کسری خدمت مشمولان محقق ایلام

0 825

همانطور که می دانید فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند با انجام پروژه سربازی یا پروژه تحقیقاتی بخشی از خدمت سربازی خود را سپری کنند. پیشتر خبری مبنی بر تعویق ۶ ماهه اعزام سربازی مشمولان محقق منتشر کرده بودیم. امروز خبری مبنی بر میزان کسری مشمولان محقق منتشر شد که در ادامه به چزئیات آن خواهیم پرداخت.

[/vc_column_texthttp://تعویق ۶ ماهه اعزام سربازی مشمولان محقق]

کسر خدمت سربازی محققان مشمول از ۱۲ تا ۱۹ ماه به تصویب رسیده است

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: به منظور استفاده بهینه از توان علمی مشمولان دانشگاهی و آسان کردن سربازی این افراد، کسری سربازی در ازای انجام فعالیت های تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.

این کسری خدمت در راستای تقویت و ارتقاء دستاورد های تحقیقاتی به پژوهشگران نخبه، عادی و استعداد های برتر داده می شود.

۶ نکته مهم برای استفاده از کسری خدمت محققین

 1. فعالیت های تحقیقاتی دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های علوم مرتبط مورد نیاز و در راستای اولویت های پژوهشی ناجا باشد.
 2. رشته تحصیلی مشمول با طرح پیشنهادی همخوانی داشته باشد.
 3. متقاضی حداقل ۴ ماه تا تاریخ اعزام به خدمت زمان داشته باشد.
 4. متقاضی غیبت نداشته باشد. (شما می توانید با استعلام غیبت سربازی، از غیبت داشتن یا نداشتن خود اطمینان کسب کنید.)
 5. انجام همزمان پروژه کسر خدمت در سازمان یا رده های نظامی و انتظامی دیگر جایز نیست.
 6. در تحقیق خلاقیت، نوآوری و ابتکار وجود داشته باشد.

بعد از ثبت اطلاعات اولیه باید درخواست خروج از کشور را ثبت کنید. در این مرحله نام کشور مقصد، تاریخ عزیمت شما به خارج از کشور، نوع سفر (زیارتی، سیاحتی و …)، تاریخ ورود به کشور را در پرتال خدمات الکترونیک وارد می کنید.

نحوه اقدام و میزان کسری محققین

بنا بر گفته های سرهنگ عزیزیان میزان این کسری حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۱۹ ماه است. پژوهشگران برای استفاده از این تسهیلات باید زمینه همکاری خود را به به دفاتر تحقیقاتی به آدرس زیر اعلام کنند.

آدرس: ایلام، بلوار شهید بهشتی، نبش چهار راه بهزیستی، ستاد فرماندهی انتظامی استان ایلام

تلفن: ۲۱۸۲۱۲۳۵-۲۱۸۲۱۲۵۵-۰۸۴

طرق متقاضییان پس از بررسی و تصویب به کمیسیون عالی نخبگان نیرو های مسلح ارسال شده و در سوابق ایشان ثبت می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: