کسری و معافیت ایثارگری برای فرزندخوانده

0 1,492

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه می توانند از انواع معافیت ها و کسری های خدمت بهره مند شوند. یکی از این معافیت ها، معافیت ایثارگری و جانبازی می باشد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از مشمولان سربازی، سوالاتی در خصوص معافیت فرزندخوانده قانونی ایثارگران دارند که در ادامه مطلب به آن ها پرداخته می شود.

حتما بخوانید:  انواع معافیت ایثارگری

معافیت ایثارگری برای فرزندخوانده

با توجه به اینکه معافیت های ایثارگری در ماده ۴۵ قانون نظام وظیفه به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته شده اند و در قالب معافیت کفالت قرار نمی گیرند، پس غیبت مشمولان مانع بهره مندی از امتیازات مربوطه نمی باشد. در تبصره این مورد آمده است: متولدین ۷۲ و قبل از آن که غیبت ندارند، می توانند از کسر خدمت ایثارگری بهره مند شوند.

کسر خدمت یا معافیت ایثارگری مشمولان فراری

مشمولان سربازی که در زمان خدمت مرتکب فرار شده باشند و دارای کسر خدمت یا معافیت ایثارگران باشند، ابتدا باید به یگان خدمتی خود مراجعه نمایند و در صورت ارائه گواهی اشتغال به خدمت به درخواست ایشان رسیدگی خواهد شد.

لازم به ذکر است مشمولان نظام وظیفه که در حین آموزش در شمول معافیت ایثارگری قرار بگیرند، بعد از پایان دوره آموزش از خدمت ترخیص می شوند. در تبصره این مورد اینگونه ذکر شده است: مشمولان وظیفه ای که دوره آموزش نظامی را به اتمام رسانده اند و یا دارای برگ کفایت آموزش بسیج هستند نیازی به ارائه تعهد ندارند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

معافیت فرزندخوانده جانبازان

با توجه به قوانین نظام وظیفه، معافیت فرزند خوانده قانونی جانبازان شامل فرزند خوانده جانبازی می شود که فرزند نداشته باشد و در صورت تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل ضایعات ناشی از جانبازی نتوانند صاحب فرزند شوند.

تایید فرزند خواندگی افراد به عهده مراجع قضایی می باشد و در این نوع از معافیت مقدار درصد جانبازی مهم نیست و افراد جانباز در صورت داشتن شرایط لازم، تایید و درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند از این امتیاز در نظر گرفته شده بهرمند گردند.

در صورتی که افراد ایثارگر و یا جانباز دارای چند فرزند خوانده قانونی باشند، صرفا برای یک نفر از فرزندان خود می توانند درخواست بهرمندی از معافیت ایثارگری را نمایند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: