گزارش مهارت آموزی سربازان در خرداد 99

0 624

مهارت آموزی سربازان در استان های مختلف انجام می شود و هر استان به فراخور امکانات خود در جهت موفقیت این طرح فعالیت می کند. در این گزارش قصد داریم مهارم آموزی شهر های مختلف در خرداد ماه را تا حد توان پوشش دهیم.

سربازان استان بوشهر مهارت می آموزند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از تسنیم، طرح مهارت آموزی در بین سربازان نیروهای مسلح در بوشهر اجرا می شود.

عبدالمجید دراهکی گفت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در پادگان ها نظامی و انتظامی برای آموزش های مهارتی سربازان اقدام کرده است. این اقدام در دو گروه آموزشی به دو صورت انجام گرفته است:

 • طراحی محیط کار واقعی
 • کار گاه های آموزشی

طرح آموزش مهارتی از سال 97 آغاز شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر مهمترین گروه های هدف برای اجرای طرح مهارت آموزی را چنین نام برد:

 • روستاییان
 • زنان در معرض آسیب های اجتماعی
 • کارجویان
 • سربازان
 • دانشجویان
 • فارغ التحصیلان دانشگاهی

عملیات اجرایی این طرح برای سربازان از سال 1397 آغاز شد. در یگان های نظامی 43 کارگاه آموزشی به صورت محیط کار واقعی و 88 کارگاه آموزشی به صورت تئوری در کل استان طراحی شد.

بوشهر استان اول در عرصه آموزش های مهارتی است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در ادامه گفت: از سال 97 با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل اقتصادی استان، آموزش مهارت هایی را بر اساس اشتغال زایی و تولیدی به سربازان مستقر در پادگان ها آموزش دادیم.

حدود 10 هزار سرباز در 2 سال گذشته توانستند در نیروهای مسلح استان بوشهر مهارت بیاموزند و گواهینامه مهارتی سربازی دریافت کنند. 4 هزار و 900 نفر در سال 1397 و  4 هزار و 913 نفر در سال گذشته موفق به گذراندن دوره مهارتی شدند.

استان بوشهر مقام اول را در بین استان ها در عرصه آموزش های مهارتی به خود اختصاص داده است.

آیا از مشوق های طرح سرباز ماهر مطلع هستید؟

/vc_column_text]

اشتغال سربازان مهارت دیده رصد می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر تصریح کرد: اشتغال سربازان نیروهای مسلح سال 97 رصد شد. از 70 درصدی که کد بیمه تأمین اجتماعی دریافت کرده بودند، 55 درصد متناسب با مهارت کسب شده، مشغول به کار بودند. اشتغال سربازان مهارت آموخته سال پیش نیز رصد شده و در حال ارزیابی است. یک ماه دیگر تا ارائه گزارش کامل این رصد فرصت لازم است.

ایشان در پایان گفت: برای مهارت سربازان نیروهای مسلح در استان بوشهر برنامه ریزی مدونی شده است که با ارتقاء کارگاه های آموزشی محیط کار واقعی کیفیت و اثربخشی آموزشی مهارتی در سطح استان ارائه شود.

حتما بخوانید: معافیت پزشکی در سال 99

کمک سازمان فنی و حرفه ای به توانمند سازی سربازان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: این سازمان برای تربیت سربازانی ماهر با قرارگاه مهارتی ستاد کل نیروهای مسلح همکاری دارد.

علی اوسط هاشمی گفت: در تمام استان های کشور به سربازان مهارت آموخته می شود و امسال تربیت 300 هزار سرباز جزء اهداف اصلی است.

آموزش مهارتی با توجه به علاقه سربازان

اوسط هاشمی گفت: با این هدف که سربازان پس از اتمام دوره خدمت از توانمندی های خود بهره ببرند، خدمت سربازی را به دوره ای برای کسب مهارت تبدیل می کنیم تا سربازان بعد از پایان خدمت بتوانند با مهارت های کسب شده به موفقیت دست یابند.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای پادگان ها را یکی از شرکا خواند و افزود: سربازان با توجه به علاقه خود در دوره های مهارت، آموزش داده می شوند.

65 رشته مهارتی وجود دارد

او با بیان اینکه ۶۵ رشته مهارتی وجود دارد که ذیل هر کدام دوره ها و حرفه های مختلف وجود دارد، افزود: همچنین دوره های برگزار شده بستگی به این دارد که نیرو های مسلح چطور هدایت مهارتی سربازان را ارزیابی کرده باشند.

وی گفت: 65 رشته مهارتی وجود دارد که هر کدام به شاخه ها و حرف مختلف تقسیم می شوند. چگونگی ارزیابی هدایت مهارتی سربازان از سوی نیروهای مسلح، ملاک برگزاری این دوره ها است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: