی برای آنها بوجود نخواهد آمد و وثیقه آنها نیز ضبط نمی شود.

تعیین تکلیف مسافران چین

سردار مهری یاداور شد: اولین گروه مشمولانی که به کشوز داخل شدند همان دانشجویانی بودند که از چین به ایران باز گشتند و تعدادی از آنها نیز بدون هیچ محدودیتی برگشتند.

برای مشمولان دیگر که ساکن کشورهای دیگری بودند نیز مشکلی وجود ندارد. آنها بدون هیچ منع قانونی به کشور وارد شدند و می توانند بی هیچ مشکلی از کشور خارج شوند.

وزارت امور خارجه اسامی تمامی غایبین را به سازمان نظام وظیفه اعلام کرده و این افردا برای خروج از کشور آزادند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

کرونا طول دوره آموزشی سربازان تغییر داد

سردار تقی مهری افزود: طول مدت آموزشی مشمولانی که در اردیبهشت و خرداد به خدمت رفته اند کاهش پیدا کرده و دوران آموزشی آنها یک ماهه برگزار می شود. برای آموزشی مشمولانی که پس از خرداد به خدمت سربازی اعزام خواهند شد فعلا تصمیمی گرفته نشده است و در صورت ایجاد هرگونه تغییر اخبار آن بلافاصله اطلاع رسانی می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: