اعطای امتیاز به مشمولان غایب متاهل

0 845

معرفی و اقدام به موقع مشمولان برای انجام خدمت سربازی باعث می شود، از عنوان مشمول غایب و محدودیت های در نظر گرفته شده برای غایبین خلاصی یابند. مشمولان غایب می توانند از فرصت هایی که سازمان وظیفه عمومی گاهی در اختیارشان قرار می دهد بهره ببرند و با معرفی خود از اعمال محرومیت ها جلوگیری کنند.

فراخوانی مشمولان غایب به خدمت سربازی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایلنا، مشمولان غایب به خدمت سربازی فرا خوانده شدند.

معاون وظیفه عمومی استان قزوین گفت: ضروری است مشمولان غایب به قید فوریت به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای تعیین وضعیت خدمتی خود انجام دهند.

مشمولان غایب مجاز نیستند از معافیت کفالت بهره مند شوند. برای آن ها برابر مفاد قانونی محدودیت ها و محرومیت هایی پیش بینی شده است. بنابراین غایبین برای تعییت تکلیف خود عجله کنند تا از اعمال این محدودیت ها جلوگیری کنند.

معافیت جریمه مشمولان غایب منتفی است

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی قزوین اظهار داشت: با توجه به این که موضوع معافیت جریمه مشمولان غایب منتفی شده است، لازم است این افراد هرچه سریع تر به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کنند و برای تعیین وضعیت خدمتی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

تسهیلات مشمولان غایب متأهل

مشمولان غایب متاهل می توانند قبل از اعزام، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه و از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند. به کارگیری مشمولان غایب در هرصورت منع قانونی دارد. لازم است کارفرمایان محترم از مشمولان غایب به عنوان نیروی کار  استفاده نکنند.

استخدام مشمولان غایب ممنوع است

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به کار گیری مشمولان غایب وظیفه در مؤسسات دولتی و غیر دولتی(کارخانه ها، کارگاه ها و واحدهای صنفی) ممنوع است.

سرپرست فرماندهی انتظامی کاشان گفت: مطابق ماده 62 قانون وظیفه عمومی، استخدام مشمولان سربازی بدون تعیین وضعیت خدمتشان در مؤسسات وابسته به دولت، مؤسسات خصوصی، کارخانه ها، کارگاه ها، و وزارتخانه ها منع شده است.

مطابق ماده 63 قانون وظیفه عمومی، به کار گیرندگان مشمولان غایب در مؤسسات دولتی و وابسته به دولت، وزارتخانه ها و نهادها به کسر نصف حقوق از شش ماه تا یک سال برای هر یک از افراد اول و دوم محکوم می شوند. در صورت تکرارهای سه مورد یا بیشتر، دادگاه صالحه انفصال خدمت را حکم می کند.

استخدام کنندگان مشمولان غایب مجازات می شوند

سرهنگ غلامرضا باهنر افزود: نیروی انتظامی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره صنعت، معدن و تجارت، استخدام کنندگان مشمولان غایب به هر نحوی در مؤسسات دولتی و غیردولتی(کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها،بنگاه ها، مغازه ها و تعمیرگاه ها)  را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می کنند.

مجازات این افراد این گونه است که برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز مبلغ ۱۶۳ میلیون ریال می باشد. جریمه آن ها در صورت تکرار برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: