کسری خدمت سربازان متاهل

طرح کسری خدمت متاهلین بلاخره تصویب شد

29 2,300
[avg] ([per]) [total] vote[suffix]

کسری خدمت متاهلین طرحی بود که به درخواست سربازان متاهل پس از اجرای قانون افزایش خدمت سربازی به تصویب رسید. سربازی همواره دغدغه جوانان بوده و تمام سربازان خصوصاً افراد متاهل امیدوار به کم شدن مدت خدمت بوده اند.

در کشور ما به ازدواج زود هنگام جوانان و تشکیل خانواده تأکید شده است. مشکلات عدیده از جمله شغل، درآمد مناسب، گرانی و… بر سر راه جوانان برای ازدواج و تشکیل خانواده وجود دارد.

مشکل دیگری که به این موارد اضافه شده است، خدمت سربازی و مدت زیاد آن است که مسئولین در این رابطه تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده و تسهیلاتی برای متاهلین در نظر گرفته اند.

برای اطلاع از از جزئیات بیشتری کسری خدمت سربازان متاهل ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

نیاز سربازان متاهل به کسری خدمت

مشکلات سربازان متأهل برای رفتن به سربازی نسبت به سربازان مجرد بیشتر است. آن ها باید زمانی را برای بودن در کنار خانواده اختصاص دهند. در ضمن باید شاغل باشند تا از نظر مالی خانواده خود را حمایت کنند. مسلماً سربازی به آن ها فرصت اشتغال به کار و کسب درآمد کافی را نمی دهد و حقوق سربازی نیز نمی تواند پاسخگوی نیاز سربازان متأهل باشد.

سربازان متاهل برای مدیریت خانواده به کسری خدمت سربازی نیاز مبرم دارند و برای آن ها همواره این سؤال مهم مطرح بوده است که آیا باید به اندازه افراد مجرد خدمت کنند و اصلاً برای آن ها تخفیفی در نظر گرفته می شود یا خیر؟!

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط کسری خدمت سربازان متاهل و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

اعتراض سربازان متأهل به میزان خدمت

چندی پیش طرح اضافه خدمت سربازی مطرح و تصویب شد. پس از تصویب این طرح، مدت سربازی که بیست و یک ماه بود به بیست و چهار ماه افزایش یافت. از آن تاریخ به بعد سربازان باید دو سال کامل مشغول به خدمت سربازی شوند. این قانون علاوه بر این که اعتراض تمام سربازان را در پی داشت، سربازان متأهل را بیشتر نگران کرد.

سربازان متاهل با توجه به امر مقام معظم رهبری مبنی بر ازدواج جوانان در سن پایین تر، به مشکلات اداره زندگی اشاره و به طرح اضافه خدمت سربازی اعتراض کردند. آن ها این طرح را سدی برای به ثمر نشستن امر رهبر دانستند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی برای متاهلین

گلایه سربازان متاهل به افزایش مدت خدمت باعث شد تا هم زمان با طرح افزایش مدت سربازی، طرح کسر خدمت سربازی متاهلین نیز مطرح شود. با اعتراض سربازان متاهل، کمپین های زیادی در این ارتباط تشکیل شد. البته ناگفته نماند که پیشتر سربازان متاهلی که فرزند داشتند از کسری خدمت فرزند بهره مند می شدند.

تصویب طرح کسر خدمت سربازی متاهلین

سرانجام کمپین کسری خدمت برای سرباران متاهل به تصویب رسید. اما این کسری شامل همه مشمولان متاهل نمی شود. در واقع چون مدت سربازی از آذر ۹۹ افزایش پیدا کرد، آن دسته از سربازانی که تاریخ اعزامشان آذر ۹۹ به بعد است شامل طرح کسری خدمت سربازان متاهل می شوند.

لازم است توجه داشته باشید که علاوه بر کسری متاهلی، کسر خدمت سه ماهه به ازای هر فرزند نیز به قوت خود باقی است، متاهلین دارای فرزند می توانند به ازای هر فرزند نیز سه ماه کم تر خدمت کنند.

شرط اصلی گرفتن کسری متاهلی تاریخ اعزام به خدمت خواهد بود. پس سربازان متاهلی که تاریخ اعزام ذکر شده را ندارند شامل کسری نمی شوند.

میزان کسری خدمت سربازان متاهل

طبق آخرین تغییراتی که قرار شد از اعزام آذر ۹۹ به بعد صورت گیرد، سربازان عادی باید ۲۴ ماه خدمت می کنند و سربازان متأهل اعزامی اول آذر ماه سال ۱۳۹۹ به بعد، مطابق طرح کسری خدمت سربازان متاهل، ۲ ماه کمتر یعنی بیست و دو ماه خدمت می کنند.

میزان کسری خدمت سربازان متاهل

طبق آخرین تغییراتی که قرار شد از اعزام آذر ۹۹ به بعد صورت گیرد، سربازان عادی باید ۲۴ ماه خدمت می کنند و سربازان متأهل اعزامی اول آذر ماه سال ۱۳۹۹ به بعد، مطابق طرح کسری خدمت سربازان متاهل، ۲ ماه کمتر یعنی بیست و دو ماه خدمت می کنند.

سربازان متاهلی که شرایط اخذ این کسری را دارند بهتر است به فرمانده یا نیرو انسانی یگان خدمتی خود مراجعه کنند و مدارک دال بر ازدواج خود را به واحد مربوطه تحویل دهند.

کسری خدمت ازدواج در حین خدمت | باران مشاوره 70703025 021

کسری خدمت ازدواج در حین خدمت

در این طرح ملاک متاهل بودن سربازان است و تاریخی که یک سرباز متاهل شده اصلا مهم نیست. پس اگر مجرد هستید و در حین خدمت ازدواج کرده اید باز هم شامل قانون کسری خدمت ازدواج در حین خدمت می شوید.

آیا کسری خدمت سربازان متاهل شامل امریه ها هم می شود؟

یکی از مزایای این کسری آن است که مانند کسری فرزند، این کسری نیز شامل سرباز امریه ها مثل امریه پیام آوران بهداشت و … می شود. البته باران مشاوره توصیه می کند قبل از پذیرش امریه، فرم تعهد کسری خدمت را با دقت بخوانید.

مشاوره اخذ کسری خدمت متاهلی

همانطور که برای تان شرح دادیم کسری متاهلی شامل همه مشمولان نمی شود. از طرفی برخی سازمان های امریه گیر هم با کسری خدمت میانیه خوبی ندارند. باتوجه به این نفاسیر بهتر است قبل از تر اقدامی با مشاوران آگاه گفت و گو نمایید.

جالب است بدانید که اخذ کسری متاهلی به همراه سایر کسری ها هم ممکن است و مشمولان متاهل علاوه بر کسری تاهل می توانند از کسری فرزند، کسری پروژه و … نیز بهره مند شوند. باران مشاوره آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهد بود.

سوالات متداول

 

 


آیا متاهل بودن کسری دارد؟

 • سرابازن متاهل می توانند تحت شرایطی از کسری خدمت متاهلی استفاده کنند.

کسری خدمت ازدواج سربازان چقدر است؟

 • چنانچه سربازان شرایط اعلام شده را داشته باشند می توانند دو ماه کسری تاهل دریافت کنند.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 29 تا
 1. سجاد :

  سلام
  میشه هم از معافیت ۶ ماهه‌ی بسیج فعال استفاده کرد و هم از معافیت ۲ ماهه‌ی تأهل؟
  یعنی جمعاً بشه ۸ ماه معافی؟
  یا مثلا میشه معافی‌های دیگه رو هم اضافه کرد…؟

  1. باران مشاوره :

   سجاد جان هیچ منعی برای استفاده همزمان از چندین کسری وجود نداره.

 2. فرزاد :

  سلام من متولد ۱۳۶۸ هستم سال ۱۳۹۶ کارشناسی گرفتم متاهل هستم و یک فرزند دارم میخواستم ببینم اگه الان برم چقدر باید خدمت کنم و حقوق و مزایای با این شرایط من را توضیح میدهید

  1. باران مشاوره :

   ۲ ماه برای تاهل و سه ماه برای فرزند بهت کسری میدن.

 3. امین :

  سلام من متاهل هستم. میخام سربازی برم. مدرک کارشناسی ارشد هم دارم. کارت بسیج فعال هم دارم. داداشم هم تو دوران سربازی در حین خدمت عمل شد معاف شد ولی بهش کارت ایثارگر ندادن.پدر من هم بعد از جنگ تو مناطق جنگی کردستان خدمت کرده است. در کل چقدر به من کسری خواهد خورد بنظرتون؟

  1. باران مشاوره :

   بابت ازدواج ۲ ماه کسری میدن. سقف بسیج هم نهایتا ۶ ماهه. برای پدرتون هم بستگی به سال جبهه داره. اگه ایثارگری محسوب بشه ماهی ۹ یا ۱۲ روز بهت کسری میدن.

 4. حسین برخورداری :

  سلام
  آیا سربازان متاهلی که اعزامی برج نه به بعد سال ۹۹ هستن و شرایط کسری خدمت رو دارند درصورت داشتن سنوات هم میتوانند از این دو ماه کسری برخوردار شوند؟

  1. باران مشاوره :

   بله بازم بهت کسری میدن

 5. احمد :

  سلام خسته نباشید کلا دوماه تعلق میگیره آخه من شنیدم بیشتر از دوماه هستش

  1. باران مشاوره :

   مقاله های باران مشاوره بر اساس آخرین اخبار سربازی هست.

 6. رضا :

  سلام خسته نباشید من اعزامی برج ۳ سال ۹۹ ام ۲۹ آبان ازدواج کردم در حین خدمت آیا کسری خدمت متاهلی بهم تعلق میگیره یا نه ؟

  1. باران مشاوره :

   کسری متاهلی برای اعزام آذر ۹۹ به بعده.

 7. آریا :

  با سلام، کسری متاهلی برای سربازان دارای غیبت اولیه (کمتر از ۳ ماه) هم تعلق میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   خبر خوب اینه که به غایب های متاهل هم کسری متاهلی میدن. مهم اعزام آذر ۹۹ به بعد بودنه.

 8. آراس :

  سلام وقت به خیر
  من اعزام اسفند ۹۸ م
  منتها الان عقد کردم حین خدمت سربازی
  آیا کسری تعلق میگیره بهم؟

  1. باران مشاوره :

   خیر کسری برای اعزام برج ۹ به بعد سال ۹۹ هست.

 9. سعید :

  سلام خسته نباشید .. هر چقدر پیگیری کردیم آخرش معلوم نشد برا سرباز اعزامی ۹۹/۹/۱ به بعد خدمت مناطق عادی چند ماه است ۲۱ یا ۲۴

  1. باران مشاوره :

   اگه شهر خودت بیفتی و منطقه عادی باشه ۲۴ ماه.

 10. محمدجوادفارسی :

  با سلام‌ و خسته نباشید خواستم بگم من اعزامیه یک دو ۱۴۰۰ هستم اگر متاهل شوم و عقد کنم چقدر کسر خدمت شاملم میشود بدون فرزند و الآن حقوقم یک میلیون دویست هست چقدر حقوقم بیشتر می شود!

  1. باران مشاوره :

   ۲ ماه کسر به متاهل ها می دن

 11. علی :

  سلام من اعزام شهریور ۹۹ هستم واگر الان متاهل شوم ۲ ماه کسری به من تعلق می گیرد؟

  1. باران مشاوره :

   بله بهت کسری متاهلی میدن.

   1. فرید :

    چجوری کسی میدن میگی اعزامی آذر به بعد ک….

 12. حمیدرضا :

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من اعزامی برج ۱۲ سال ۹۹ هستم برا کسری متاهلی مراجعه کردم به نیرو انسانی یگان میگن اینجور قانونی به ما ابلاغ نشده تا وقتی ابلغ نشده ما نمیتونیم لحاظ کنیم باید چکار کنم من نیرو دریایی سپاه؟

  1. باران مشاوره :

   ببین معمولا ابلاغ به نیرو انسانی حدود ۴۰ روز یا نهایتا دو ماه طول می کشه. مگه میشه تا الان بهشون ابلاغ نشده باشه. برو بازرسی

 13. صادق :

  سلام خسته نباشید.من اعزامی ۱تیر ۹۹هستم که حین خدمت متاهل شدم.میخواستم بدونم که کسری ۲ماهه متاهلی بهم تعلق میگیره یا نه.ممنون میشم جواب بدید

  1. باران مشاوره :

   صادق جان اگه تاریخ اعزامت درسته برو پیش نیرو انسانی

 14. علی :

  سلام من اعزامی خرداد۹۹هستم و تازه متاهل شدم بهم کسری تعلق میگیره یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   بله ۲ ماه کسری داری برو نیرو انسانی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: