امریه و پروژه سربازی برای کامندان شرکت های دانش بنیان سال 98

0 1,284

به دلیل اهمیت بالای شرکت های دانش بنیان بر حمایت از این شرکت ها تاکید زیادی شده است. به همین منظور شرکت های دانش بنیان در صورت دارا بودن شرایط خاصی می توانند از سهمیه امریه سربازی یا پروژه کسری خدمت بهره مند شوند. در ادامه به حزئیات سربازی اعضای کلیدی شرکت های دانش بنیان می پردازیم.

امریه و پروژه سربازی در شرکت های دانش بنیان سال 98

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یا همکاری مراجع ذیصلاح توانسته است انجام پروژه سربازی و یا پذیرش امریه را در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان اجرایی کند. در سال 1397 تسهیلات فوق برای شرکت های داتش بنیان لحاظ شد.

هدف از ایجاد تسهیلات سربازی برای شرکت های دانش بنیان حفظ نیروهای کلیدی این شرکت ها بود زیرا با اتمام فرجه معرفی و معافیت تحصیلی، آنها باید به سربازی می رفتند. علاوه بر این استفاده از نیروی تخصصی ارزان یکی دیگر از راه های حمایت از شرکت های دانش بنیان محسوب می شود.

مشمولان چگونه از طرح های امریه سربازی و پروژه کسری خدمت شرکت های دانش بنیان در سال 98 استفاده کنند؟

همانطور که نوشتیم برای استفاده از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان می توانید امریه یا پروژه بگیرید.

1) امریه در شرکت های دانش بنیان سال 98

برای پذیرش امریه در شرکت های دانش بنیان باید حداقل به مدت مشخصی در این شرکت سابقه بیمه داشته باشید و نیروی رسمی این شرکت باشید. بدین ترتیب می توانید ادامه همکاری خود را تحت قالب امریه سربازی با شرکت دانش بنیان را داشته باشید.

2) انجام پروژه سربازی سال 98

علاوه بر امریه می توانید با گرفتن پروژه کسر از خدمت سربازی از تسهیلات شرکت های دانش بنیان بهره مند شوید. پروژه سربازی یا باید برای صنایع دفاعی و کشوری یا برای شرکت های دانش بنیان انجام دهید.

آیا همه می توانند از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان استفاده کنند؟

استفاده از تسهیلات شرکت های دانش بنیان در سال 98 تابع قوانین و مقررات خاص خود است. افراد زیر نمی توانند از تسهیلات امریه یا پروژه شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.

 • مشمولان غایب به شرط توجیه غیبت سربازی می توانند شامل حال این طرح شوند.
 • حداقل مدرک شما برای این طرح باید کارشناسی باشد.
 • فارغ التحصیلان رشته های پزشکی امکان استفاده از این قانون را ندارند.
 • حداقل امتیاز 60 را کسب کرده باشید.

چگونه به امتیاز 60 برسیم؟

امتیاز مورد نظر برای استفاده از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان به دو بخش امتیازات علمی و امتیازات فناورانه تقسیم می شود.

افزایش امتیاز بخش علمی

سه مورد زیر موجب افزایش امتیاز بخش علمی می شود.

 1. ارائه مقالات علمی
 2. نوشتن کتاب
 3. دانشگاه محل تحصیل

افزایش امتیاز بخش فناورانه

 1. سمت شما در شرکت دانش بنیان
 2. مدت زمان فعالیت شما در شرکت

اگر تصور می کنید که شرایط استفاده از امریه یا پروژه شرکت های دانش بنیان را دارید باید درخواست خود را بر اساس ضوابط تعیین شده بفرستید. مرکز مشاوره سربازی باران آماده است تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان در اتباط با امریه و پروژه شرکت های دانش بنیان باشد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: