یکی از شروط اخذ کارت معافیت سربازی گذراندن دوره امداد و نجات شد

0 912

با اجرای این طرح خدمت سربازی برای مشمولان بسیار هدفمند می شود. بدین ترتیب مشمولان خدمت نظام وظبفه سربازی مهارت های فنی نیز یاد می گیرند. این مهارت ها می تواند، پس از خدمت سربازی و در بازار کار مفید واقع شود.

سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی و سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح و جمعیت هلال احمر درباره لزوم دوره امداد و نجات صحبت کرد. حدود ۱۲ الی ۱۴ میلیون نفر در مدت ۳۰ سال گذشته دوره نظام وظیفه را گذراندند که با معافیت ها نزدیک به ۲۵ میلیون نفر می شوند. در سال حدود ۴۰۰ هزار نفر مشمول خدمت سربازی می باشند که با در نظر گرفتن کسانی که از شرایط معافیت استفاده میکنند حدودا سالانه ۷۰۰ هزار نفر می شوند.

در نظام وظیفه همه سربازها باید آموزشهایی از جمله کار با اسلحه را ببینند تا در صورت نیاز و در زمان جنگ توانایی دفاع از این سرزمین را داشته باشند. همچنین سربازی باعث می شود فرد مهارتهایی همچون زندگی در شرایط سخت و استقلال و دوری از خانواده را فرا بگیرد که تا این لحظه آموزش مهارتهای امداد و نجات وجود نداشته که البته بسیار هم مهم و ضروری است.

سردار کمالی درباره مهارت های امداد و نجات گفت

سالانه ۴۰۰ هزار نفر می توانند به واسطه خدمت سربازی مهارت امداد و نجات را فرا بگیرند. اگر کسانی را هم که کارت معافیت سربازی را دریافت می کنند در نظر بگیریم نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در سال می شود. با توجه به این تعداد و اهمیت این مهارت در زندگی می توانیم شرکت در دوره امداد و نجات را یکی از شروط گرفتن کارت معافیت از سربازی در نظر بگیریم.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: