خبر خوش: سربازان تحت شرایطی شامل طرح تشویقی می شوند

تمام سربازان تا سال 1401 وارد دوره های مهارت آموزی می شوند

8 3,951

سازمان نظام وظیفه مهارت های 5 گانه جدیدی را به دوره های آموزشی سربازان اضافه کرده است. هدف از قرار دادن آموزش های جدید و اجرای طرح هایی همچون طرح سرباز ماهر توانمندسازی سربازان و هدفمند تر کردن خدمت سربازی است. در راستای حمایت سربازان ماهر قرار است تشوبق هایی برای آنها لحاظ شود.

قبل از پرداختن به بسته های تشویقی سربازی ابتدا صحبت های سردار فرحی در ارتباط دوره های مهارتی سربازی را مرور می کنیم.

تمام سربازان تا سال 1401 وارد دوره های مهارت آموزی می شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر امروز، در نشست خبری همایش سراسری “پنجه های کارآمد – سربازان ماهر” سردار مهدی فرحی گفت: تمام سربازان تا سال 1401 وارد دوره های مهارت آموزی شوند. مهارتی که سربازان در این دوره کسب می کنند باید شاخص های زیر را داشته باشد.

 • مهارت با کیفیت باشد.
 • مهارت آموزش داده شده اثربخش باشد یعنی با کسب مهارت بعد خدمت مقدس سربازی وارد بازار کار شوند.

ایشان در ادامه گفت: مهارت آموزی در زمان خدمت سربازی با توجه به زمان سربازی که 21 ماه است کفایت نمی کند، پس گام های مهارت آموزی را افزایش دادیم.

بسیاری از سربازانی که وارد خدمت نظام وظیفه می شوند از فارغ التحصیلان وزارت خانه های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت هستند و اگر با این وزارت خانه ها همکاری لازم برای مهارت آموزی را داشته باشیم، سربازان مهارت آموخته در اختیار سازمان نظام وظیفه قرار داده می شود. وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت در این زمینه نقش موثری دارند.

طرح پنجه های کارآمد-سربازان ماهر

در همین راستا هفته آینده همایشی را تحت عنوان “پنجه های کارآمد-سربازان ماهر” برگزار می کنیم. قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح دو سال و نیم است که شروع به کار کرده و قرار شده تا سال 1401 سربازی نداشته باشیم که بدون کسب مهارت ترخیص شود و تمام سربازان وارد دوره های مهارت آموزی شده باشند.

همچنین بکارگیری موثر سربازان مهارت دیده در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

مهارت های سربازی بر چه اساس شناسایی شده اند؟

با بررسی سازمان های مختلف مثل جهاد دانشگاهی، مطالعات میدانی، در نطر گفتن نیاز به سرباز در قسمت های مختلف نیروهای مسلح، شرایط اقلیمی استان ها و صحبت با وزارت کار 512 مهارت را شناسایی کرده ایم که آینده شغلی تضمین شده ای دارند.

خبر خوش سردار کمالی: ارائه بسته های تشویقی به سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از استناد نیوز، سردار کمالی سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی در نشست خبری همایش “پنجه های کارآمد – سربازان ماهر”  گفت: در در کشوری قرار داریم که حدود 50 درصد نیروهای مسلح آن از جوانان با انگیزه تامین می شود. سربازی برای مشارکت مردم در امر دفاع از کشور است اما متاسفانه سربازان کمتر مورد توجه قرار می گیرند. در همین راستا قرارگاه مهارت آموزی سربازان ایجاد شد.

مشوق های سربازان ماهر

طرح های زیر تنها در صورتی به سربازان تعلق می گیرد که مهارتی را فراگرفته باشند و در سامانه ایجاد شده ثبت نام کرده باشند.

 • امکان تعجیل کردن در اعزام به خدمت سربازی.
 • امکان به تعویق انداختن سربازی.
 • امکان انتخاب شهر محل خدمت.
 • امکان انتخاب یگان محل خدمت به شرطی که خللی به توان دفاعی نیروهای مسلح وارد نشود.
 • در آینده اولویت استفاده از امریه با سربازانی خواهد بود در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کرده باشند.

چرا قرارگاه مهارت آموزی مهم است؟

بنا بر گفته های سردار کمالی تا این لحظه و هفت میلیون نفر نیز از انجام خدمت سربازی معاف شده‌اند و ۱۵ میلیون نفر هم به خدمت سربازی اعزام شده اند. اگر طرح مهارت آموزی سربازان زودتر اجرا می شد تعداد نیروی ماهر و متخصص در کشور به 22 میلیون نفر می رسید.

تا کنون با بیش از 20 سازمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده‌ایم. در واقع قرارگاه های مهارت آموزی راه ارتباطی نیروهای مسلح با سازمان های مختلف است که بین سربازان و این نهاد ها ارتباط ایجاد می کند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 8 تا
 1. سیاوش :

  سلام و خسته نباشید . بنده در تاریخ دوم تیر ماه 99 تاریخ اعزام دارم و دارای امریه هستم . امکان شرکت سربازان امریه در دوره های سرباز ماهر و جود دارد. و آیا منافاتی با امریه بودن سرباز و دوره ی اموزشی دارد یا خیر .سپاس

  1. باران مشاوره :

   از طریق سامانه سرباز ماهر برای ثبت نام اقدام کنید.

 2. علی :

  سلام.
  اموزش مهارت برای سربازان ارتش هم هست؟یا مخصوص سپاهه؟
  اگه هست از کجا بفهمم پادگانم اموزش میده یا نه

  1. باران مشاوره :

   علی جان لطفا از نام های مختلف برای پرسش سوال استفاده نکنید. باران مشاوره محدودتی برای سوالات کاربران از طریق سایت در ایامی که کشور دچار کرونا شده قائل نیست و با حوصله به سوالات شما پاسخ می دهد.
   لطفا سوالاتتان را در صفحه های مرتبط بپرسید تا پاسخ دهی انجام شود.
   طرح مهارت آموزی جامع است و حتی از 15 سالگی نیز می توانید در ان ثبت نام کنید. نام سامانه آن سرباز ماهر است.

 3. ایوب :

  سلام.اگه ثبت نام کنیم دوره سربازی رو کجا میگذرونیم؟! پادگان یا دانشگاه فنی؟!کسری بسیج هم شامل میشه؟

  1. باران مشاوره :

   خدمت سربازی در ارگان های نظامی است. در صورت نداشتن غیبت کسری بسیج شامل می شود.

 4. علی :

  باید قبل از خدمت مهارت داشته باشیم یا حین خدمت بهمون مهارت یاد میدهند؟

  1. باران مشاوره :

   سلام علی آقا
   در حین خدمت هم یاد می دهند. در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: