کسری خدمت سربازان امریه

آیا به سربازان امریه کسری خدمت تعلق می گیرد؟

0 5,647

با توجه به قانون نظام وظیفه عمومی، مشمولانی که دوران سربازی را به عنوان مامور در دستگاه های اجرایی سپری می کنند باید مدت ۲۴ ماه را به خدمت بپردازند. بر اساس قانون مشمولانی که دارای کسر از خدمت سربازی هستند، در صورتی می توانند از این کسری خدمت استفاده کنند که از بدو اعلام آمادگی در دستگاه مربوطه، در خصوص کسری سربازی خود هماهنگی نموده باشند. زیرا بسیاری از دستگاه ها از جذب مشمولان دارای کسری خدمت به عنوان سرباز امریه خودداری می نمایند.

متقاضیان امریه بخوانند: مراحل پذیرش سرباز امریه

کسری خدمت سربازان امریه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علیرضا عزیزیان معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین گفت: با توجه به قانون قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که در دستگاه های غیر نظامی به عنوان سرباز مامور به خدمت (سرباز امریه)، در حال انجام خدمت وظیفه هستند می توانند از انواع کسر خدمت فعالیت های قبل از خدمت سربازی که داشتند استفاده کنند.

سرهنگ عزیزیان معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین در ادامه گفت: مشمولان وظیفه عمومی که قبل از اعزام به خدمت بدلیل فعالیت در بسیج، ارائه پروژه تحقیقاتی، سوابق ایثارگری پدر و مادر دارای کسری خدمت می باشند و اکنون در دستگاه های غیر نظامی، به عنوان سرباز امریه در حال انجام خدمت هستند می توانند از کسری خدمت سربازی مربوطه استفاده کنند.

سرهنگ عزیزیان در پایان گفت: لازم است رده های تابعه یگان محل خدمت فرد ایثارگر که فرزند او به عنوان سرباز امریه مشغول انجام وظیفه می باشد بر اساس قانون برای صدور گواهی کسری خدمت و همچنین رده خدمتی به منظور ثبت و انجام مراحل صدور کارت پایان خدمت درموعد مقرر اقدام نمایند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: