داشتن گواهی مهارت شرط صدور کارت پایان خدمت می شود

0 1,072
۴/۵ - (۲ امتیاز)

پس از اجرای همایش پنجه های کارآمد-سربازان ماهر تاکید سازمان نظام وظیفه بر امر مهارت آموزی سربازان شدت بیشتری پیدا کرد. علاوه بر منوط کردن کسری بسیج به دوره های مهارت آموزی در سال های آتی، بحث صدور کارت های پایان خدمت نیز مطرح شده است به طوری که شرط گرفتن کارت پایان خدمت سربازی داشتن گواهی های مهارتی است.

گام اول برای خروج از کشور برای اربعین ۹۸ چیست؟

به گزارش باران مشاوره به نقل از هگمتانه، مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: طبق فرموده فرمانده قرارگاه مهارت آموزی از سال ۱۴۰۱ هیچ کارت پایان خدمتی بدون داشتن گواهی مهارت صادر نخواهد شد.

در راستای همین موضوع سردار موسی کمالی گفت: مرکز آموزش شهدای جوادنیا توسط سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزشی و نمایندگان وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای و هلال احمر مورد بازدید قرار گرفت.

سردار کمالی افزود: در این بازدید از شیوه آموزش به روش استاد شاگردی رونمایی شد. در این روش که مبتنی بر آموزش در محیط کار واقعی است آموزش های مختلف در زمینه های عمومی، اجتماعی و فنی و حرفه ای به سربازان داده می شود. قرار است سیستم آموزش در محیط کار واقعی در تمامی یگان های نیروهای مسلح راه اندازی شود.

ارائه آموزشهای امدادی به سربازان

سخنگو و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: هدف نهایی تحقق شعار هر سرباز یک امداد گر است و در همین راستا به ۶۵۰ نفر از سربازانی که آموزش های امدادگری را گذرانده اند گواهی نامه اعطا شد. خوشبختانه تا کنون بالغ بر ۲۱۴۰ سرباز دورهد های امداد را پشت سر گذاشته اند.

آموزش مهارت های فنی و کاربردی به سربازان

سردار کمالی در ادامه سخنان خود در مورد کارگاه های مهارت آموزی سربازان گفت : در دو سال اخیر کارگاه های جوشکاری، مکانیکی، برق، برنامه نویسی، کامپیوتر، فضای مجازی نیز تشکیل شده و به آموزش سربازان پرداخته است و در مجموع این مرکز ۵۵۹۹ نفر در این کاگاه ها آموزش دیده اند.

ممنوعیت صدور کارت پایان خدمت بدون گواهی مهارت آموزی

سردار کمال در ادامه گزارش خود از بازدید مراکز مهارت آموزی گفت: سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در پایان و در جمع مسوولان و سربازان اعلام کرد از سال ۱۴۰۱ هیچ کارت پایان خدمتی بدون داشتن گواهی مهارت آموزی صادر نخواهد شد.

اجباری شدن یادگیری ۵ مهارت مهم برای سربازان

سخنگوو مشاور عالی قرارگاه در پایان بازدید خود تاکید کرد: سربازان از ارکان مهم حفظ امنیت در کشور هستند و توان رزمی و دفاعی کشور تا حد زیادی به آنها وابسته است. در کنار این حفظ امنیت سربازان باید در زمینه های دیگر فنی و اجتماعی نیز کارامد باشند و مهارت های لازم را کسب نمایند.

بنابراین همه سربازان باید ۵ نوع آموزش جدید شامل مهارت های عمومی و اجتماعی، امداد و نجات، کسب و کار و حقوقی، سبک زندگی- مالی و فضای مجازی کسب و کار را بیاموزند و حداقل یک مهارت منجر به اشتغال داشته باشند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: