تعلق کسری ایثارگری به مشمولان غایب

مشمولان دارای غیبت از کسری ایثارگری بهره مند می شوند

70 8,428

این روزها بحث استفاده از تسهیلات خدمت سربازی بین مشمولان بسیار داغ است. کسری ایثارگری، انواع معافیت های سربازی، امریه و پروژه کسری خدمت جز متداول ترین تسهیلات خدمت سربازی هستند. همانطور که می دانید نداشتن غیبت شرط اصلی استفاده از تسهیلات خدمت سربازی است. شرط عدم وجود غیبت سربازی فقط برای اخذ معافیت پزشکی در نظر گرفته نمی شود و حتی برای گرفتن امریه نیز عدم سابقه غیبت لازم است. امروز سردار کمالی خبر از تعلق کسری ایثارگری به مشمولان غایب داد. در ادامه این خبر را می خوانید.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

مشمولان دارای غیبت از کسری ایثارگری بهره مند می شوند

سردار موسی کمالی خصوص فرزندان ایثارگران گفت: مشکل استفاده فرزندان ایثارگران دارای غیبت از کسر خدمت سربازی رفع گردید. افراد دارای غیبت سربازی که در حال انجام خدمت سربازی هستند نیز مجاز به استفاده از کسری ایثارگران شدند. همچنین مشمولان غایب فرزند ایثارگر می توانند برای دریافت برگه اعزام به خدمت اقدام کنند. جزئیات کسری ایثارگری مشمولان غایب نیز به زودی اعلام خواهد شد.

همچنین بخوانید: مراحل اخذ کسری ایثارگری

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 70 تا
 1. سعید :

  سلام اعزامی ۱۹/۰۳/۹۸ام، ۶ماه اضاف پشت دفترچه ای دارم ۸ماه کسری ایثارگری کسری بهم تعلق میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   اگر تاریخ اعزمتان قبل از ۱۲ فروردین ۹۸ بود به شما تعلق می گرفت.

 2. محمد :

  سلام من اعزامی ۱۹\۵\۹۸ هستم سرباز مرزبانی ۶ ماه سنوات دارم و ۹ ماه کسری ایثارگری نامه رو هم گرفتم فقط تایید یگان مونده ایا بهم تعلق میگیره؟و اگه نمیگیره باید چیکار کنم؟

  1. باران مشاوره :

   محمد جان با توجه به تاریخ اعزامتان اگر بخشیده هم شوید صرفا اضافه نخواهید داشت و کسری به شما نمی دهند.

 3. ممد :

  سلام دوست عزیز بیخشید من شش ماه سنواتی دارم پدرمم ۲۶ماه سال ۶۵تا ۶۷ ایثارگر بوده است ایا کسری ب من تعلق میگیره؟ اگر تعلق نمی گیره هیچ راهی وجود داره؟

  1. باران مشاوره :

   خیر به شما کسری نمی دهند چون غیبت دارید.

 4. الیاس :

  سلام. من اعزامی ۹۷/۸/۱۹ هستم. ۶ ماه اضافه غیبت سنواتی دارم. و ۲ماه هم کسری ایثارگری پدرم رو دارم که سال ۶۵ تو منطقه عملیاتی بوده. ایا ۶ ماه اضافه خدمتم رو با توجه به شرایطم میبخشن؟ و اینکه کجا باید مراجعه کنم؟ کسری خدمت پدرم هم اومده و موجوده کجا باید مراجعه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   بله الیاس جان/ اگر سابقه ایثارگری پدرتان تایید شود اضافه شما بخشیده و می توانید کسری بگیرید. به نیرو انسانی یگان مراجعه کنید.

   1. محمد :

    چرا نیرو انسانی سازمان ما میگه همچین چیزی وجود نداره؟ چیکار باید بکنم؟

    1. باران مشاوره :

     تعلق کسری ایثارگری به غایبین برای ان سربازانی است که قبل ۹۸/۰۱/۱۲ اقدام شدند.

 5. Behzad ghasemi :

  سلام خسته نباشید من اعزامی ۹۸/۰۶/۱۹ هستم ۶ ماه سنوات دارم دستور جدید بخشش سنوات هم در دست فرماندهان یگان هست که دوسومش رو میبخشن اگه این دوسوم بخشیده شود ایا میتوان از کسری ایثارگری استفاده کرد؟ یا دستور جدیدی برای اوردن کسری ایثارگری برای ان دسته از افرادی که سنوات دارند خواهد امد؟

  1. باران مشاوره :

   آقا بهزاد صرفا بخشی از اضافه خدمت شما بخشیده شده است و تبعات غیبت همچنان پابرجاست.

 6. حمیدرضا :

  سلام
  من سرباز وزارت دفاع هستم و اعزامی ۱۹/۶/۹۸ متاهل هستم و متاسفانه غیبت پشت دفترچه ای دارم.

  میخواستم بدونم با توجه به ۲۲ ماه خدمت کردن پدرم در مناطق جنگی و داشتن کارت ایثارگری و با توجه به اینکه متولد سال ۱۳۷۰ و متاهل هستم. امکان بخشش غیبت سنواتی و استفاده از کسری وجود دارد؟

  1. باران مشاوره :

   امکان بخشش تحت نظر فرمانده وجود دارد ولی با زهم نمی توانید کسری بگیرید.

 7. محمد :

  سلام من اعزامی ۱۹ اسفند ۹۷ ام شش ماه سنوات داشتم حالا پنج ماه کسری اوردم میتونم ازش استفاده کنم؟بسیج یا ایثارگری فرقی داره کدومش باشن؟ در ضمن فرزند جانباز نیز هستم.کسایی ک شرایط منو داشتن سنواتشون بخشیده شده بود یا براشون بخشیدن و تمام کردن منم میتونم استفاده کنم؟

  1. باران مشاوره :

   محمد جان با توجه به تاریخ اعزمتان در صورتی که جز خانواده ایثارگران باشید غیبت شما بخشیده شده و می توانید از کسری ها استفاده کنید.

 8. کاوه :

  سلام خسته نباشید من ۵ ماه خدمتم هم متاهل هم بچه دارم اعزامی ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ هستم آیا کسری جبهه پدر بهم تعلق میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   اگر غیبت نداشته باشید به شما کسری می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: